Akcja sadzenia drzew

Jesienne sadzenie drzew 2023 z Posadzimy.pl

28 sierpnia, 2023 | Weronika Błaszczyńska

Oficjalnie rozpoczęliśmy nasze DZIEWIĄTE sadzenie! W tej chwili na naszym liczniku mamy już ponad 320 000 drzew, z czego 102 500 to drzewka, które posadzimy już w październiku i listopadzie 2023. Przyznaj, że to niemały las :) A w związku z sadzeniem, w Posadzimy.pl dzieje się cooraz więcej!

Dlatego, żeby każdy zainteresowany był naprawdę na bieżąco, stworzyliśmy ten wpis, który będzie małym dziennikiem naszych działań. To właśnie w tym wpisie będziemy opisywać każdy kolejny krok i etap na którym jesteśmy. Od znalezienia i potwierdzenia miejsc sadzeń, przez oficjalne rozpoczęcie sadzenia, po relację z miejsc, w których zasadzimy Wasze firmowe drzewka. Gwarantujemy - będzie się działo! Zapisz sobie ten wpis w ulubionych i zaglądaj do niego co jakiś czas :)

STYCZEŃ 2024

11.01 - Zaświadczenie z Urzędu w Łodzi 

Nowy rok - nowe zaświadczenia :) Dostaliśmy właśnie zaświadczenie z Miasta Łódź potwierdzające wykonanie wszystkich prac. 50 tysięcy drzew rośnie w siłę w różnych zakątkach Łodzi, a coś czujemy, że to nie koniec zazieleniania łódzkich terenów :)

posadzimy.pl zaświadczenie potwierdzające sadzenie drzew w Łodzi 2023

 

GRUDZIEŃ 2023

20 grudnia - Prace w Łodzi zakończone! 

Każde z 52 500 drzew trafiło do ziemi łódzkiej, tak więc możemy oficjalnie ogłosić - mamy to! Nasze jesienne sadzenie drzewek zakończone. W Łodzi dzięki znakomitej współpracy z Łódzkim Zarządem Zieleni Miejskiej posadziliśmy ponad 50 tysięcy drzew, w tym brzozę brodawkowatą, dąb bezszypułkowy, lipę drobnolistną, modrzew polski, buk pospolity, a także gatunki biocenotyczne, takie jak dereń świdwa i jarząb pospolity. To pierwsze miejsce na zielonej mapie Posadzimy.pl, które zalesialiśmy, a nie odnowiliśmy, tym samym Łódź zyskała zupełnie nowe tereny leśne <3 Jak wyglądało nasze sadzenie w Łodzi? Oj działo się - spójrz :)

 

 

13 grudnia - Prace w Tucholi zakończone!

Z małymi opóźnieniami, ale w w końcu - mamy to! Wszystkie drzewka w Tucholi zostały posadzone. Tu, w gminach Tuchola i Gostycyn do ziemi trafiło 12 000 nowych drzewek, a wśród nich takie gatunki jak dąb szypułkowy, sosna zwyczajna, olsza czarna, buk i brzoza brodawkowata. Odnowiliśmy aż 6 działek leśnych o łącznej powierzchni 1,78 ha, które zostały zniszczone przez ogromny huragan w 2017 r.

6 grudnia - W Tucholi praca wre

Zobaczcie, jak idzie naszym specjalistom sadzenie w Tucholi. Jeśli pogoda dopisze, to już niedługo w tym miejscu wyrosną nowe dęby, buki, brzózki, sosny, a nawet olsze! 

LISTOPAD 2023

27 listopada - It's official - Biłgoraj

Mamy dla Was potwierdzenie posadzenia drzew w Biłgoraju :) 

21 listopada - W Łodzi dzieje się!

Zobaczcie, jak idą przygotowania terenów pod sadzenie - w końcu jest co przygotowywać, bo właśnie w Łodzi szykujemy do posadzenia 52 600 nowych drzew.

 

 

 

 

 

16 listopada - Wszystkie drzewa w Radomsku posadzone!

