Radomsko – nowość na mapie posadzeń Posadzimy!

< powrót do listy wpisów

Łącznie w trakcie trwania akcji wiosennego sadzenia drzew 2023 posadziliśmy - dzięki naszym Partnerom - aż 75400 drzewek, które trafiły do lasów w Ogrodzieńcu, Radomsku i Gostyninie. Każde z tych zielonych miejsc na mapie Posadzimy.pl jest wyjątkowe, dlatego chcemy zapoznać Was z nimi jeszcze lepiej! Dzisiaj dowiecie się nieco więcej o Radomsku i dlaczego właśnie TAM posadziliśmy nowe drzewa!

Chcesz wiedzieć, jak Radomsko i inne miejscowości trafiły na zieloną mapę Posadzimy.pl? Sprawdź jak szukamy i weryfikujemy tereny pod sadzenie Posadzimy.pl.

Radomsko - nowy punkt na zielonej mapie Posadzimy.pl

Tej wiosny powiat radomszczański dołączył do zielonej mapy Posadzimy.pl! Podczas analizy zmian powierzchni lasów niepaństwowych na terenie woj. łódzkiego to właśnie powiat radomszczański przykuł naszą szczególną uwagę. Dzięki pomocy lokalnego starostwa udało nam się dotrzeć do właścicieli lasów, które uległy zniszczeniu w wyniku działań nawałnicy, która przeszła w pasie obejmującym część gminy Przedbórz, Żytno i Kobiele Wielkie w lipcu 2021. Zniszczenia lasów wywołane przez nawałnicę są na tyle rozległe, że podczas następnych akcji możecie być pewni, że wrócimy tam z kolejnymi drzewami do posadzenia!

„Jest to ogromna pomoc udzielona indywidualnym właścicielom lasów, które spełniają funkcję społeczną. Przyczyni się to z całą pewnością do rozszerzenia świadomości ekologicznej wśród społeczności lokalnej i jest wyjątkowo pozytywną inicjatywą służącą zachowaniu trwałości lasów i ich ekosystemów a także współpracy czynników samorządowych i społecznych na rzecz środowiska." - Roman Bojdo, Starostwo Powiatowe w Radomsku, Wydział Ochrony Środowiska, Rolnictwa, i Leśnictwa.

Posłuchajcie naszej krótkiej rozmowy z Romanem Bojdo:

Radomsko i 29 400 nowych drzew

W Radomsku zrobiło się zielono! Trafiło tu aż 29 400 drzew, które już teraz pięknie rosną w siłę.

Posadziliśmy tu poniższe gatunki:
- sosna zwyczajna (Pinus sylvestris) 
- klon zwyczajny (Acer platanoides) 
- brzoza brodawkowata (Betula pendula) 
- modrzew europejski (Larix europea) 
- dąb szypułkowy (Quercus robur) 
- klon jawor (Acer pseudoplatanus) 
- świerk pospolity (Picea abies) 
- jarząb pospolity (Sorbus aucuparia) 

Zobaczcie efekty naszego sadzenia w Radomsku!

Chcesz poznać inne miejsca naszego sadzenia? Odwiedź nasz wpis na temat Ogrodzieńca i Gostynina.

 

Posadź z nami firmowy las! 

Wyróżnij się na tle konkurencji, postaw na innowacyjne i ekologiczne rozwiązania - sadź drzewa w imieniu Twojej Firmy i wspólnie z Posadzimy.pl powiększaj polskie lasy!

Z nami możesz posadzić drzewa w imieniu Twojej firmy, jej pracowników, dla klientów lub za cokolwiek chcesz! U nas sky is the limit :) Pokaż zaangażowanie swojego przedsiębiorstwa w działania proekologiczne.

Sadzenie drzew w naszym systemie jest niezwykle proste - dosłownie Ty klikasz, my sadzimy. Dbanie o ekologię jeszcze nigdy nie było takie proste :) Zarejestruj się bezpłatnie na www.Posadzimy.pl już teraz, posadź pierwsze firmowe drzewka i otrzymaj certyfikat potwierdzający sadzenie w kilka minut!

Psst! Po rejestracji czeka na Ciebie niespodzianka - sprawdź i przekonaj się :)

Umów się z nami na bezpłatną konsultację - na spotkaniu porozmawiamy o korzyściach z wdrożenia sadzenia drzew w Twojej Firmie, dopasujemy akcję drzew pod Twoje potrzeby - a także chętnie odpowiemy na wszystkie pytania :)

Skontaktuj się z nami i zobacz, ile dobrego możemy zrobić dla Twojej firmy - i polskich lasów :)

kontakt@posadzimy.pl

Dyskusja

347940
posadzonych przez nas drzew