Biznes

Branża HR i Posadzimy.pl

28 maja, 2024 | Katarzyna Kopeć

Jeśli kiedykolwiek zastanawiało Cię, co może mieć wspólnego branża HR z sadzeniem drzewek, to z pewnością przyda Ci się ten artykuł. W Posadzimy.pl sadzimy drzewka dla firm, które chcą zrobić coś dobrego jednocześnie dla planety i dla swoich pracowników, partnerów, czy klientów. Nasi HRowi partnerzy pokazują, że i w tej branży można zadbać o swoje działania CSR i ESG sadząc drzewka za nowe zgłoszenia, w ramach prezentu dla pracowników, by uczcić większe wydarzenia, a nawet by nagrodzić uczestników kursów i szkoleń. 

 

Prezent, który pozostaje w pamięci 

Klienci naszych partnerów z branży HR uwielbiają drzewka - na co dowodem jest kampanie firm Traffit i Just Join IT, w której otrzymali dziesiątki pozytywnych opinii i postów w social mediach podkreślających wartość, jaką przynosi posadzenie drzewek. To więc nie tylko dobry sposób na to, by wspierać środowisko, ale fantastyczna reklama, która buduje zaangażowanie, ruch, rozpoznawalność i zadowolenie wśród naszych klientów. Zobaczcie sami: 

Kto sadzi drzewka a branży HR?

 

Traffit

Jakiś czas temu Traffit stworzył swój własny kurs HR, za którego wykupienie sadzi drzewa z Posadzimy.pl. Już po miesiącu posadzili ponad 2000 drzew, a użytkownicy social mediów oszaleli na ich punkcie. Przez pierwszy tydzień akcji, social media zasypały wpisy z certyfikatami za posadzenie drzewka dzięki wzięciu udziału w kursie. Sam kurs to niezwykła dawka wiedzy ze znakomitymi specjalistami - must have dla każdego HRowca, a pomysł połączenia tego z sadzeniem drzew to znakomita promocja.

Just join IT & RocketJobs.pl

Ci, którzy szukali pracy w IT, prawdopodobnie słyszeli o tych dwóch portalach. Just Join IT i RocketJobs.pl, które już z dwóch różnych okazji postanowiły zaangażować się w ekologiczne działania. Najpierw, w ramach celebrowania wiosny, sadzili drzewko i generowali certyfikat w imieniu swoich klientów za każde opublikowane oraz kupione ogłoszenie o pracę na ich portalach. Drugą akcję przeprowadzili w ramach promocji swojego eventu Just Join Games, gdzie sadzili drzewko za każdy sprzedany bilet. Efekty tej inicjatywy? Zachwyceni klienci i aż 5620 posadzonych drzew, które stworzyły łącznie 6238.2 m2 nowego lasu.

Weegre

Weegree specjalizuje się w outsourcingu pracowników i pracy tymczasowej. W swoich codziennych działaniach dążą do zminimalizowania zużycia papieru przy druku dokumentów. Swoją dokumentację przenieśli więc do digitalu, ale to nie koniec dobrych działań. Za każdego pracownika zatrudnionego w ramach outsourcingu Weegree, po miesiącu pracy firma posadzi drzewko. Jakby tego było mało, za każdego pracownika pracującego w Weegree (obecnego i nowego!) firma sadzi kolejne drzewko. Bo jak doceniać pracowników, to na całego :)

Dlaczego warto sadzić w branży HR?

W HR kreatywnych ludzi nie brakuje, więc ile firm, tyle pomysłów na to jak sadzić drzewka. Żeby ułatwić wam podjęcie decyzji, zebraliśmy tutaj kilka sugestii, jak można sadzić drzewka w ramach działań HR:

  • drzewko dla nowego pracownika,
  • drzewko za polecenia,
  • drzewko za opublikowane na Twoim portalu ogłoszenie,
  • drzewko na jubileusz firmy,
  • drzewko w ramach grywalizacji,
  • drzewko w ramach prezentu urodzinowego.