Mamy dla Was newsa dosłownie sprzed chwili :) Oficjalnie wszystkie nasze wspólne drzewka w Radomsku zostały posadzone. Co to dokładnie oznacza? 25 300 sadzonek sosny pospolitej i gatunków liściastych trafiło do leśnego ekosystemu - już teraz mogą pięknie rosnąć w siłę.

13 listopada - Startujemy z sadzeniem drzew w Biłgoraju

Ten tydzień w Posadzimy.pl zapowiada się naprawdę ekscytująco, bo… startujemy z sadzeniem drzew w Biłgoraju! Sadzonki brzóz i sosen przygotowane i jak widzicie - praca wre :) Już niedługo kolejny skrawek Polski zazieleni się o nowe drzewka - a w tym miejscu posadzimy ich aż 12600!

PAŹDZIERNIK 2023

30 października - Przygotowujemy nietypowe tereny w Tucholi

Przygotowania do sadzenia drzew w Tucholi ruszyły PEŁNĄ PARĄ! Już niedługo 6 działek zostanie zasilone o kolejne drzewa - a będzie ich dokładnie 12 TYSIĘCY

Poznajcie więc lepiej nowe miejsce na naszej zielonej mapie Posadzimy.pl - Tucholę.

Tereny, które tu odnawiamy zostały zniszczone w sierpniu 2017 roku przez pamiętny i niestety tragiczny w skutkach huragan. Ta katastrofa nawiedziła m.in. województwo kujawsko-pomorskie i spowodowała ogromne straty - w zeszłym roku również odnawialiśmy tereny zniszczone przez te wichury - wtedy sadziliśmy nowe drzewka w Chojnicach.

W Tucholi drzewka sadzimy w dosyć nietypowy sposób:

„Sadzenie drzew w Tucholi to niemałe wyzwanie - tamtejsze lasy zostały zniszczone ponad 6 lat temu i z tego między innymi powodu, tereny które odnawiamy nie nadają się w całości do mechanicznego przygotowania gleby. Oznacza to, że na niektórych działkach wszystkie prace są wykonywane ręcznie, przy użyciu stosunkowo prostych narzędzi.” - Bartek Kasperkiewicz, koordynator ds. odnowień terenów leśnych w Posadzimy.pl.

To, co możecie zauważyć na zdjęciach to tzw. wykonywanie talerzy, które stosuje się na terenach niedostępnych dla sprzętu mechanicznego. Talerze mają kształt koła lub kwadratu i stanowią miejsce sadzenia jednej sadzonki. Nasi specjaliści odpowiednimi motykami zdzierają wierzchnią warstwę gleby i ją spulchniają - muszą wykonać 3500 takich talerzy, a następnie posadzić tam sadzonki zgodne z siedliskiem.

Jak widzicie - na naszych specjalistów czeka nie lada wyzwanie, ale czego się nie robi dla pięknych lasów, prawda? :) Obserwujcie nas na LinkedIn, żeby być na bieżąco i już niebawem zobaczyć jak ten teren się zazieleni.

23 października 2023 - Prace nasadzeniowe w Biłgoraju rozpoczęte

Startujemy w Biłgoraju - właśnie jesteśmy na etapie przygotowania terenów pod sadzenie Waszych firmowych drzewek. Nasi specjaliści szykują sadzonki i czekają na odpowiednią pogodę, aby nowe drzewa miały najlepsze warunki do przyjęcia się w ziemi. Już nie możemy się doczekać efektów! A Wy? :)

23 października 2023 - Radomsko się zazielenia

Wspaniałe wieści na początek tygodnia! Zaczęliśmy już w Radomsku sadzić pierwsze drzewka - sami zobaczcie :) Te grunty aż się prosiły o wypełnienie pustki zielonymi drzewami… Zgodzicie się z nami? Na szczęście pogoda szybko dopisała, więc drzewka w Radomsku zostały posadzone przez naszych specjalistów. Teraz sosny, modrzewie, klony i brzozy będą pięknie piąć się w górę. A my nie zwalniamy tempa - czekają na nas jeszcze 3 magiczne miejsca do posadzenia drzew. Łódź, Tuchola i Biłgoraj - nadchodzimy tam z kolejną masą sadzonek!

