Biznes

Branża Hotelarska i Posadzimy.pl

28 maja, 2024 | Katarzyna Kopeć

W dobie rosnącej świadomości ekologicznej i odpowiedzialności społecznej coraz więcej firm z różnych sektorów angażuje się w działania proekologiczne. Branża hotelarska, znana z dążenia do zaspokojenia potrzeb swoich gości, może zyskać naprawdę wiele angażując się w sadzenie drzewek - klienci i partnerzy firm, które już z nami sadzą, pokochali drzewka, więc może i w Twojej firmie znajdzie się dla nich miejsce :)

 

Zielona inwestycja w wizerunek

Większe zasięgi w social mediach, budowanie pozytywnych skojarzeń z marką, marketing szeptany - to wszystko to tylko część korzyści jakie płyną z sadzenia drzewek. A sadzić można z nami na wiele sposobów: za każde dokonanie rezerwacji, za skorzystanie z hotelowych usług, za skorzystanie z konkretnych funkcji hotelu takich jak self check-in. To doskonała zachęta do wybranych przez Was działań i niezapomniany prezent dla klientów. Zobaczmy, jak do tej pory sadzili nasi partnerzy z branży hotelarskiej:

Profitroom

Zaczniemy od partnera, który na sadzenie drzew znalazł w swojej firmie aż 4 obszary. Profitroom, jako wiodący dostawca technologii w branży hotelowej, wspiera hotelarzy w sprzedaży online, rezerwacjach bezpośrednich oraz w budowaniu marek hotelowych. A ponieważ wierzy w społeczną odpowiedzialność biznesu, firma w swojej działalności znalazła miejsce na całe mnóstwo ekologicznych działań. Musimy przyznać - robią to doskonale. Profitroom sadzi drzewka w ramach inicjatywy #ShareHospitality, dzięki której nie tylko angażuje swoich klientów i pracowników do pozytywnej zmiany, ale także ma realny i pozytywny wpływ na naturalne środowisko. Jak dokładnie Profitroom sadzi drzewka?

  • za rezerwacje wygenerowane u partnerów przez system Profitroom,
  • za każdy nowy obiekt hotelowy dołączający do grona Profitroom,
  • dla każdego nowego pracownika dołączającego do zespołu,
  • zachęcając swoich partnerów do posadzenia 100 drzew, by przyłączyć się do programu #Sharehospitality

Jak widać, wcale nie trzeba ograniczać się do 1 pomysłu na sadzenie drzew :) Akcja #ShareHospitality przyczyniła się już do posadzenia ponad 1100 drzew, a dzięki nim inicjatywę sadzenia drzewek podjęły też inne hotele (o jednym z nich przeczytasz już za chwilkę!). Cała kampania #ShareHospitality z sadzeniem drzew to doskonały sposób na skuteczne promowanie marki i pozyskanie nowych partnerów.

Vislow Resort

Vislow Resort to hotel, który przyłączył się do inicjatywy sadzenia drzew właśnie dzięki działalności Profitroom. Obiekt znajdujący się w Wiśle posadził w ramach akcji 100 drzewek. Jednak na tym nie kończy się ich ekologiczna przygoda. Do puli 100 drzewek, Profitroom dosadzi kolejne sadzonki - jedną za każde 10 rezerwacji w Vislow Resort. Dzięki temu razem posadzili już ponad 400 drzew. To niesamowite, jak skutecznie firmy mogą się wzajemnie motywować do ekologicznych działań!

Hidden Base

Dla zespołu Hidden Base - firmy, która oferuje wynajem domków w polskich lasach - temat troski o środowisko jest naprawdę istotny. Oferując noclegi, których urok opiera się na malowniczości naszych lasów, postanowili podjąć się sadzenia drzew z Posadzimy.pl. A jak? Temat jest prosty - Hidden Base oferuje posadzenie 1 drzewka za każdy nocleg. Dzięki temu każdy gość hotelu Hidden Base to 1 dodatkowe drzewko w polskich lasach. I choć bardzo potrzebna, to odbudowa lasów nie są jedynym benefitem tej współpracy: drzewko stanowi tutaj świetny wyróżnik na tle konkurencji i miły prezent dla potencjalnego klienta :)

Zastanawiasz się jakie jeszcze hotele przeszły na zieloną stronę biznesu? 

W naszych szeregach znajduje się niejeden hotel, lecz nie sposób ich tu wszystkich opisać :) Oprócz Vislow Resort, Profitroom i Hidden Base drzewka sadzi z nami m.in.:

🌳 Hotel Bartan Gdansk Seaside
🌳 Vislow Resort
🌳 Bachleda Hotel Kasprowy
🌳 Grand Ascot Hotel
🌳 Artis Loft Hotel
🌳 Notera Hotel SPA

Nie ma Twojego ulubionego miejsca na liście, a ciekawi Cię, czy też sadzi drzewka? Nic straconego - możesz poszukać go w naszym rankingu zwyczajnie wpisując jego nazwę w lupce.