A dlaczego warto podjąć się sadzenia drzew? Doświadczenia naszych partnerów podpowiadają, że:

Zwiększysz swoje zasięgi w mediach

Akcje naszych partnerów pokazują, że klienci są zachwyceni tematem sadzenia drzewek i chętnie dzielą się tym w internecie. Nie ma bardziej przyjaznego naturze sposobu na wygenerowanie ruchu na swoich social mediach.

Zachęcisz do zakupu lub skorzystania z usługi

Nie ma lepszej przynęty, niż możliwość zrobienia czegoś dobrego dla świata przy okazji korzystania z usług lub kupowania produktów, które nas interesują. Jeśli potrzebujesz dodatkowej korzyści dla swoich produktów, drzewka będą na to idealnym rozwiązaniem.

Wyróżnisz się

Na rynku nie brakuje firm outsourcingowych, portali z ofertami pracy, czy zwyczajnie pracodawców, którzy oferują swoim potencjalnym pracownikom ciekawe benefity. W dzisiejszych czasach ludzie szukający nowego miejsca pracy zwracają większą uwagę na dodatki i ciekawe inicjatywy, jakie podejmuje ich potencjalny, nowy pracodawca. Wyróżnij się z tłumu i sadź drzewka, żeby pokazać, że dbasz o ekologię, robisz coś fajnego dla swoich pracowników, czy po prostu organizujesz ciekawe akcje w swojej firmie. 

Podniesiesz morale zespołu

Chcesz sadzić drzewka dla pracowników, na urodziny, jubileusz firmy, czy nawet w ramach grywalizacji, która pomoże promować w Twoim zespole zdrowe nawyki, czy budować aktywność? Nie ma problemu! Ludzie przepadają za naszymi drzewkami, z pewnością wzbudzisz nimi wiele pozytywnych emocji. 

 

Wpisz sadzenie drzew w DNA swojej firmy

Pragniesz sadzić drzewka dla nowych klientów? A może wolisz wykorzystać je żeby umilić dzień swoim pracownikom? W kilka chwil możesz przejść na zieloną stronę biznesu i sadzić drzewka w swojej firmie - a my we wszystkim Ci pomożemy. Sprawdź, jakie to proste! 

A jeśli masz jeszcze jakieś pytania, daj znać. Z przyjemnością Ci na nie odpowiemy: kontakt@posadzimy.pl

Autor wpisu
Katarzyna Kopeć
Miłośniczka przyrody, copywriterka i specjalistka do spraw marketingu, która dołączyła do zespołu Posadzimy.pl na początku 2024 roku. Od tamtego czasu zajmuje się tworzeniem dla was wartościowych treści na temat naszych sadzeń, działań CSR, ESG i wiele więcej.

Masz pytania?

Wiadomość wysłana poprawnie

Hej!

Dziękujemy za Twoją wiadomość, odpiszemy najszybciej jak to możliwe! W oczekiwaniu na naszą wiadomość polecamy spacer po lesie, lub zajrzenie na naszego bloga – czeka tam na Ciebie wiele ciekawych inspiracji i pomysłów na to, jak Ty możesz z nami sadzić drzewa! 🙂

Wspaniałego dnia!
Team Posadzimy.pl

Podobne wpisy

CSR
28 września, 2022
Sadzenie drzew w branży marketingowej

Jeśli kiedykolwiek zastanawiało Cię, co może mieć wspólnego branża HR z s...

PRZECZYTAJ WPIS
Case studies
21 lutego, 2022
Jak wykorzystać sadzenie drzew na Twoim evencie! | Event z Posadzimy.pl i FRRuuu

Jeśli kiedykolwiek zastanawiało Cię, co może mieć wspólnego branża HR z s...

PRZECZYTAJ WPIS
CSR
10 listopada, 2022
Drzewo w prezencie? Sprawdź, jak wyróżnić się w te święta!

Jeśli kiedykolwiek zastanawiało Cię, co może mieć wspólnego branża HR z s...

PRZECZYTAJ WPIS