LOKALIZACJE POSADZEŃ

Gdzie powstają lasy Posadzimy.pl

Zastanawiasz się, gdzie sadzimy drzewa? Już odpowiadamy! Tereny na sadzenie wybieramy bardzo skrupulatnie - jak ich szukamy, na jakich terenach sadzimy, gdzie powstały już nasze lasy - tego wszystkiego dowiesz się na tej stronie - zobacz jak działamy :)

WYBÓR TERENU

Na jakich terenach sadzimy drzewa?

Przede wszystkim wykluczamy tereny, które są już pod opieką Lasów Państwowych. Szukamy terenów należących głównie do gmin i powiatów w Polsce, choć zdarza nam się także współpracować z osobami prywatnymi, do których należą grunty leśne. Miejsca te muszą spełniać szereg wymagań i wybieramy je bardzo skrupulatnie. Najczęściej odnawiamy lasy, które zostały zniszczone na skutek anomalii pogodowych - zdarza nam się jednak zalesiać tereny, które wcześniej lasami nie były - są to np. dawne użytki rolne.)

SKĄD WIEMY GDZIE?

Jak szukamy miejsc?

Nasze poszukiwania rozpoczynają się od weryfikacji, czy na terenie któregoś województwa doszło na przestrzeni lat do zmniejszenia się powierzchni terenów leśnych na np. skutek anomalii pogodowych. Współpracujemy z gminami i powiatami, zawsze prosimy o dokumenty, które poświadczają, że tereny których odnowienie sfinansujemy, zostały zniszczone w wyniku działań natury, muszą one też potwierdzać, że na danym terenie nie była prowadzona wycinka. Miejsca do sadzeń wybieramy w bardzo przemyślany sposób - obejrzyj rozmowę o tym, jak szukamy terenów, by poznać więcej szczegółów.

NASZE LASY

Gdzie już posadziliśmy drzewa?

W najróżniejszych zakątkach Polski - nie ograniczamy się do żadnych województw. Chcemy żeby nasze wspólne lasy były w Waszym zasięgu. Do teraz posadziliśmy drzewka na 10 różnych terenach, o tym gdzie dokładnie i dlaczego tam, przeczytasz na stronie: lista akcji.

GDZIE ROSNĄ NASZE LASY?

Mapa posadzeń

Sadzimy drzewa w wielu miejscach w Polsce - na mapie możesz sprawdzić gdzie, jak do tej pory, udało nam się stworzyć nowe lasy w imieniu Posadzimy.pl i naszych partnerów.

SPRAWDŹ WIĘCEJ SZCZEGÓŁÓW