Case studies

Pomysły na sadzenie drzew w Firmach

26 października, 2022 | Kasia Bobińska

Skoro jesteś na tej stronie, na pewno zdajesz sobie sprawę z tego, że warto robić coś dobrego dla planety - i jako indywidualna jednostka, i jako Firma. Cieszymy się, że w Twojej głowie kiełkuje myśl, żeby zacząć sadzić drzewa! W końcu im więcej drzew, tym lepiej dla nas wszystkich. Często słyszymy, że firmy chcą z nami sadzić drzewa, ale nie do końca mają pomysł na sadzenie drzew w firmach. Masz tak samo? Tak to właśnie jest! Nieskończone możliwości czasem sprawiają, że nie wiadomo na co się zdecydować, albo co ma najciekawszy impakt w naszych działaniach. Dlatego pędzimy do Ciebie z pomysłami z pierwszej ręki! Oto pomysły naszych wspaniałych Partnerów na nasze wspólne sadzenie drzew! Zainspiruj się i dołącz do tego doborowego towarzystwa! :)

Trafiit - Drzewa za wykupienie Kursu

Traffit to wspaniała firma, która współpracuje z nami ponad rok. Z założenia sadzą drzewo za każdego nowego użytkownika swoich usług - co oczywiście jest równoznaczne z uwielbieniem ze strony ich nowych Klientów. ALE postanowili zrobić coś więcej - stworzyli kurs HR, kosztujący 49 zł, z czego całość popędziła na sadzenie drzew. Akcja okazała się być prawdziwym majstersztykiem. Po miesiącu posadzili ponad 2000 drzew, a ludzie w social mediach po prostu oszaleli na ich punkcie! Co więcej jak przyznają, jedynie 12% Klientów kursu, to osoby, będące już Klientami Traffit - cała reszta to osoby, które przyciągnął niesamowity szum związany z akcją. Przez pierwszy tydzień akcji, ciężko było zobaczyć w social mediach wpisy inne niż te związane z udziałem w kursie. Oczywiście sam kurs to niezwykła dawka wiedzy ze znakomitymi specjalistami - must have dla każdego HRowca, a pomysł połączenia tego z sadzeniem drzew to znakomita promocja i po prostu niesamowite działanie! Traffit - jesteście super!

 

Timberland - Drzewo za zakupiony zegarek

Timberland działa w trosce o nasze środowisko już od ponad 7 dekad! Marka edukuje, działa ekologicznie i sadzi drzewa z Posadzimy.pl! Proekologiczna kampania zegarków Timberland o nazwie "Plant The Future” zorganizowana została we współpracy z Posadzimy.pl! Każdy zakupiony, podczas trwania kampanii, zegarek Timberland posadzi 1 drzewo w lasach! Mechanizm jest bardzo prosty: klient kupuje zegarek u wybranego partnera sprzedaży w trakcie trwania akcji. Następnie, w zależności od wybranego sklepu: klient wraz z zegarkiem otrzymuje voucher z kodem, który należy zarejestrować na na dedykowanym landing page’u lub od razu z produktem otrzymuje certyfikat nasadzenia, a partner sprzedaży automatycznie rejestruje zegarek w akcji “Plant The Future”. Osoby, które dokonują rejestracji produktu za pośrednictwem landing page’a, po sfinalizowaniu rejestracji również otrzymują spersonalizowany certyfikat potwierdzający zasadzenie drzewa.

I to tyle! Timberland postanowił podwójnie sprawić radość swoim Klientom! Mogą oni nie tylko cieszyć się z nowego zegarka, ale także ze świadomości, że ich zakup przyczynił się do zrobienia czegoś dobrego dla środowiska!

Higiena Serwis - Drzewo za zakupy powyżej określonej kwoty

Higiena Serwis to sklep z ekologicznymi środkami czystości. Twórcy sklepu od zawsze stawiają na ekologię! w swoim asortymencie mają środki nieszkodliwe dla środowiska, edukują jak działać bez szkody dla świata, no i nie zatrzymują się. Do swojego szerokiego wachlarzu eko-działań, dołączyli sadzenie drzew dla Klientów! W Higiena Serwis za każde zakupy powyżej 1000 zł, Klienci otrzymują swoje własne drzewo. System Posadzimy.pl i strona HigienaSerwis.pl połączone są za pomocą API, dzięki czemu całość odbywa się w 100% automatycznie. Niewiele wysiłku przynosi fantastyczne efekty!

Nokia - Drzewo za każdy produkt

Legendarna Nokia - zna ją każdy. Właściwie nic nie musieliby robić, Klienci ich kochają! A jednak - postanowili zrobić coś więcej dla świata. Za każdy sprzedany telefon sadzą drzewa z Posadzimy.pl! W ten sposób nie tylko dbają o zrównoważony rozwój w prowadzeniu firmy, lecz również mają świetny i ciekawy materiał na social media! 

