Jesienne sadzenie drzew 2022 z Posadzimy.pl!

< powrót do listy wpisów

Nadszedł już TEN moment. Nasze jesienne sadzenie ruszyło pełną parą! Już za chwilę – dzięki Waszemu zaangażowaniu – lasy wzbogacą się o nowe drzewka! A to sadzenie jest wyjątkowe! Czemu? Kolejny raz wspólnie posadzimy rekordową liczbę drzew - aż 61 710! To już piąte sadzenie, podczas którego przebijamy poprzednią liczbę zebranych sadzonek! A ten rok jest dla nas szczególnie wyjątkowy, bo łącznie w 2022 zasadzimy ponad 111 tysięcy drzew - czyli 3 razy więcej niż w 2021! Tę rekordową liczbę zawdzięczamy przede wszystkim Waszemu zaangażowaniu w odbudowę polskich lasów! Dziękujemy! Zobacz, jak wygląda nasz przebieg pracy i na jakim etapie sadzenia drzew aktualnie jesteśmy!

Lipiec/Sierpień 2022 - szukanie terenów

Znalezienie odpowiednich terenów jest dla nas niezwykle ważne. Przede wszystkim naszymi działaniami nie chcemy wyręczać Lasów Państwowych, które muszą posadzić określony zasób drzew - niezależnie od tego, czy otrzymają wsparcie z zewnątrz. Dlatego szukamy takich miejsc, gdzie bez naszego działania lasy po prostu by nie powstały, a także w miejscach, które nie mają środków na dbanie o leśny ekosystem. Czasem gminy nie posiadają funduszy na posadzenie lasów. Często też w dzięki naszej współpracy - gminy mogą przekazać fundusze, które były przeznaczone na sadzenie na ich terenach na inne, ważne społecznie cele. Chcemy, by drzewa które sadzimy wspólnie z naszymi Partnerami przetrwały jak najdłużej. Dlatego bardzo skrupulatnie wybieramy miejsca, w których decydujemy sadzić drzewa w ramach Posadzimy.pl - a każdy teren musi spełnić szereg naszych wymagań. Więcej o tym, jak wybieramy miejsca do sadzenie przeczytasz tutaj!

Sierpień 2022 - wybranie idealnych miejsc zasadzeń

W tym roku nasze jesienne sadzenie drzew odbędzie się w 3 niezwykłych miejscach w Polsce, które spełniły wszystkie wymogi dotyczące terenu. Powracamy z nowymi sadzonkami do doskonale Wam znanych Ogrodzieńcu oraz Kamiennej Górze, w których już mieliśmy okazję posadzić lasy. Do naszych znanych miejscowości dołączyła także zupełna nowość na mapie Posadzimy.pl - Chojnice! Dzięki stałemu kontaktowi z Wydziałem Rolnictwa, Środowiska i Gospodarki Nieruchomościami miejscowego urzędu gminy na danych obszarach udało nam się zdobyć pozwolenia na nasadzanie, wypracować plan sadzenia oraz ustalić konkretny teren, na którym powstanie nasz las. Warto także wspomnieć, że równocześnie przeprowadzaliśmy ostateczną weryfikację, sprawdzając plany zagospodarowania wybranego terenu. Sprawdź, jak idą nam prace w tych magicznych miejscach!

Wrzesień 2022 - koniec zbierania sadzonek

Wrzesień był dla nas okresem, w którym musieliśmy podsumować zebraną liczbę drzew! Sadzonki posadzone wirtualnie zbieraliśmy do końca września, tak, aby móc zarezerwować odpowiednią liczbę drzewek w okolicznych szkółkach. Takie kwestie, jak: gatunek sadzonek,  liczba drzew możliwa do zasadzenia na danym terenie oraz zagęszczenie nasadzeń zostały ustalone z pomocą lokalnych ekspertów. Zależy nam na tym, żeby posadzone sadzonki były w stanie stworzyć pełnosprawny ekosystem. Dlatego takie elementy jak gatunek drzewa, czy gęstość sadzenia są niezwykle ważne.

