Wiosenne sadzenie drzew 2023 z Posadzimy.pl

< powrót do listy wpisów

Wiosna 2023 to już nasze ósme sadzenie drzew w polskich lasach! Dotychczas posadziliśmy ponad 150 tysięcy drzew. Co przyniesie wiosna? Zobaczymy już niebawem! :) Do końca marca zbieramy Wasze zamówienia i "wirtualne" sadzonki, po to by 1 kwietnia wszystko policzyć i oficjalnie rozpocząć wiosenne sadzenie w Posadzimy.pl - czyli akcję nasadzeń w różnych zakątkach Polski. Wszystkie zebrane od jesiennego sadzenia drzewka zostaną posadzone na specjalnie wyselekcjonowanych przez nas terenach. 

A tymczasem opowiemy Wam co nieco co się teraz u nas dzieje! Ten wpis będzie małym dziennikiem pokazującym kolejne nasze działania. Zaglądaj tu śmiało, żeby być na bieżąco z tym, jak i gdzie powstaje Twój mały las! 

Luty - Marzec 2023 - Przygotowania ruszyły pełną parą!

To miesiące, w których głową jesteśmy już przy wiosennym sadzeniu. Cały rok szukamy miejsc, które możemy wesprzeć dzięki naszej działalności, a w lutym i marcu załatwiamy wszystkie formalności z wykonawcami i właścicielami gruntów. Zastanawiasz się, jak wybieramy tereny pod sadzenie? Sprawdź tu: Jak szukamy i weryfikujemy tereny pod sadzenie Posadzimy.pl?  

I teraz - uwaga, uwaga! Pędzimy do Ciebie z informacją o dwóch miejscach, w których posadzimy wspólnie las! :) Poznaj nasze zielone punkty na mapie Polski!

Gostynin

Czy wiesz, że obowiązująca w Polsce ustawa o lasach (Ustawa z dnia 28 września 1991 r. o lasach.) na każdego właściciela lasu nakłada obowiązek pielęgnacji roślinności leśnej oraz usuwania drzew obumarłych biologicznie i mechanicznie oraz ponownego wprowadzenia roślinności leśnej, jeżeli zajdzie taka potrzeba. Taki obowiązek dotyczy również wspaniałego małżeństwa emerytów z Gostynina, które posiada las, lecz nie posiada środków na jego odnowienie. W tym roku Pani Wanda i Pan Andrzej, zwrócili się z prośbą o pomoc do Posadzimy.pl. Nawałnica z lipca 2022 w gminie Szczawin Kościelny, powiecie gostynińskim doszczętnie zniszczyła tereny leśne należące do wspomnianego małżeństwa - chcieli odnowić zniszczony las, jednak bez naszego wsparcia nie byliby w stanie odnowić terenu. Po zweryfikowaniu informacji, kontakcie ze starostwem powiatowym i analizą terenu wiedzieliśmy, że grunt spełnia wszystkie nasze wymagania i z wielką radością możemy wesprzeć odnowę lasu! W trakcie ustalania szczegółów okazało się, że w okolicy ucierpiały także tereny należące do sąsiadki wspomnianego małżeństwa. Dzięki pomocy lokalnego starostwa udało nam się do niej dotrzeć i jej również zaproponować pomoc w odnowieniu lasu. 

"Jesteśmy bardzo, bardzo zadowoleni, że zechcieli Państwo nam pomóc. Po bardzo silnej nawałnicy, kiedy pojechaliśmy zobaczyć nasz las byliśmy przerażeni, mieliśmy wrażenie jakby przeszło tamtędy tornado. Jeszcze raz dziękujemy za Państwa pomoc, nie musimy już martwić się stanem naszego lasu cały czas." - Wanda Kucharska

"Ogromna wichura i intensywne opady deszczu, które pod koniec lipca w zeszłym roku nawiedziły naszą gminę prawie całkowicie zniszczyły linie energetyczne, że aż konieczna była wymiana prawie 50 słupów energetycznych. Przez całe swoje życie nie widziałam na oczy większej nawałnicy. Oprócz lasu zniszczone zostały też uprawy na moim gospodarstwie, przez co tym bardziej nie byłabym w stanie odnowić lasu. Na początku nie dowierzałam, że ktoś chce mi pomóc w posadzeniu drzew - przez całe swoje życie żadna instytucja nie chciała mi bezinteresownie pomóc, więc tym bardziej jestem wdzięczna za okazaną pomoc." - Bożena Jeziorska. 

