Biznes

Branża motoryzacyjna i Posadzimy.pl

28 maja, 2024 | Katarzyna Kopeć

U nas i branża motoryzacyjna ma zielone światło na sadzenie drzewek, bo przecież można jednocześnie prowadzić moto biznes i angażować się w eko działania. Sadzenie drzew to doskonały sposób na wsparcie swoich działań CSR i ESG: nie dość, że pomagamy matce naturze, to jeszcze możemy je wykorzystać w kampaniach promocyjnych lub w celu wzmocnienia wizerunku firmy. Ruszajmy więc po dawkę inspiracji jak można sadzić drzewa w branży motoryzacyjnej :)

 

3, 2, 1 ... SADŹ!

Nasi partnerzy sadzą drzewa nie tylko dlatego, ze pochłaniają CO2 i są świetnym sposobem na wsparcie swoich działań CSR i ESG - sadzą je także, żeby zachęcić swoich klientów do zadbania o środowisko. Organizują sprzątania lasów, sadzą drzewka za recykling opon, czy zachęcają nimi do zakupu samochodów elektrycznych zamiast spalinowych. Ich akcje oczywiście nie pozostają bez odzewu. Zobaczmy, co zdziałali do tej pory:

Oponeo

Nie moglibyśmy w tym artykule nie wspomnieć o Oponeo, które nie tylko sprzedaje opony, ale także pomaga w utylizacji tych już zużytych. W tym roku naprawdę dali czadu, bo pod chwytliwym hasłem “kręci nas recykling” zorganizowali akcję sprzątania lasów i zbierania opon do recyklingu. Za każdy zebrany komplet opon zobowiązali się posadzić drzewko. Zgadniesz ile drzew udało im się zebrać w ten sposób? Aż 4739! Nie ma się co dziwić, że akcja zebrała bardzo duży rozgłos w sieci :) 

Grupa Cichy-Zasada

Grupa Cichy-Zasada to największa grupa dealerska w Polsce, która stawia na zrównoważony rozwój. O sobie mówią: "Działamy rozważnie, dbając zarówno o naszych klientów, pracowników, jak i partnerów. Uważamy, że rozwój technologii motoryzacyjnej powinien postępować w sposób zrównoważony, tak aby minimalizować jego wpływ na środowisko.". Nic więc dziwnego, że postanowili zwiększyć nacisk na promocję samochodów elektrycznych. I tu z pomocą przychodzą im nasze drzewka: za każdy samochód elektryczny zakupiony w ich salonach, grupa sadzi 1 drzewko. Ich cel? Posadzić cały las razem ze swoimi klientami.

 

Sobiesław Zasada Automotive

Do inicjatywy sadzenia drzewek dołączył też autoryzowany, polski dealer Mercedes-Benz. Sobiesław Zasada Automotive jest firmą, która ma pełną świadomość, że środowisko, w którym żyjemy, należy wspierać oraz chronić. Prowadząc duże przedsiębiorstwo, które posiada 13 oddziałów na terenie Polski czują się społecznie odpowiedzialni, co pchnęło ich do podjęcia się sadzenia drzew. Za co sadzą? Za swoje samochody - każde auto, które opuści salon Sobiesław Zasada Automotive to nowe drzewo w naszych lasach. Proste, a jakie skuteczne :)

Duda Cars

Jak widać - wielbiciele Mercedesów kochają środowisko :) Duda-Cars to kolejny dealer Mercedes-Benz, który odnalazł wartość w sadzeniu z nami drzew. A posadził dokładnie 1954 drzewa na specjalną okazję: liczba nawiązuje do historii legendarnego modelu Mercedes-Benz – SL, który zachwycił wszystkich od momentu swojej oficjalnej premiery w 1954 roku - stąd liczba drzewek posadzonych przez Duda-Cars. To naprawdę wspaniały sposób, żeby uczcić taką legendę.

Dlaczego warto sadzić w branży motoryzacyjnej?

