Biznes

Branża finansowa i Posadzimy.pl

28 maja, 2024 | Katarzyna Kopeć

W Posadzimy.pl wiemy, że w branży finansowej rosną nie tylko środki na kontach: coraz więcej firm, agencji i banków inwestuje w działania zrównoważonego rozwoju, a tak się składa, że jednym z nich jest sadzenie drzewek. Czy chcą zmotywować swój zespół do zdrowych nawyków, zachęcić klientów do korzystania z usług, czy po prostu wesprzeć swoje działania CSR i ESG, sadzenie drzewek jest rozwiązaniem, po które chętnie sięgają. Przekonajmy się dlaczego :)

 

Zielone jak banknoty, czyli jak firmy z branży finansowej sadzą drzewka

Dbanie o ekologię jest czymś, co robić można w każdej firmie, niezależnie od tego w jakiej branży się obracamy. I w każdej z nich inicjatywy, takie jak sadzenie drzew, są odbierane niezwykle pozytywnie, o czym przekonamy się już za chwilę. Drzewko dla pracowników, za założenie konta, za wybór dokumentacji elektronicznej, czy za skorzystanie z usług twojej firmy - to wszystko fantastyczne i  proekologiczne sposoby na to, by pomóc firmie osiągnąć określone cele. Zobaczmy więc, jak nasi partnerzy z branży finansowej do tej pory wykorzystywali sadzenie drzew w swoich biznesach:

Velobank

Velobank dobrze wie, jak skutecznie przeprowadzić zieloną kampanię. Chcąc dbać o środowisko, firma postanowiła przygotować dla swoich klientów wyjątkowy prezent: za każde założenie rachunku osobistego przy pomocy aplikacji mObywatel, Velobank sadzi drzewo, a na e-mail użytkownika wysyłany jest elektroniczny certyfikat potwierdzający sadzenie. Dzięki tej akcji posadzili już niemały Velolas, na który zebrali tysiące drzew. Krok po kroku, wpinali się po naszym rankingu ogólnym, aż wiosną 2024 przebili Rossmanna, dzięki czemu zajęli 1 miejsce sadząc najwięcej drzew wśród szystkich naszych partnerów! Ich klienci nie tylko więc korzystają z nowoczesnej technologii do założenia rachunku, ale również aktywnie przyczyniają się do zazielenienia polskich lasów i dbają o przyszłe pokolenia. Wspięcie się na szczyt naszego rankingu to jednak nie jedyne osiągnięcie ich akcji - w czerwcu 2024 Velobank otrzymał nagrodę eDukata w kategorii najlepsza proekologiczna inicjatywa świata bezgotówkowego za prowadzenie akcji „Sadzimy razem #VeloLas”. Brawa dla nich!

Alior Bank

Alior bank postanowił zadbać nie tylko o zabezpieczoną przyszłość - czyli konto emerytalne - ale także o przyszłość naszej planety. W ramach swojej kampanii promującej odpowiedzialne inwestowanie, Alior Bank posadził jedno drzewo za każdy otwarty produkt emerytalny dostępny w ofercie. “Na emeryturze chcielibyśmy zapewnić sobie godny poziom życia w przyszłości. Komfort ten poprawiają również czyste powietrze i dostępność lasów.” - Jacek Janiuk, CIIA – Dyrektor Biura Maklerskiego. Dzięki tej akcji posadzili z nami aż 1190 drzew w polskich lasach.

4Finance

To jednak nie koniec dobrych pomysłów w branży finansowej. Nasz kolejny partner, 4Finance, postanowił połączyć grywalizację z sadzeniem drzew, żeby zadbać jednocześnie o zdrowe nawyki swoich pracowników i nasze środowisko. A dokładniej, na swoje 14. urodziny zamiast tortu przygotowali dla pracowników zdrowe przekąski - by zadbać o ich zdrowie, a także zachęcić do robienia kroków i to kroków wspierających polskie lasy. Za każde 14 tysięcy kroków swoich pracowników posadzili jedno drzewo. Jaki był efekt tego pomysłu? Dokładnie 2 301 806 kroków, dzięki którym posadzono 164 nowe drzewa. Ich rekordzistka zrobiła 80 000 kroków przez jeden weekend! 