Jesienne sadzenie 2022 - jak działamy w poszczególnych miejscowościach

Jesień 2022 - Ogrodzieniec

 
 
Tereny przeznaczone na sadzenie z Posadzimy.pl w gminie Ogrodzieniec to miejsca zniszczone w wyniku gwałtownej burzy. Las, który od lat rośnie w siłę dzięki naszej współpracy, w tym roku zyska kolejne, nowe drzewa. Co więcej, w tym roku dodatkowo dosadzimy w Ogrodzieńcu sadzonki, które nie przyjęły się po zeszłorocznym sadzeniu. Dzięki Wam wyrosną tu przede wszystkim nowe sosny oraz brzozy!
 

Liczba sadzonek: 44 500 drzew
Gatunek: sosny i brzozy

Aktualny stan prac:

W Ogrodzieńcu praca wre! Właśnie zostało wykonane mulczowanie - czyli ściółkowanie gleby! Teren jest aktualnie odpowiednio przygotowywany do przyjęcia nowych sadzonek, które już zakupione czekają na zasadzenie!

Aktualizacja 31.10

2,5 hektara lasu zostało już posadzone i zabezpieczone! Posadziliśmy już część sadzonek sosny i brzozy. 

   

Aktualizacja 14.11

Wszystkie drzewka w Ogrodzieńcu zostały posadzone! Czy nie wyglądają pięknie? Ale to nie wszystko - mamy jeszcze dla Was jedną niespodziankę... ale o tym później! ;)

Aktualizacja 22.11

Nie trzymamy Was dłużej w niepewności i odkrywamy przed Wami naszą niespodziankę! Otóż.... W Ogrodzieńcu posadziliśmy dodatkowe 6 tysięcy sadzonek, które w ostatniej chwili pojawiły się w puli naszego jesiennego sadzenia 2022! To oznacza, że w sumie posadziliśmy wspólnie aż 61 710 drzew! Dziękujemy!

Aktualizacja 21.11

Odwiedziliśmy już tereny zasadzeń w Ogrodzieńcu, a niedługo pojawią się tu także osoby z gminy, aby zrobić oficjalny odbiór! 

  

Zaświadczenie potwierdzające sadzenie drzew przez Posadzimy.pl w Ogrodzieńcu:

Jesień 2022 - Chojnice

Chojnice (woj. pomorskie) - nowość na zielonej mapie Posadzimy.pl, która z pewnością ucieszy naszych wspaniałych Partnerów z Pomorza! :) W Chojnicach, na terenach, które zostały zniszczone w wyniku wichur zasadzimy w tym roku około 14 tysięcy drzew. W rezultacie wspólnie odnowimy około 1,65 ha lasu powalonego przez pamiętną dla mieszkańców tragiczną nawałnicę w nocy z 11 na 12 sierpnia 2017r. Co więcej, środki zaoszczędzone przez gminę zostaną spożytkowane na inne cele służące mieszkańcom Gminy Chojnice. Oczywiście dzięki Wam urosną tu: sosny, dęby, brzozy, jarzębie oraz graby.

Liczba sadzonek: 14 210 drzew
Gatunek: sosny, dęby, brzozy, jarzębie oraz graby


Aktualny stan prac:

Tereny przeznaczone pod sadzenie z Posadzimy.pl zostały już odpowiednio przygotowane. Zostały wykonane gruntowne porządki oraz mulczowanie. Co dalej? Na przełomie najbliższych dni wykonane zostanie zaoranie terenu, aby sadzonki drzew, które powoli są przekazywane ze szkółek leśnych, mogły trafić na swoje miejsce dzięki oficjalnemu sadzeniu!