Akcja sadzenia drzew w Radomsku, Posadzimy.pl Jesień 2023 Drzewa Nowy las sadzonki

18 października 2023 - W Posadzimy.pl praca wre! 

Przygotowujemy kolejno tereny pod sadzenie, bo już niedługo staną się domem dla nowych drzewek. Widzicie na zdjęciach poniżej “korytarze” w ziemi z wgłębieniem na sadzonki? To tzw. orka pasów. Jest niezbędna w celu “dostania się” do mineralnej warstwy gleby, w których sadzonki mają zapewnione najlepsze możliwe warunki do wzrostu.

Nie możecie się doczekać efektów sadzenia? My też! Czekamy na odpowiednią pogodę, żeby sadzonki miały jak najlepszy start. Jak widzicie, posadzenie lasu to nie lada wyzwanie :) 

A tereny, które widzicie na zdjęciach to jedno z naszych 4 magicznych miejsc sadzeń - Radomsko! Wiosną tego roku udało nam się tam posadzić 29 400 drzew, a jesienią wracamy z impetem i już za moment dołożymy do Radomska kolejne 23 000 sadzonek sosny oraz 3900 sadzonek drzew liściastych.

10 października 2023 - Bijemy kolejny rekord drzew - 102500 nowych sadzonek na jesień!

Na jesień posadzimy 102500 DRZEW! Ta liczba to aż 2 razy więcej w porównaniu do sadzenia Wiosna 2022 i 1/3 wszystkich dotychczas posadzonych drzew! No i to nasz kolejny rekord, jeśli chodzi o ilość drzew do posadzenia podczas jednorazowej akcji. Ach... 102500 drzew! Nie udałoby się to bez Was, drodzy Partnerzy. Dziękujemy, że sadzicie z nami drzewa - takie rekordy warto bić dla nas wszystkich :) 

 

WRZESIEŃ 2023

30 września 2023 - Zakończyliśmy akcję zbierania sadzonek na jesienne sadzenie

Nadszedł wyczekiwany moment - zakończyliśmy akcję zbierania sadzonek na nasze sadzenie Jesień 2023. Oznacza to dwie rzeczy: wszystkie drzewka, które od teraz posadzicie w naszym systemie, trafią do leśnego ekosystemu wiosną 2024, a przede wszystkim - oficjalnie rozpoczynamy sadzenie drzewek na akcję jesienną! 

29 września 2023 - Znamy 4 miejsce miejsce na mapie sadzeń Posadzimy.pl - Biłgoraj

Kolejne nowe miejsce na mapie sadzeń Posadzimy.pl – powiat biłgorajski! Dzięki pomocy lokalnego starostwa powiatowego udało nam się dotrzeć do dwóch powierzchni leśnych, które zostały zniszczone przez działanie czynników biotycznych. W tym przypadku były to korniki – te małe owady potrafią wyrządzić w polskich lasach co najmniej tyle samo krzywd co największe wichury. Wraz z naszymi Partnerami posadzimy tam na jesień 11 700 sadzonek sosen i 900 brzóz!

21 września 2023 - Znamy kolejne miejsce sadzeń - Powiat Tucholski

Powiat tucholski to nowe miejsce na naszej mapie Posadzimy.pl. To właśnie tam, w gminach Tuchola i Gostycyn szykujemy 12 tysięcy sadzonek, wśród których możemy wyróżnić takie gatunki jak dąb szypułkowy, sosna zwyczajna, olsza czarna, buk i brzoza brodawkowata. W ten sposób odnowimy aż 6 działek leśnych o łącznej powierzchni 1,78 ha, które zostały zniszczone przez ogromny huragan w 2017 r.

19 września 2023 - Kolejny kamień milowy - 300 000 drzew!