 

Dlaczego warto sadzić drzewka w branży finansowej?

Każda firma inaczej podchodzi do tego dlaczego i za co warto sadzić drzewka. Wśród kreatywnych pomysłów na sadzenie znajdziecie między innymi:

  • drzewka za otwarcie konta,
  • drzewka w ramach nagrody w grywalizacji, 
  • drzewka za nowych klientów, 
  • drzewka za wybór dokumentacji elektronicznej, 
  • drzewka za skorzystanie z konkretnego pakietu. 

A jak to wszystko może wpłynąć na Twoją firmę?

Wyróżnisz się

Na rynku w branży finansowej konkurencji nie brakuje. Dziś coraz więcej osób zwraca uwagę na ekologiczne działania marek, z których usług korzystają. Nie pozostawaj więc w tyle i również zaangażuj się w dbanie o naszą wspólną przyszłość.

Zachęcisz do skorzystania z twoich usług

Sadząc drzewka możesz zachęcić swoich klientów do założenia konta, skorzystania z usług Twojej firmy, czy zapisu do newslettera. Z pewnością jest w Twojej firmie miejsce na sadzenie drzew, które przyniesie korzyści nie tylko planecie. Trzeba je tylko znaleźć :)

Zmotywujesz pracowników

Jak pokazało 4finance, można robić coś dobrego dla środowiska i swoich pracowników jednocześnie. I choć 4finance zrobiło wręcz zawodową akcję, da się wykorzystać sadzenie drzew również w łatwiejszy sposób. Sadź, żeby zachęcać pracowników do zdrowych nawyków, na urodziny, za osiągnięte cele. Opcji jest wiele, ale to Ty najlepiej znasz swój zespół - z pewnością wybierzesz coś dla swojej firmy :)

A, przede wszystkim, zrobisz coś dobrego dla planety

Przejdź na zieloną stronę biznesu i pomóż nam odbudować polskie lasy. Krok po kroku, dokonujemy pięknych zmian.

 

Chcesz zainwestować w zrównoważony rozwój w swojej firmie? Nic prostszego :) 

Pragniesz sadzić drzewka dla nowych klientów? A może wolisz wykorzystać je jako sposób na pozyskanie kontaktów? W kilka chwil możesz zintegrować sadzenie drzew ze swoją stroną i wpleść je w DNA swojej firmy - a my we wszystkim Ci pomożemy. Sprawdź, jakie to proste! 

A jeśli masz jeszcze jakieś pytania, daj znać. Z przyjemnością Ci na nie odpowiemy: kontakt@posadzimy.pl

Autor wpisu
Katarzyna Kopeć
Miłośniczka przyrody, copywriterka i specjalistka do spraw marketingu, która dołączyła do zespołu Posadzimy.pl na początku 2024 roku. Od tamtego czasu zajmuje się tworzeniem dla was wartościowych treści na temat naszych sadzeń, działań CSR, ESG i wiele więcej.

Masz pytania?

Wiadomość wysłana poprawnie

Hej!

Dziękujemy za Twoją wiadomość, odpiszemy najszybciej jak to możliwe! W oczekiwaniu na naszą wiadomość polecamy spacer po lesie, lub zajrzenie na naszego bloga – czeka tam na Ciebie wiele ciekawych inspiracji i pomysłów na to, jak Ty możesz z nami sadzić drzewa! 🙂

Wspaniałego dnia!
Team Posadzimy.pl

Podobne wpisy

Ekologia
14 czerwca, 2022
Drzewa – naturalna bariera przed zanieczyszczeniami

W Posadzimy.pl wiemy, że w branży finansowej rosną nie tylko środki na konta...

PRZECZYTAJ WPIS
Drzewa i lasy
7 lipca, 2023
Dlaczego warto sadzić drzewa?

W Posadzimy.pl wiemy, że w branży finansowej rosną nie tylko środki na konta...

PRZECZYTAJ WPIS
Poradnik
14 września, 2023
Jak posadzić swoje pierwsze drzewka na Posadzimy.pl?

W Posadzimy.pl wiemy, że w branży finansowej rosną nie tylko środki na konta...

PRZECZYTAJ WPIS