Wiosna 2022 – wszystkie drzewa posadzone!

< powrót do listy wpisów

Mamy to! Oficjalnie wszystkie - 50 tysięcy drzew - zostało posadzonych na tę wiosnę! 50 tysięcy drzew, to ponad 5,5 hektarów nowego lasu - czyli musicie przyznać, naprawdę spory kawałek dobra! I wiecie co? Posadzenie tylu nowych drzew w polskich lasach nie byłoby możliwe, gdyby nie WY - nasi wspaniali Partnerzy! 139 unikalnych firm oraz 934 osoby prywatnie dodały swoją cegiełkę, by zadbać o kondycję polskich lasów! 

Wiosna 2022 - drzewa w czterech miejscach w Polsce!

W tym roku sadziliśmy drzewa w czterech różnych miejscach w Polsce. 

Arboretum Bramy Morawskiej - 1000 drzew

Arboretum to nietypowe miejsce na naszej mapie sadzeń – to wyjątkowy park z chronionymi drzewami, który ucierpiał przez anomalie pogodowe. Na nasadzenia z Posadzimy.pl wybrano dwa skrajne fragmenty Arboretum, w których drzewostany są na etapie zamierania. Nowe drzewa w Arboretum są w najlepszych rękach! Posadzili je osobiście profesjonaliści, którzy na co dzień dbają o to niezwykłe miejsce. Na pomoc nadciągnęli uczniowe z raciborskiego liceum, którzy zbierali śmieci w lesie, podlewali nowe sadzonki, a pod czujnym okiem specjalistów nawet trochę posadzili :) 

Gmina Gostynin (mazowieckie) - 8 tysięcy drzew

Działki, które odnowiliśmy z naszymi ekspertami, znajdują się w kompleksie leśnym zlokalizowanym w pobliżu szpitala oraz osiedla mieszkaniowego. Teren ten czasowo pozbawiony był roślinności leśnej ponieważ m. in. znajdowały się tam garaże, które zostały przeniesione w inne miejsce. Zaoszczędzone dzięki naszej współpracy środki finansowe, pokryją w części koszt „utworzenia infrastruktury terenowej służącej edukacji ekologicznej na terenie Powiatowego Środowiskowego Domu Samopomocy w Gostyninie”. Tu znajdziesz nasz wspólny las :)

Ogrodzieniec i okolice - 33 tysiące drzew

Tereny przeznaczone na sadzenie w gminie Ogrodzieniec to miejsca zniszczone w wyniku gwałtownej burzy. Jest to też to samo miejsce, w którym sadziliśmy już podczas poprzednich akcji nasadzeń. Część drzew posadzonych w 2021 roku- mimo profesjonalnego sadzenia - nie przyjęła się w odpowiedni sposób, więc na jesień wrócimy do Ogrodzieńca, by wymienić sadzonki na zupełnie nowe! Chcemy, by nasz las rósł w siłę, dlatego regularnie wracamy do miejsc z naszymi sadzonkami, by sprawdzać jak te przyjęły się w nowym ekosystemie! W sytuacji, gdy spora część sadzonek się nie przyjmuje, ponawiamy nasadzenia na własny koszt :) Tu znajdziesz nasz wspólny las :)

Kamienna góra - 8 tysięcy drzew

Przy tym sadzeniu działamy w ścisłej współpracy z wydziałem infrastruktury i ochrony środowiska w kamiennogórskim ratuszu. W ramach współpracy z Posadzimy.pl miasto zaoszczędziło kwotę przeznaczoną na odnowienie zniszczonego lasu i zobowiązało się przeznaczyć te środki na inne ważne społecznie cele. Zawarliśmy porozumienie, na mocy którego miasto Kamienna Góra będzie zobowiązane wydać równowartość kosztów nasadzeń na doposażenie placu zabaw przy ul. Kościuszki w Kamiennej Górze - pojawią się tam nowe urządzenia dla dzieci. Nasze sadzonki dębów i buków zasiliły las na Górze Parkowej. Tu znajdziesz nasz wspólny las :)

Razem możemy więcej! 

Dziękujemy, że sadzicie z nami! Wiosenne sadzenie za nami, ale nie zdążymy się obejrzeć, a już nadejdzie jesień i kolejna parta nowych drzewek zasili polskie lasy! Jeśli znacie miejsce, które potrzebuje takiej firmy, jak nasza - dajcie znać! Chętnie zapoznamy się z Waszymi propozycjami. Pamiętajcie, że do naszych sadzeń zatrudniamy prawdziwych ekspertów, którzy na sadzeniu znają się jak nikt inny. Gwarantujemy, że nasze wspólne drzewka są w najlepszych rękach! :)

No i cóż - zachęcamy do sadzenia! Im więcej drzew - tym lepiej dla nas wszystkich! Kolejne drzewa będziemy sadzić jesienią, zgodnie z naturalnym cyklem wegetacyjnym, ale certyfikaty sadzeń możesz generować cały rok! Sprawdź, jakie to proste!

Dyskusja

347934
posadzonych przez nas drzew