Akcja sadzenia drzew

Podsumowanie roku 2022 w Posadzimy.pl w liczbach

3 stycznia, 2023 | Daria Niezabitowska

2022 rok i jesienne sadzenie już oficjalnie za nami! Wszystkie wirtualnie sadzone przez Was drzewka trafiają już do puli naszego wiosennego sadzenia 2023 roku. Zanim jednak pójdziemy do przodu, rzućmy okiem na to, co udało nam się wspólnie osiągnąć w 2022 roku! A jest co wspominać - bo to był rekordowy rok w Posadzimy.pl. I to wszystko dzięki Waszemu zaangażowaniu! W tym roku podczas naszych dwóch zasadzeń udało nam się posadzić łącznie 111 710 drzew! Posadziliśmy zatem ponad 3 razy więcej drzew niż w 2021 roku! I rośniemy dalej - tak jak nasz wspólny las! Zobacz, gdzie i jak sadziliśmy w tym roku! :)

Akcja WIOSNA 2022 w Posadzimy.pl 

Liczba posadzonych drzew: 50 000

Wiosenne sadzenie można zdecydowanie nazwać sukcesem! Dzięki zaangażowaniu 139 firm oraz 934 osób prywatnych udało nam się posadzić okrągłe 50 tysięcy drzew - czyli ponad 5,5 hektarów nowego lasu! Te drzewka trafiły do 4 magicznych miejsc w Polsce, o których pokrótce poniżej: 

Miejsca zasadzenia:

Arboretum Bramy Morawskiej - 1000 drzew

To ciekawe miejsce jest teraz domem dla 1000 naszych drzewek! Arboretum to wyjątkowy park z chronionymi drzewami, który ucierpiał przez anomalie pogodowe. Na nasadzenia z Posadzimy.pl wybrano dwa skrajne fragmenty Arboretum, w których drzewostany były na etapie zamierania. Nowe drzewa posadzili profesjonaliści, którzy na co dzień dbają o to niezwykłe miejsce. I nie zostali z tym sami! Na pomoc nadciągnęli im uczniowie z raciborskiego liceum, którzy zbierali śmieci w lesie, podlewali nowe sadzonki, a pod czujnym okiem specjalistów nawet trochę posadzili :) 

Zaświadczenie potwierdzające sadzenie drzew przez Posadzimy.pl w Arboretum Bramy Morawskiej:Gmina Gostynin (mazowieckie) - 8 000 drzew

Zazieleniliśmy tutaj kompleks leśny zlokalizowany w pobliżu szpitala oraz osiedla mieszkaniowego. Czasowo pozbawiony roślinności leśnej teren przyjął aż 8 tysięcy nowych sadzonek. Fundusze zaoszczędzone przez gminę, dzięki zasadzeniu zostały przeznaczone w części na „utworzenie infrastruktury terenowej służącej edukacji ekologicznej na terenie Powiatowego Środowiskowego Domu Samopomocy w Gostyninie"!

Zaświadczenie potwierdzające sadzenie drzew przez Posadzimy.pl w Gostyninie:

Ogrodzieniec i okolice - 33 000 drzew

Często odwiedzamy Ogrodzieniec z naszymi drzewkami! Wiosna 2022 to już kolejny raz, gdy właśnie to miejsce zostało zasilone naszymi sadzonkami, a jeszcze wróciliśmy tu na jesień :) Tym razem nowe drzewka w liczbie 33 tysięcy pojawiły się w miejscu zniszczonym w wyniku gwałtownej burzy. 

Zaświadczenie potwierdzające sadzenie drzew przez Posadzimy.pl w Ogrodzieńcu:

Kamienna góra - 8 000 drzew

Kamienna Góra zyskała 8 tysięcy nowych drzewek! W ramach współpracy z Posadzimy.pl miasto zaoszczędziło kwotę przeznaczoną na odnowienie zniszczonego lasu. Zawarliśmy porozumienie, na mocy którego miasto Kamienna Góra będzie zobowiązane wydać równowartość kosztów nasadzeń na doposażenie placu zabaw przy ul. Kościuszki w Kamiennej Górze - pojawią się tam nowe urządzenia dla dzieci.

Zaświadczenie potwierdzające sadzenie drzew przez Posadzimy.pl w Kamiennej Górze:

Więcej o akcji wiosennego sadzenia przeczytasz tutaj: Wiosna 2022 – wszystkie drzewa posadzone!

Akcja JESIEŃ 2022 w Posadzimy.pl

Liczba posadzonych drzew: 61 710 drzew

Jesienne sadzenie 2022 to kolejny rekord w świecie Posadzimy.pl! To już piąte sadzenie, podczas którego przebijamy poprzednią liczbę zebranych sadzonek! W czasie jesiennej akcji posadziliśmy aż 61 710 drzew! Tym razem posadziliśmy w 3 magicznych miejscach w Polsce!

