Sadzenie drzew w Posadzimy.pl

< powrót do listy wpisów

Ty klikasz - my sadzimy! Takie oto hasło powstało w naszych głowach kilka lat temu, gdy tworzyliśmy Posadzimy.pl. Bo rzeczywiście ratowanie polskich lasów, sadzenie drzew i zadbanie o firmowy CSR nigdy nie były takie proste jak z Posadzimy!. Wystarczy kliknięcie. Ale - co ważne w tym haśle, to też fakt, że na klikaniu się nie kończy! A wręcz można powiedzieć, że to dopiero początek. Dopiero później - dwa razy w roku - zaczyna się akcja: sadzenie. I o tym właśnie chcemy nieco więcej opowiedzieć w naszym wpisie. 

Gdzie sadzimy? 

Zależy nam na tym, żeby zasadzone przez nas drzewa służyły nam jak najdłużej. Nie chcemy po prostu zasadzić jak największej liczby drzew, która po latach zostanie przeznaczona na wycinkę. Od trzeciej akcji sadzenia nie współpracujemy z Lasami Państwowymi. Działamy niezależnie, na własną rękę wybierając takie tereny, które albo nie miałyby środków na posadzenie lasów, albo dzięki naszym działaniom środki zaplanowane na posadzenie drzew mogą przekazać na inne, ważne społecznie cele. 

Od 2021 roku współpracujemy z gminą Ogrodzieniec, natomiast od tej wiosny poszerzamy swoją działalność na niesamowite miejsca: Arboretum Bramy Morawskiej, Gminę Gostynin i Kamienną Górę. 

Dokładne informacje o tym, jak szukamy miejsc do sadzenia i jakie warunki miejsca te muszą spełnić, znajdziesz tu. 

Sadzenie drzew w Posadzimy.pl - jak sadzimy krok po kroku. 

Fizycznie sadzenie odbywa się od dwa razy do roku - zgodnie z naturalnym cyklem wegetacyjnym, wczesną wiosną i późną jesienią. Natomiast drzewa wirtualnie możesz sadzić przez cały rok, na co dzień generując imienne certyfikaty. Ale kiedy już nadchodzi TEN moment i wiosenne słońce jednoznacznie wskazuje, że możemy robić wielkie sadzenie, zakasujemy rękami i bierzemy się do pracy: 

Liczymy! 

Tu prace administracyjne mają swoje 5 minut ;) To ten moment, kiedy sadzonki, które rosną w siłę dzięki naszym wspaniałym Partnerom, dzielimy między konkretne miejsce sadzeń. Ustalamy kalendarz z nadleśnictwami różnych gmin, by dograć najlepsze możliwe terminy na posadzenie naszych sadzonek w ziemi. 

Przygotowanie terenu

Zależnie od tego, w jakim stanie jest zalesiany przez nas teren - nasi eksperci mulczują dany obszar, żeby przygotować go do nasadzeń i wyznaczyć pasy w których będą sadzone drzewka. 

Sadzimy!

Na przygotowaną działkę przyjeżdżają sadzonki i możemy zacząć wysadzanie ich do ziemi. Drzewka mają już około 2 lat, nadal jest to jednak bardzo delikatny materiał, dlatego każde z drzew sadzone jest ręcznie!

Sadzenie drzew na dużą skalę wymaga odpowiedniej wiedzy, doświadczenia, sprzętu i bardzo dobrej organizacji - dlatego zatrudniamy do tego celu specjalistów, którzy zajmują się lasami od lat, co daje nam gwarancję profesjonalizmu. 

Chcemy dać młodym sadzonkom, więcej ochrony, szczególnie przed zjedzeniem przez sarny, dlatego zabezpieczamy je naturalnym środkiem - Cervacol, który przez swój smak skutecznie zniechęca do skubania młodych gałązek. Nie jest on w żaden sposób szkodliwy ani dla zwierząt, ani dla gleby. 

Odbiór nasadzeń

Po zakończeniu prac nasz wspólny las jest oficjalnie odbierany przez nadleśnictwo, gminę lub starostwo. Do każdej z osób i firm, które posadziły z nami drzewa jest wysyłana informacja o posadzeniu, zdjęcia i filmy z lasu! To nasz ulubiony moment, bo wtedy faktycznie widzimy, jak wiele osób zaangażowało się w projekt i jak ważna jest suma małych działań :)

Razem posadzimy więcej!

Pisząc ten wpis na liczniku zasadzeń mamy 67 757 drzew. Część z nich już od kilku lat pracuje na leśny ekosystem. Część (ponad 30 tysięcy) zostanie posadzonych w różnych zakątkach Polski już na wiosnę. Ta liczba pokazuje jedno - w Polsce jest ogrom firm, dla których losy planety nie są obojętne. Bo to właśnie dzięki naszym Partnerom jesteśmy w stanie posadzić tak imponującą liczbę drzew! Firmy sadzą drzewa z okazji ważnego wydarzenia, z okazji rocznicy, za sprzedane produkty, za rejestrację na stronie. 

I Ty - osobiście, lub firmowo - możesz dołączyć do grona niezwykłych firm i osobistości, które ratują polskie lasy! Wszystkie wirtualnie posadzone drzewa do końca marca (lub do wyczerpania sadzonek), umieścimy w ziemi jeszcze tej wiosny. Dołącz do naszego sadzenia :)

Dyskusja

305816
posadzonych przez nas drzew