To naprawdę wyjątkowy dzień w naszej firmie. Dziś od rana świętujemy, a Wy śmiało możecie do nas dołączyć, bo to dzięki Wam, nasz licznik na Posadzimy.pl wybił rekordową liczbę 300 tysięcy posadzonych wspólnie drzew! Dziękujemy Wam i Waszym firmom za to, że dokładacie swoje drzewka do naszego wspólnego lasu - każdego dnia :) 

 

SIERPIEŃ 2023

24 sierpnia 2023 - Znamy pierwsze miejsce sadzeń - Radomsko

Dokładnie tak! Radomsko mieliśmy okazję odwiedzić już przy wiosennym sadzeniu i bardzo się cieszymy, że to właśnie tam powracamy z naszą jesienną akcją. Dzięki zaangażowaniu lokalnego starostwa powiatowego udało nam się dotrzeć do kolejnych zniszczonych terenów leśnych - i tak oto oficjalnie możemy podzielić się informacją, że już tej jesieni w Radomsku zostanie posadzone 25 300 sadzonek sosny i drzew liściastych. W ten sposób wspólnie z Wami odnowimy 4 działki leśne, czyli łącznie 3,33 ha lasu.

25 sierpnia 2023 - Poznaj nowość na naszej zielonej mapie - Miasto Łódź 

Dzięki współpracy z łódzkim Zarządem Zieleni Miejskiej posadzimy tam 52 600 nowych drzew. Dokładnie tak - aż pięćdziesiąt tysięcy sadzonek. A jakie rodzaje drzew zasilą Łódź? Będzie to m.in brzoza brodawkowata, buk pospolity, dąb bezszypułkowy, lipa drobnolistna oraz modrzew polski. Kolorowo, różnorodnie - tak jak być powinno! :) Co ciekawe, w odróżnieniu od Radomska nie mamy tutaj do czynienia z odnowieniem zniszczonych terenów leśnych, lecz z zalesianiem terenów, które dotychczas lasami nie były. Nie możecie doczekać się efektów? My też - a te już niebawem!

Posadź z nami firmowy las!

Wyróżnij się na tle konkurencji, postaw na innowacyjne i ekologiczne rozwiązania CSR - sadź drzewa w imieniu Twojej Firmy i wspólnie z Posadzimy.pl powiększaj polskie lasy!

Sadzenie drzew w naszym systemie jest niezwykle proste - dosłownie Ty klikasz, my sadzimy. Dbanie o ekologię jeszcze nigdy nie było takie proste :) Zarejestruj się bezpłatnie na www.Posadzimy.pl już teraz, posadź pierwsze firmowe drzewka i otrzymaj certyfikat potwierdzający sadzenie w kilka minut!

Psst! Po rejestracji czeka na Ciebie niespodzianka - sprawdź i przekonaj się :)

Umów się z nami na bezpłatną konsultację - na spotkaniu porozmawiamy o korzyściach z wdrożenia sadzenia drzew w Twojej Firmie, dopasujemy akcję drzew pod Twoje potrzeby - a także chętnie odpowiemy na wszystkie pytania.

Skontaktuj się z nami i zobacz, ile dobrego możemy zrobić dla Twojej firmy - i polskich lasów.

kontakt@posadzimy.pl

Autor wpisu
Weronika Błaszczyńska

Masz pytania?

Wiadomość wysłana poprawnie

Hej!

Dziękujemy za Twoją wiadomość, odpiszemy najszybciej jak to możliwe! W oczekiwaniu na naszą wiadomość polecamy spacer po lesie, lub zajrzenie na naszego bloga – czeka tam na Ciebie wiele ciekawych inspiracji i pomysłów na to, jak Ty możesz z nami sadzić drzewa! 🙂

Wspaniałego dnia!
Team Posadzimy.pl

Podobne wpisy

Biznes
23 maja, 2021
Nasze rozwiązania CSR dla biznesu

Oficjalnie rozpoczęliśmy nasze DZIEWIĄTE sadzenie! W tej chwili na naszym lic...

PRZECZYTAJ WPIS
CSR
3 lutego, 2023
Sadzenie cykliczne drzew w Posadzimy.pl

Oficjalnie rozpoczęliśmy nasze DZIEWIĄTE sadzenie! W tej chwili na naszym lic...

PRZECZYTAJ WPIS
CSR
30 maja, 2021
Najlepsze inicjatywy CSR dla biznesu

Oficjalnie rozpoczęliśmy nasze DZIEWIĄTE sadzenie! W tej chwili na naszym lic...

PRZECZYTAJ WPIS