Strategie naszych partnerów to nie jedyne pomysły na to, jak i za co sadzić drzewka w ramach działań CSR i ESG w branży moto. Podrzucamy wam więc jeszcze krótką listę innych inspiracji:

  • drzewko za pokonane kilometry
  • drzewko za każdy stary samochód oddany przy zakupie nowego
  • drzewko za przegląd
  • drzewko za umówienie jazdy próbnej.

Co na tym zyska Twoja firma?

Wyróżnisz się

Coraz więcej osób zwraca uwagę na to, czy ich ulubione marki dbają o ekologię. Oferowanie w sprzedaży samochodów elektrycznych już nie wystarcza - warto mieć czym się chwalić w zakresie swoich ekologicznych działań. Nie pozostawaj więc w tyle i również zaangażuj się w dbanie o naszą wspólną przyszłość.

Zachęcisz do zakupu

Prowadzisz salon samochodowy? Jesteś dealerem? Sadź drzewka i pokaż swoim klientom, że to właśnie u Ciebie warto kupić wymarzony samochód. A to nie wszystko: drzewka możesz sadzić też za zakup magazynów, akcesoriów do samochodu, wyższych pakietów, usług dodatkowych i o wiele więcej. Z pewnością jest w Twojej firmie miejsce na sadzenie drzewek, które przyniesie korzyści i Tobie i planecie. Trzeba je tylko znaleźć :)

Zbudujesz bazę kontaktów

Potrzebujesz czegoś, co zachęci Twoich odbiorców do pozostawienia kontaktu? Drzewko będzie na to świetnym rozwiązaniem. Sadź drzewka za zapis do newslettera, czy zapis na jazdę próbną. Pozyskiwanie kontaktów jeszcze nie było tak proste i przyjazne dla środowiska jednocześnie.

I, oczywiście, zrobisz coś dobrego dla planety

Przejdź na zieloną stronę biznesu i pomóż nam odbudować polskie lasy. Krok po kroku, dokonujemy pięknych zmian.

 

Chcesz posadzić drzewka w swojej firmie? Nic prostszego!

Jak widać drzewka można sadzić z wielu powodów i w wielu celach: by wzmocnić wizerunek marki, zmotywować klientów, czy pokazać, że Twojej firmie zależy na działaniach na rzecz środowiska i lepszej przyszłości. Chcesz wypróbować sadzenie u siebie w firmie? Nie ma problemu: sprawdź, jakie to proste! 

A jeśli piętrzą Ci się w głowie jeszcze jakieś pytania, daj znać. Z przyjemnością na nie odpowiemy i pomożemy sprawić, by Twoja firma stała się zielonym przykładem dla innych: kontakt@posadzimy.pl 

Autor wpisu
Katarzyna Kopeć
Miłośniczka przyrody, copywriterka i specjalistka do spraw marketingu, która dołączyła do zespołu Posadzimy.pl na początku 2024 roku. Od tamtego czasu zajmuje się tworzeniem dla was wartościowych treści na temat naszych sadzeń, działań CSR, ESG i wiele więcej.

Masz pytania?

Wiadomość wysłana poprawnie

Hej!

Dziękujemy za Twoją wiadomość, odpiszemy najszybciej jak to możliwe! W oczekiwaniu na naszą wiadomość polecamy spacer po lesie, lub zajrzenie na naszego bloga – czeka tam na Ciebie wiele ciekawych inspiracji i pomysłów na to, jak Ty możesz z nami sadzić drzewa! 🙂

Wspaniałego dnia!
Team Posadzimy.pl

Podobne wpisy

Case studies
14 czerwca, 2023
Las Rossmanna. Zobacz, jak marka sadzi drzewa z Posadzimy.pl!

U nas i branża motoryzacyjna ma zielone światło na sadzenie drzewek, bo przec...

PRZECZYTAJ WPIS
Ekologia
9 listopada, 2021
Dokąd tupta jeż? Czyli jak pomóc jeżom przetrwać zimę.

U nas i branża motoryzacyjna ma zielone światło na sadzenie drzewek, bo przec...

PRZECZYTAJ WPIS
CSR
2 marca, 2022
Sadzenie drzew w Posadzimy.pl

U nas i branża motoryzacyjna ma zielone światło na sadzenie drzewek, bo przec...

PRZECZYTAJ WPIS