METODY SADZENIA

Jak sadzimy?

Chcesz wiedzieć, jak wygląda nasze sadzenie drzew “od kuchni”? No to jesteś w odpowiednim miejscu :) Dlaczego sadzimy dwa razy w roku, z kim współpracujemy podczas naszych sadzeń - sprawdź.

WIOSNA/JESIEŃ

Dlaczego dzielimy rok na Akcję: Wiosna i Akcję: Jesień?

Drzewa sadzimy dwa razy w roku - wiosną i jesienią. To odpowiednie terminy na sadzenie - panuje umiarkowana temperatura i zwykle jest sporo opadów. Dlatego rok dzielimy na dwa cykle.

Akcja Wiosna

to sadzenie, które odbywa się od kwietnia do czerwca. W kwietniu przygotowujemy tereny i podpisujemy umowy, w maju zaczynamy sadzenie, a w czerwcu oficjalnie odbieramy tereny i otrzymujemy odpowiednie zaświadczenia. Do tej akcji sadzenia trafiają wszystkie drzewka posadzone na naszej stronie od 1.10 do 31.03. Im wcześniej przed zakończeniem akcji zlecisz nam posadzenie drzew, tym większą masz pewność, że nie zabraknie terenu na Twój firmowy las.

Akcja Jesień

to sadzenie, które odbywa się od pażdziernika do grudnia. W październiku przygotowujemy tereny i podpisujemy umowy, w listopadzie zaczynamy sadzenie, a w grudniu oficjalnie odbieramy tereny i otrzymujemy odpowiednie zaświadczenia. Do tej akcji sadzenia trafiają wszystkie drzewka posadzone na naszej stronie od 1.04 do 30.09. Im wcześniej przed zakończeniem akcji zlecisz nam posadzenie drzew, tym większą masz pewność, że nie zabraknie terenu na Twój firmowy las.

Ostatniego dnia danej akcji zamykamy sadzenie, podliczamy, ile łącznie drzewek trafi do leśnego ekosystemu i zaczynamy fizyczne sadzenie w różnych zakątkach Polski.

SADZONKI W DOBRYCH RĘKACH

Nasze drzewa sadzą profesjonaliści

Wykonywanie nasadzeń zostawiamy profesjonalistom. Sadzenie drzew na dużą skalę wymaga odpowiedniej wiedzy, doświadczenia, sprzętu i bardzo dobrej organizacji - dlatego zatrudniamy do tego celu specjalistów, którzy zajmują się lasami od lat. To oni doskonale wiedzą, jak obchodzić się z sadzonkami i w jaki sposób je posadzić, aby przyjęły się najlepiej i pięknie rosły.

ZGODNIE Z NATURĄ

Nie wybieramy gatunków drzew

Podczas naszych sadzeń dobieramy rodzaje drzew pod okiem lokalnych leśników. To nie my wybieramy gatunki, robi to las :) Sadzimy takie drzewa, które na danym terenie powinny występować zgodnie z regionalizacją nasienną - a to pomaga zachować trwałość lasów i ochronić cenne rodzime populacje roślin przed inwazyjnymi obcymi gatunkami.

DOBRO LASU JEST NASZYM PRIORYTETEM

Nasze drzewa sadzą profesjonaliści

Naszym priorytetem podczas sadzenia jest to, by sadzonki miały najlepsze warunki do wzrostu. Zależy nam, by sadzić drzewa zgodnie ze sztuką - by dobrze się przyjęły i wyrosły na dorodne drzewa. Dlatego nie organizujemy integracji i nie zapraszamy firm na sadzenie - dzięki temu chronimy wrażliwe sadzonki przed zadeptaniem, czy niepoprawnym posadzeniem. To dobro lasów i sadzonek jest naszym priorytetem :)

BEZPIECZNY WZROST

Chronimy Wasze sadzonki

Chronimy sadzonki preparatem o działaniu odstraszającym, przeznaczonym do ochrony sadzonek przed zgryzaniem przez zwierzęta leśne. Co ważne, jest on w pełni bezpieczny zarówno dla zwierząt, jak i ludzi.

SPRAWDZAMY CZY WSZYSTKO GRA

Odwiedzamy lasy

Tereny sadzeń regularnie odwiedzamy i sprawdzamy, jak mają się sadzonki. W sytuacji, w której spora część sadzonek się nie przyjmie - niezwłocznie zlecamy wykonanie poprawek, których nie traktujemy jako nowych nasadzeń.