Edison - Drzewo za zapis na newsletter

Edison SA świadczy usługę elektronicznej wymiany dokumentów w firmach, zapewniając pełną cyfryzację procesów biznesowych pomiędzy partnerami handlowymi. Przejście na komunikację elektroniczną przekłada się na skuteczniej działający biznes oraz oszczędności dla firmy, w tym m.in. w zakresie zużycia papieru. Firma, która promuje niemarnowanie papieru + sadzenie drzew - to musi być związek idealny! :) I taki właśnie jest! Edison chcąc edukować swoich Klientów, postanowił przekazywać drzewo za każdą podpisaną zgodę marketingową na wysyłkę newslettera! I był to strzał w 10! Firmy chętniej zapisują się do newslettera, Edison ma możliwość precyzyjnie dotrzeć do swoich Klientów, a sam pomysł ich po prostu zachwyca!

4 Finance i drzewo dla pracowników z okazji urodziny firmy

4Finance celebrowało swoje 14 urodziny w niezwykle kreatywny sposób! Zamiast tortu przygotowali dla pracowników zdrowe przekąski - by zadbać o ich zdrowie, a także zachęci do robienia kroków i to kroków wspierających polskie lasy! :) Za każde 14 tysięcy kroków swoich pracowników posadzili z nami jedno drzewo! Jaki był efekt tego pomysłu? Dokładnie 2 301 806 kroków (samo zdrowie!), dzięki którym posadzono aż 164 nowe drzewa + kilka dodatkowych dla tych z największą liczbą kroków! Co więcej, Pracownicy byli zachwyceni swoimi certyfikatami i stworzyli jeszcze bardziej zgraną społeczność! bo nic tak nie łączy jak wspólny cel :)

 

ZnajdźReklamę.pl - Drzewa za każdą kampanię reklamową

ZnajdzReklame.pl zajmuje się realizacją kampanii reklamowych, głownie w outdoorze. Wiedzą, że do realizacji zleceń swoich Klientów zużywają spore ilości papieru - dlatego postanowili zrobić coś dobrego dla polskich lasów. Za każdą kampanię reklamową sadzą drzewo dla swoich Klientów! Jaki jest efekt tych działań? Ponad nowych 3000 drzew oraz rewelacyjne reakcje Klientów. Tak niewiele, a tak wiele :)

 

Posadź z nami firmowy las! 

Wyróżnij się na tle konkurencji, postaw na innowacyjne i ekologiczne rozwiązania - sadź drzewa w imieniu Twojej Firmy i wspólnie z Posadzimy.pl powiększaj polskie lasy!

Z nami możesz posadzić drzewa w imieniu Twojej firmy, jej pracowników, dla klientów lub za cokolwiek chcesz! U nas sky is the limit :) Pokaż zaangażowanie swojego przedsiębiorstwa w działania proekologiczne.

Sadzenie drzew w naszym systemie jest niezwykle proste - dosłownie Ty klikasz, my sadzimy. Dbanie o ekologię jeszcze nigdy nie było takie proste :) Zarejestruj się bezpłatnie na www.Posadzimy.pl już teraz, posadź pierwsze firmowe drzewka i otrzymaj certyfikat potwierdzający sadzenie w kilka minut!

Psst! Po rejestracji czeka na Ciebie niespodzianka - sprawdź i przekonaj się :)

Umów się z nami na bezpłatną konsultację - na spotkaniu porozmawiamy o korzyściach z wdrożenia sadzenia drzew w Twojej Firmie, dopasujemy akcję drzew pod Twoje potrzeby - a także chętnie odpowiemy na wszystkie pytania :)

Skontaktuj się z nami i zobacz, ile dobrego możemy zrobić dla Twojej firmy - i polskich lasów :)

kontakt@posadzimy.pl

Autor wpisu
Kasia Bobińska

Masz pytania?

Wiadomość wysłana poprawnie

Hej!

Dziękujemy za Twoją wiadomość, odpiszemy najszybciej jak to możliwe! W oczekiwaniu na naszą wiadomość polecamy spacer po lesie, lub zajrzenie na naszego bloga – czeka tam na Ciebie wiele ciekawych inspiracji i pomysłów na to, jak Ty możesz z nami sadzić drzewa! 🙂

Wspaniałego dnia!
Team Posadzimy.pl

Podobne wpisy

Akcja sadzenia drzew
24 listopada, 2022
Jesienne sadzenie drzew 2022 z Posadzimy.pl!

Skoro jesteś na tej stronie, na pewno zdajesz sobie sprawę z tego, że warto r...

PRZECZYTAJ WPIS
Akcja sadzenia drzew
1 czerwca, 2023
Radomsko – nowość na mapie posadzeń Posadzimy!

Skoro jesteś na tej stronie, na pewno zdajesz sobie sprawę z tego, że warto r...

PRZECZYTAJ WPIS
Case studies
21 lipca, 2022
Kilka słów od Was – opinie o Posadzimy.pl

Skoro jesteś na tej stronie, na pewno zdajesz sobie sprawę z tego, że warto r...

PRZECZYTAJ WPIS