Noclegowo.pl dla planety – posadźmy drzewo wspólnie z właścicielami obiektów noclegowych 

< powrót do listy wpisów

Każdy z nas z pewnością zauważył, że warunki klimatyczne w Polsce (ale też na świecie) ulegają zmianie. Podniesienie średniej temperatury powietrza (co mogliśmy odczuć zwłaszcza podczas tegorocznych upalnych wakacji), niebezpieczne zjawiska pogodowe, gwałtowne burze, grad, a niekiedy nawet i trąby powietrzne - to coś, co powoli staje się niestety nie tylko anomalią, a standardową cechą naszego klimatu. 

Mała zmiana ma znaczenie 

Bycie eko i szanowanie zasobów Ziemi zaczyna się od małych kroków. Każdy z nas może przyczynić się do ograniczenia szkodliwych działań wpływających między innymi na wspomnianą wcześniej zmianę klimatu. Nasze świadome wybory z pewnością zaowocują w niedalekiej przyszłości. 

Świadomość postępowania zgodnie z zasadami społecznej odpowiedzialności biznesu, czyli w skrócie CSR, staje się coraz bardziej popularne. Z każdym rokiem coraz więcej firm korzysta z szerokiej gamy dobrych praktyk. Składają się na nie między innymi wspieranie lokalnej społeczności, angażowanie się w różne akcje charytatywne oraz działania uwzględniające zasady ochrony środowiska i świadomość ekologiczną. Pomimo tego, że CSR nie jest obowiązkowym elementem funkcjonowania polskich przedsiębiorstw, wiele podmiotów decyduje się aby ofiarować coś od siebie w szczytnym celu. 

Dla zespołu Noclegowo.pl - portalu oferującego wygodne rezerwacje noclegów, który właśnie dołączył do Posadzimy.pl - temat troski o środowisko jest bardzo istotny. Przykładem proekologicznych działań marki może być chociażby podjęta przez załogę we współpracy z leśnikami inicjatywa sadzenia drzew. Łącząc przyjemne z pożytecznym, ekipa Noclegowo.pl uczciła 15. urodziny portalu, sadząc 600 młodych dębów w ramach akcji integracyjnej. Ponadto, jedna z funkcjonalności serwisu umożliwia filtrowanie obiektów noclegowych z uwzględnieniem aspektów ekologicznych, takich jak np. obiekty wykorzystujące alternatywne źródła energii czy korzystające z rozwiązań mających na celu oszczędzanie wody. 

Jak twierdzi Łukasz Goliat, jeden z założycieli serwisu, “nie zatrzymujemy się i chcemy prowadzić działania ekologiczne na jeszcze większą skalę. Z tego też powodu zdecydowaliśmy się dołączyć do projektu Posadzimy.pl. Nasze założenie jest proste - każdy nowy obiekt dodany do bazy w serwisie Noclegowo.pl to kolejne posadzone drzewo. Efekty takiej współpracy widać od razu. Dzięki temu też Gospodarze obiektów mogą dołożyć swoją cegiełkę na ten szczytny cel. Razem z portalem Posadzimy.pl jesteśmy zgodni i wierzymy, że razem możemy więcej”. 

Jak działa Noclegowo.pl? 

Noclegowo.pl to jeden z wiodących serwisów rezerwacyjnych na polskim rynku. Powstał w 2006 r. z pasji do organizacji podróży na własną rękę. W zeszłym roku serwis odwiedziło 7 milionów użytkowników. Pośredniczy w kontakcie między wynajmującymi i podróżującymi. Cechuje go przejrzysty system rezerwacyjny. Na etapie wyszukiwania noclegu dostępny jest zaawansowany system filtrowania według ponad 150 kryteriów. Wśród nich wymienić można wyszukiwanie po rodzaju obiektu czy udogodnieniach dostępnych dla gości. Dostępne są także opcje filtrowania przydatne rodzinom podróżującym z dziećmi. Pozwala to na znalezienie noclegu idealnie dopasowanego do potrzeb. Właścicielom obiektów noclegowych serwis oferuje proste i jasne zasady współpracy oraz stały dostęp do materiałów edukacyjnych i wsparcia technicznego.

Sadzenie drzew z Posadzimy.pl

Każde działanie ma znaczenie i każde drzewo robi różnice! Posadź drzewo z Posadzimy.pl i dołóż swoją cegiełkę do do odbudowy lasów! Dołącz do tych, dla których polskie lasy mają znaczenie. Zasadziliśmy już ponad 100 tysięcy drzew w Polsce - i ta liczba ciągle rośnie! Posadź drzewo dla siebie, na prezent lub dla swojej firmy! 

Ty klikasz – my sadzimy – drzewa zrobią już resztę!
Kliknij i sprawdź, jakie to proste!

Dyskusja

305818
posadzonych przez nas drzew