SADZIMY DRZEWA

Posadziliśmy już
456 574 drzew!

Za nami już sporo sadzeń, ale wiemy, że przed nami jeszcze więcej! Staramy się szukać różnych terenów, w różnych zakątkach naszego kraju. Sprawdź, gdzie już posadziliśmy drzewa, jakie są kolejne plany rozwoju polskich lasów :) Dołącz do grona znakomitych firm i posadź swój firmowy las razem z nami

Jak to działa u innych?

Sprawdź, jak firmy współpracujące z nami korzystają z naszych rozwiązań!

Portal z ogłoszeniami o pracę i sadzenie drzew? Jasne, że tak 🙂 Just Join IT wprowadziło sadzenie drzew w swoje działania na wielu płaszczyznach. Przy okazji Dnia Wiosny za każde umieszczone ogłoszenie na portalu posadzili dla swoich Klientów drzewa, a podczas jedynej w Polsce Olimpiady dla programistów – każdy bilet zakupiony na Just Join Games oznacza jedno nowe drzewko w Polskich lasach.

Współpraca Posadzimy & Justjoin.it

I <3 marketing to najważniejsza marketingowa konferencja w Polsce, a jej organizatorzy potrafią zadbać o uczestników tego wydarzenia. Idąc z duchem czasów postanowili każdemu uczestnikowi prezentować nie tylko ogrom wiedzy, ale i drzewo. Każdy uczestnik po zakupie biletu otrzymuje na swoją skrzynkę mailową personalizowany certyfikat, a ich reakcje mówią jedno – taki prezent przy okazji konferencji, to strzał w 10.

Współpraca Posadzimy & Sprawny marketing

Timberland Plant The Future 1 kupiony zegarek – jedno drzewo Zegarki Timberland to nie tylko stylowy dodatek, ale także inicjatywa na rzecz naszej planety. W ramach akcji „Plant The Future”, kupując jeden zegarek marki Timberland, firma przyczynia się do zasadzenia 1 drzewa w polskich lasach.

Timberland wierzy w społeczną odpowiedzialność biznesu i już od ponad 7 dekad aktywnie angażuje się w proekologiczne działania. To prosta droga, by wyrazić swój ekologiczny wkład i pomóc chronić nasze środowisko.

Współpraca Posadzimy & Timberland

Maylily to sklep internetowy sprzedający produkty dla dzieci, mam i kobiet. Produkowane w Polsce, z myślą o wieloletnim użytkowaniu, w dobrych warunkach i miłej atmosferze oraz w sposób najbardziej zrównoważony.

Za każde dokonane zamówienie powyżej określonej kwoty w sklepie Maylily, zostanie posadzone jedno drzewo, a Klient otrzyma imienny certyfikat potwierdzający posadzenie drzewa.

Współpraca Posadzimy & Maylily

Dobry zwyczaj wypożyczaj? A jakże! Szczególnie jak z wypożyczeniem w parze idzie posadzenie drzew – a taki właśnie plan na promocję swoich usług ma Gleevery.

Firma postanowiła posadzić 1000 drzew dla pierwszego tysiąca wypożyczeń sprzętu – sprzęty wypożyczone, Klienci zachwyceni
a drzewa posadzone – win, win, win 🙂

Współpraca Posadzimy & Gleevery

Profitroom wierzy w społeczną odpowiedzialność biznesu, dlatego firma w swojej działalności znalazła miejsce na mnóstwo ekologicznych działań.

Firma sadzi drzewa za rezerwacje przez swój system, dla pracowników, dla nowych Klientów, a hotele dołączające
do programu #ShareHospitality sadzą w swoim imieniu
kolejne 100 drzew.

Współpraca Posadzimy & Profitroom

Traffit stworzył kurs HR, z którego cały przychód przeznaczony został na sadzenie drzew. Akcja okazała się być prawdziwym majstersztykiem. Po miesiącu posadzili ponad 2000 drzew, a użytkownicy social mediów oszaleli na ich punkcie. Przez pierwszy tydzień akcji, ciężko było zobaczyć w social mediach wpisy inne niż te związane z udziałem w kursie 🙂

Sam kurs to niezwykła dawka wiedzy ze znakomitymi specjalistami – must have dla każdego HRowca, a pomysł połączenia tego z sadzeniem drzew to znakomita promocja i po prostu niesamowite działanie.

Współpraca Posadzimy & Traffit
1 / 7