I w ten oto sposób nie tylko posadzimy wspólnie las, posadzimy go tam, gdzie nie miałby szansy urosnąć! How cool is that? :) 

Ogrodzieniec

To kolejne nasze sadzenie w Ogrodzieńcu, dotychczasowe sadzonki pięknie rosną w siłę, wciąż jest jednak miejsce na kolejne drzewa. Sadzenie, które od lat organizujemy w gminie Ogrodzieniec przeprowadzamy na terenie prywatnym, lecz we współpracy ze starostwem powiatowym w Zawierciu. W 2020 roku nawałnica zniszczyła ogromny obszar lasu, na którego odnowę właściciele terenów nie mają środków. Starostwo dokona kontroli i odbioru naszego projektu, a po zakończonej pracy wystawi nam certyfikat potwierdzający nasadzenie drzew. Na sam koniec nasadzeń postawimy tabliczkę zaraz obok nowego lasu, informującą o całkowitej liczbie drzew, jakie się tam znajdą dzięki naszej współpracy. Tabliczka będzie także zawierała informację o naszych 10 Partnerach firmowych, którzy wykupili największą liczbę sadzonek dla tego projektu. Nasze projekty nie miałyby możliwości zaistnieć, gdyby nie wspaniali ludzie i SuperFirmy inwestujące w przyszłość polskiej przyrody. 

Radomsko

Tej wiosny powiat radomszczański dołącza do zielonej mapy Posadzimy.pl! Podczas analizy zmian powierzchni lasów niepaństwowych na terenie woj. łódzkiego to właśnie powiat radomszczański przykuł naszą szczególną uwagę. Dzięki pomocy lokalnego starostwa udało nam się dotrzeć do właścicieli lasów, które uległy zniszczeniu w wyniku działań nawałnicy, która przeszła w pasie obejmującym część gminy Przedbórz, Żytno i Kobiele Wielkie w lipcu 2021. Mając na uwadze istniejące tam siedliska drzew posadzimy tam z Waszą pomocą co najmniej 21 tys. drzew - głównie sosen i brzóz. Zniszczenia lasów wywołane przez nawałnicę są na tyle rozległe, że podczas następnych akcji możecie być pewni, że wrócimy tam z kolejnymi drzewami do posadzenia!

„Jest to ogromna pomoc udzielona indywidualnym właścicielom lasów, które spełniają funkcję społeczną. Przyczyni się to z całą pewnością do rozszerzenia świadomości ekologicznej wśród społeczności lokalnej i jest wyjątkowo pozytywną inicjatywą służącą zachowaniu trwałości lasów i ich ekosystemów a także współpracy czynników samorządowych i społecznych na rzecz środowiska." - Roman Bojdo, Starostwo Powiatowe w Radomsku, Wydział Ochrony Środowiska,  Rolnictwa, i Leśnictwa.

Przejdź z nami na zieloną stronę biznesu i posadź drzewa już na wiosnę :)

Chcesz dołożyć swoją cegiełkę, lub bardziej drzewo - do naszego wspólnego lasu? W naszym systemie jest to niezwykle proste. Ty klikasz, my sadzimy :) A później - cieszysz się swoim firmowy lasem. Pamiętaj, że każde działanie ma znaczenie i każde drzewo robi różnicę. Tylko do końca marca zbieramy sadzonki, które na wiosnę trafią do lasu. Chcesz, żeby Twoje sadzonki już za chwilę zaczęły rosnąć? Posadź je teraz i ciesz się z Twojego firmowego lasu. Skontaktuj się z nami i dołącz do tych, dla których polskie lasy mają znaczenie. 

 

Dyskusja

209518
posadzonych przez nas drzew