Miejsca zasadzenia:

Ogrodzieniec - 44 500 drzew

I znowu wracamy do Ogrodzieńca - z jeszcze większą liczbą drzewek! Posadziliśmy tu drzewa na terenie zniszczonym przez gwałtowne burze, a także wymieniliśmy tu posadzone w 2021 roku sadzonki, które nie przyjęły się w odpowiedni sposób! Z sadzenia na sadzenie coraz bardziej zwiększamy i wzmacniamy nasz las w Ogrodzieńcu! :)

Zaświadczenie potwierdzające sadzenie drzew przez Posadzimy.pl w Ogrodzieńcu:

Chojnice - 14 210 drzew

Nowość na mapie Posadzimy.pl! W Chojnicach, na terenach, które zostały zniszczone w wyniku wichur zasadziliśmy aż 14 210 drzew! W rezultacie wspólnie odnowimy około 1,65 ha lasu powalonego przez pamiętną dla mieszkańców tragiczną nawałnicę w nocy z 11 na 12 sierpnia 2017r. Co więcej, środki zaoszczędzone przez gminę zostaną spożytkowane na inne cele służące mieszkańcom Gminy Chojnice. 

Zaświadczenie potwierdzające sadzenie drzew przez Posadzimy.pl w Chojnicach:


Kamienna Góra - 3 000 drzew 

 

Po wiosennym sadzeniu wróciliśmy tu z kolejnymi sadzonkami. :) Piękna Kamienna Góra przyjęła dodatkowe 3 tysiące sadzonek, dzięki czemu odnowimy tu tereny zniszczone przez burze i anomalie pogodowe! Kwota zaoszczędzona przez gminę zostanie przeznaczone na inne, ważne społecznie cele :)

Zaświadczenie potwierdzające sadzenie drzew przez Posadzimy.pl w Kamiennej Górze:Więcej o akcji jesiennego sadzenia przeczytasz tutaj: Jesienne sadzenie drzew 2022 z Posadzimy.pl!

Rok 2022 w Posadzimy.pl

I tak pięknie prezentował się nasz poprzedni rok! 111 710 drzew, ponad 12 hektarów nowego lasu i setki firm oraz tysiące osób prywatnych, które dołożyły do tego swoją cegiełkę! Dziękujemy za Wasze zaangażowanie! Razem możemy więcej :)

 

Posadź z nami firmowy las! 

Wyróżnij się na tle konkurencji, postaw na innowacyjne i ekologiczne rozwiązania - sadź drzewa w imieniu Twojej Firmy i wspólnie z Posadzimy.pl powiększaj polskie lasy!

Z nami możesz posadzić drzewa w imieniu Twojej firmy, jej pracowników, dla klientów lub za cokolwiek chcesz! U nas sky is the limit :) Pokaż zaangażowanie swojego przedsiębiorstwa w działania proekologiczne.

Sadzenie drzew w naszym systemie jest niezwykle proste - dosłownie Ty klikasz, my sadzimy. Dbanie o ekologię jeszcze nigdy nie było takie proste :) Zarejestruj się bezpłatnie na www.Posadzimy.pl już teraz, posadź pierwsze firmowe drzewka i otrzymaj certyfikat potwierdzający sadzenie w kilka minut!

Psst! Po rejestracji czeka na Ciebie niespodzianka - sprawdź i przekonaj się :)

Umów się z nami na bezpłatną konsultację - na spotkaniu porozmawiamy o korzyściach z wdrożenia sadzenia drzew w Twojej Firmie, dopasujemy akcję drzew pod Twoje potrzeby - a także chętnie odpowiemy na wszystkie pytania :)

Skontaktuj się z nami i zobacz, ile dobrego możemy zrobić dla Twojej firmy - i polskich lasów :)

kontakt@posadzimy.pl

Autor wpisu
Daria Niezabitowska

Masz pytania?

Wiadomość wysłana poprawnie

Hej!

Dziękujemy za Twoją wiadomość, odpiszemy najszybciej jak to możliwe! W oczekiwaniu na naszą wiadomość polecamy spacer po lesie, lub zajrzenie na naszego bloga – czeka tam na Ciebie wiele ciekawych inspiracji i pomysłów na to, jak Ty możesz z nami sadzić drzewa! 🙂

Wspaniałego dnia!
Team Posadzimy.pl

Podobne wpisy

Biznes
28 listopada, 2023
Ekologia w branży cateringowej

2022 rok i jesienne sadzenie już oficjalnie za nami! Wszystkie wirtualnie sadzo...

PRZECZYTAJ WPIS
CSR
2 marca, 2022
Posadzimy.pl – jak wybieramy miejsce do zasadzeń?

2022 rok i jesienne sadzenie już oficjalnie za nami! Wszystkie wirtualnie sadzo...

PRZECZYTAJ WPIS
Lasy Polskie
7 sierpnia, 2023
Dlaczego nie sadzimy jednego gatunku drzew?

2022 rok i jesienne sadzenie już oficjalnie za nami! Wszystkie wirtualnie sadzo...

PRZECZYTAJ WPIS