Akcja sadzenia drzew

Gostynin – zielony punkt na mapie Posadzimy.pl

1 czerwca, 2023 | Daria Niezabitowska

Gostynin to niezwykle urokliwe miejsce znajdujące się w powiecie gostynińskim, w województwie mazowieckim. To właśnie Gostynin został 1 z 3 lokalizacji, w których posadziliśmy nasze wspólne drzewka w ramach akcji wiosennego sadzenia drzew 2023. Łącznie w trakcie trwania akcji posadziliśmy aż 75400 drzewek w Ogrodzieńcu, Radomsku i właśnie Gostyninie. Każde z tych miejsc jest wyjątkowym punktem na mapie Polski i posiada swoją ciekawą historię, dlatego dzisiaj dowiecie się nieco więcej o Gostyninie i dlaczego właśnie TAM posadziliśmy nowe drzewa!

Chcesz wiedzieć, jak Gostynin i inne miejscowości trafiły na zieloną mapę Posadzimy.pl? Sprawdź jak szukamy i weryfikujemy tereny pod sadzenie Posadzimy.pl.

"...nie musimy już martwić się stanem naszego lasu cały czas" 

 

Gdy Pani Wanda i Pan Andrzej - wspaniałe małżeństwo emerytów z Gostynina zwróciło się do nas o pomoc w odnowieniu lasu, wiedzieliśmy, że musimy działać! :) Las Pani Wandy i Pana Andrzeja został doszczętnie zniszczony przez nawałnicę, która przeszła w gminie Szczawin Kościelny, powiecie gostynińskim w lipcu 2022 roku. Na małżeństwie, zgodnie z obowiązującą w Polsce ustawą o lasach, spoczywa obowiązek pielęgnacji roślinności leśnej oraz usuwania drzew obumarłych biologicznie i mechanicznie oraz ponownego wprowadzenia roślinności leśnej. Zatem po nawałnicy Pani Wanda i Pan Andrzej musieli odnowić las - mimo braku środków. Na szczęście po zweryfikowaniu informacji, kontakcie ze starostwem powiatowym i analizą terenu wiedzieliśmy, że grunt spełnia wszystkie nasze wymagania i z wielką radością mogliśmy wesprzeć odnowę lasu! W trakcie ustalania szczegółów okazało się, że w okolicy ucierpiały także tereny należące do sąsiadki małżeństwa - i tak trafiliśmy do Pani Bożeny, której las również został odnowiony.

"Jesteśmy bardzo, bardzo zadowoleni, że zechcieli Państwo nam pomóc. Po bardzo silnej nawałnicy, kiedy pojechaliśmy zobaczyć nasz las byliśmy przerażeni, mieliśmywrażenie jakby przeszło tamtędy tornado. Jeszcze raz dziękujemy za Państwa pomoc, nie musimy już martwić się stanem naszego lasu cały czas." - Wanda Kucharska

 

"Ogromna wichura i intensywne opady deszczu, które pod koniec lipca w zeszłym roku nawiedziły naszą gminę prawie całkowicie zniszczyły linie energetyczne, że aż konieczna była wymiana prawie 50 słupów energetycznych. Przez całe swoje życie nie widziałam na oczy większej nawałnicy. Oprócz lasu zniszczone zostały też uprawy na moim gospodarstwie, przez co tym bardziej nie byłabym w stanie odnowić lasu. Na początku nie dowierzałam, że ktoś chce mi pomóc w posadzeniu drzew - przez całe swoje życie żadna instytucja nie chciała mi bezinteresownie pomóc, więc tym bardziej jestem wdzięczna za okazaną pomoc." - Bożena Jeziorska. 

Gostynin i 26 000 nowych drzew!

Już 19 kwietnia 2023 odwiedziliśmy piękny Gostynin, do którego trafiło aż 26 000 brzóz oraz sosen zebranych w czasie naszej akcji wiosennego sadzenia. Odebraliśmy teren, spotkaliśmy się ze Starostą Powiatu gostynińskiego Arkadiuszem Boruszewskim, oraz właścicielami gruntów.

O tym, co się stało z gostynińskimi lasami, jak przebiegła nasza współpraca i co przyniosła - znajdziecie w poniższym wywiadzie:

Zobaczcie efekty naszego sadzenia w Gostyninie!

W trakcie odbioru nowych terenów, dojrzeliśmy także sadzonki posadzone przez Posadzimy.pl podczas zeszłorocznej akcji sadzenia drzew w Gostyninie, podczas której trafiło tu 8 tysięcy nowych sadzonek!

Chcesz poznać inne miejsca naszego sadzenia? Odwiedź nasz wpis na temat Ogrodzieńca i Radomska!

 

Posadź z nami firmowy las! 

Wyróżnij się na tle konkurencji, postaw na innowacyjne i ekologiczne rozwiązania - sadź drzewa w imieniu Twojej Firmy i wspólnie z Posadzimy.pl powiększaj polskie lasy!

Z nami możesz posadzić drzewa w imieniu Twojej firmy, jej pracowników, dla klientów lub za cokolwiek chcesz! U nas sky is the limit :) Pokaż zaangażowanie swojego przedsiębiorstwa w działania proekologiczne.

Sadzenie drzew w naszym systemie jest niezwykle proste - dosłownie Ty klikasz, my sadzimy. Dbanie o ekologię jeszcze nigdy nie było takie proste :) Zarejestruj się bezpłatnie na www.Posadzimy.pl już teraz, posadź pierwsze firmowe drzewka i otrzymaj certyfikat potwierdzający sadzenie w kilka minut!

Psst! Po rejestracji czeka na Ciebie niespodzianka - sprawdź i przekonaj się :)

Umów się z nami na bezpłatną konsultację - na spotkaniu porozmawiamy o korzyściach z wdrożenia sadzenia drzew w Twojej Firmie, dopasujemy akcję drzew pod Twoje potrzeby - a także chętnie odpowiemy na wszystkie pytania :)

Skontaktuj się z nami i zobacz, ile dobrego możemy zrobić dla Twojej firmy - i polskich lasów :)

kontakt@posadzimy.pl

Autor wpisu
Daria Niezabitowska

Masz pytania?

Wiadomość wysłana poprawnie

Hej!

Dziękujemy za Twoją wiadomość, odpiszemy najszybciej jak to możliwe! W oczekiwaniu na naszą wiadomość polecamy spacer po lesie, lub zajrzenie na naszego bloga – czeka tam na Ciebie wiele ciekawych inspiracji i pomysłów na to, jak Ty możesz z nami sadzić drzewa! 🙂

Wspaniałego dnia!
Team Posadzimy.pl

Podobne wpisy

CSR
16 sierpnia, 2022
Zrównoważony rozwój w markach modowych

Gostynin to niezwykle urokliwe miejsce znajdujące się w powiecie gostynińskim...

PRZECZYTAJ WPIS
Case studies
7 kwietnia, 2023
Sadź drzewa w e-commerce i zachwyć Klientów jak Ergonome

Gostynin to niezwykle urokliwe miejsce znajdujące się w powiecie gostynińskim...

PRZECZYTAJ WPIS
Case studies
30 marca, 2022
Konferencja i ekologiczne rozwiązania

Gostynin to niezwykle urokliwe miejsce znajdujące się w powiecie gostynińskim...

PRZECZYTAJ WPIS