Aktualizacja 15.11 
Wkrótce w Chojnicach rozpocznie się oficjalne sadzenie! Gleba jest odpowiednio przygotowana - i tylko czeka na przyjęcie nowych sadzonek! :)

Aktualizacja 21.11
Ostatnie sadzonki w Chojnicach zostały już zadołowane! Czekają tylko na odpowiednie warunki pogodowe do sadzenia! :)
Niestety aktualna pogoda nie pozwoliła na sprawne przeprowadzenie sadzenia w Chojnicach, dlatego, aby zadbać o to, żeby wszystko było wykonane zgodnie ze sztuką sadzenia - musimy uzbroić się jeszcze w cierpliwość!

Aktualizacja 30.11

Mrozy na chwilę nas opuściły, więc zaczęło się już sadzenie! Efekty już wkrótce ;)

Aktualizacja 01.12 

Oficjalnie zakończyliśmy sadzenie w Chojnicach - tym samym kończymy także jesienne sadzenie Posadzimy.pl z liczbą 61 710 posadzonych drzew!

Zaświadczenie potwierdzające sadzenie drzew przez Posadzimy.pl w Chojnicach:

 

Jesień 2022 - Kamienna Góra

W Posadzimy.pl uwielbiamy Kamienną Górę! Po wiosennym sadzeniu w tym wspaniałym miejscu wracamy tu z nowymi sadzonkami! W Kamiennej Górze odnowimy tereny leśne zniszczone przez burze i anomalie pogodowe. Warto także wspomnieć, że kwota, którą gmina zaoszczędzi dzięki naszej współpracy, zostanie przeznaczona na inne, ważne społecznie cele. W Kamiennej Górze posadzimy 3 tysiące nowych drzew. Dzięki Wam urosną tu przede wszystkim nowe buki! 

 

Liczba sadzonek: 3 000 drzew

Gatunek: buki

Aktualizacja 06.11.22:

Nasze sadzonki już pięknie prezentują się w Kamiennej Górze! Sadzonki zostały zasadzone i odpowiednio zabezpieczone specjalnym środkiem chroniącym drzewka przed zjedzeniem ich przez zwierzęta!

Aktualny stan prac:

Drzewa zostały posadzone!

Zaświadczenie potwierdzające sadzenie drzew przez Posadzimy.pl w Kamiennej Górze: 

Przy okazji wizyty mogliśmy także dojrzeć, jak sprawują się sadzonki posadzone na wiosnę 2022. Wyglądają pięknie!

Wszystkie drzewa posadzone!

Co dalej?

Posadź z nami firmowy las! 

Wyróżnij się na tle konkurencji, postaw na innowacyjne i ekologiczne rozwiązania - sadź drzewa w imieniu Twojej Firmy i wspólnie z Posadzimy.pl powiększaj polskie lasy!

Z nami możesz posadzić drzewa w imieniu Twojej firmy, jej pracowników, dla klientów lub za cokolwiek chcesz! U nas sky is the limit :) Pokaż zaangażowanie swojego przedsiębiorstwa w działania proekologiczne.

Sadzenie drzew w naszym systemie jest niezwykle proste - dosłownie Ty klikasz, my sadzimy. Dbanie o ekologię jeszcze nigdy nie było takie proste :) Zarejestruj się bezpłatnie na www.Posadzimy.pl już teraz, posadź pierwsze firmowe drzewka i otrzymaj certyfikat potwierdzający sadzenie w kilka minut!

Psst! Po rejestracji czeka na Ciebie niespodzianka - sprawdź i przekonaj się :)

Umów się z nami na bezpłatną konsultację - na spotkaniu porozmawiamy o korzyściach z wdrożenia sadzenia drzew w Twojej Firmie, dopasujemy akcję drzew pod Twoje potrzeby - a także chętnie odpowiemy na wszystkie pytania :)

Skontaktuj się z nami i zobacz, ile dobrego możemy zrobić dla Twojej firmy - i polskich lasów :)

kontakt@posadzimy.pl

Dyskusja

347933
posadzonych przez nas drzew