 

Dlaczego warto sadzić w branży hotelarskiej?

Jeśli jeszcze nie przekonała Cię akcja #ShareHospitality, dzięki której marka Profitroom zyskała duży rozgłos, a wokół niej zebrało się całe mnóstwo firm chętnych do podjęcia współpracy, to mamy dla was zebrane w jednym miejscu główne korzyści, jakie płyną z sadzenia drzewek:

Wyróżnisz się

Branża hotelarska stale rośnie, a konkurencja nie odpuszcza. W dodatku klienci w branży hotelarskiej coraz częściej zwracają uwagę nie tylko na okolice i dodatki, jakie oferuje hotel, czy platforma, z której korzystają, ale patrzą też na to, czy ich ulubione marki działają odpowiedzialnie. A co, jakby można to było połączyć? Sadząc drzewka dbasz o środowisko, a generując certyfikaty za posadzenie dla swoich klientów wręczasz im wyjątkowy prezent, który z pewnością na długo pozostanie w pamięci.

Zachęcisz do skorzystania z twoich usług

Sadzenie drzew może pomóc Ci osiągnąć przeróżne cele. Może służyć w promocji usług dodatkowych w Twoim hotelu, zachęcić do podjęcia współpracy, a nawet zwabić klientów do restauracji. Nie dość, że pomagają nam odbudować polskie lasy, to jeszcze stanowią uniwersalny prezent.

Zbudujesz bazę lojalnych klientów

Drzewko to też idealny sposób na to, by zachęcić swoich gości czy użytkowników do pozostawienia kontaktu. W końcu zapisanie się do newslettera to niska cena za posadzenie drzewka, które rosło będzie przez setki lat. W tej sytuacji każdy wygrywa :)

Zmotywujesz pracowników

Zawsze przecież można zrobić coś dobrego dla środowiska i swoich pracowników jednocześnie. Sadź drzewka, żeby zachęcać pracowników do zdrowych nawyków, na urodziny, za osiągnięte cele, czy w ramach prezentu powitalnego. Opcji jest wiele, ale to Ty najlepiej znasz swój zespół - z pewnością wybierzesz coś dla swojej firmy :)

A, przede wszystkim, zrobisz coś dobrego dla planety

Przejdź na zieloną stronę biznesu i pomóż nam odbudować polskie lasy. Krok po kroku, dokonujemy pięknych zmian.

 

Chcesz zainwestować w zrównoważony rozwój w swojej firmie? Nic prostszego :) 

Pragniesz sadzić drzewka dla nowych klientów? A może wolisz wykorzystać je jako sposób na pozyskanie kontaktów? W kilka chwil możesz zintegrować sadzenie drzew ze swoją stroną i wpleść je w DNA swojej firmy - a my we wszystkim Ci pomożemy. Sprawdź, jakie to proste! 

A jeśli masz jeszcze jakieś pytania, daj znać. Z przyjemnością Ci na nie odpowiemy: kontakt@posadzimy.pl

Autor wpisu
Katarzyna Kopeć
Miłośniczka przyrody, copywriterka i specjalistka do spraw marketingu, która dołączyła do zespołu Posadzimy.pl na początku 2024 roku. Od tamtego czasu zajmuje się tworzeniem dla was wartościowych treści na temat naszych sadzeń, działań CSR, ESG i wiele więcej.

Masz pytania?

Wiadomość wysłana poprawnie

Hej!

Dziękujemy za Twoją wiadomość, odpiszemy najszybciej jak to możliwe! W oczekiwaniu na naszą wiadomość polecamy spacer po lesie, lub zajrzenie na naszego bloga – czeka tam na Ciebie wiele ciekawych inspiracji i pomysłów na to, jak Ty możesz z nami sadzić drzewa! 🙂

Wspaniałego dnia!
Team Posadzimy.pl

Podobne wpisy

CSR
16 sierpnia, 2022
Zrównoważony rozwój w markach modowych

W dobie rosnącej świadomości ekologicznej i odpowiedzialności społecznej co...

PRZECZYTAJ WPIS
CSR
18 października, 2022
CSR a ESG – czyli jak wygląda ekologiczna działalność firm

W dobie rosnącej świadomości ekologicznej i odpowiedzialności społecznej co...

PRZECZYTAJ WPIS
Akcja sadzenia drzew
28 sierpnia, 2023
Jesienne sadzenie drzew 2023 z Posadzimy.pl

W dobie rosnącej świadomości ekologicznej i odpowiedzialności społecznej co...

PRZECZYTAJ WPIS