SADZENIE

Wiosna 2024

posadzone
Drzewko
95 180 Posadzonych drzew
Tlen dla osób rocznie
63 771
Tlen dla osób *
Ilość zwróconego papieru
5 520 440 kg
Ilość zwróconego papieru *
Powierzchnia lasu
105 649 m2
Powierzchnia lasu *
Pochłanianie CO2/rok
571 080 kg
Pochłanianie CO2/rok *
* dane szacunkowe, niepoparte badaniami naukowymi.

Harmonogram akcji

Rozpoczęcie Akcji Sadzeń Wiosna 2024
01.10.2023
1
Poszukiwanie
terenów
październik - grudzień
2
Podpisywanie
umów z urzędami
styczeń - marzec
Zakończenie zbierania zamówień do Akcji Sadzeń Wiosna 2024
31.03.2024
3
Przygotowanie
terenów
kwiecień 2024
4
Sadzimy
drzewa!
kwiecień-maj 2024
5
Odbiory
terenów
maj-czerwiec 2024
6
Odbiór zaświadczeń
potwierdzających akcję
czerwiec 2024
7
Zakończenie
akcji
czerwiec 2024

Lokalizacje sadzenia

Drzewa, które urosną dzięki Wam, sadzimy w kilku fantastycznych miejscach: w znanych Wam Tucholi i Gostyninie, ale na naszej zielonej mapie Polski pojawiły się również nowości: powiat poznański, powiat lubaczowski i gmina Żary.

Wybrane przez nas tereny muszą spełniać szereg wymagań. Naszą intencją oprócz posadzenia w Polsce dużej liczby sadzonek jest także zapewnienie Was o tym, że nasze wspólne drzewa będą częścią środowiska naturalnego tak długo, jak tylko to będzie możliwe! Dowiedz się, jak wybieramy miejsca do sadzeń na naszym blogu.

Aktualnie jesteśmy na etapie przygotowania terenów, a niedługo rozpoczynamy sadzenie. Pamiętaj, że przez cały rok możesz dołączyć do grona naszych niezwykłych Partnerów. Przejdź na zieloną stronę biznesu – posadź swoje firmowe drzewa, generuj personalizowane certyfikaty potwierdzające, że Twoja firma robi coś dobrego dla polskich lasów. Wspólnie zazieleńmy Polskę – drzewo po drzewie. Umów się na bezpłatną konsultację i sprawdź, jak możesz wprowadzić ekologiczne działania do swojej firmy.

Zaświadczenia potwierdzające sadzenia:

Lokalizacje sadzeń w tej akcji

Powiat gostyniński

Wracamy do Gostynina! Te rejony znacie doskonale z naszej Akcji Wiosna 2023. Podobnie jak w zeszłym roku na terenie powiatu gostynińskiego w ścisłej współpracy ze Starostwem Powiatowym odnowimy tereny leśne należące do osób prywatnych, które bez naszego wsparcia nie byłyby w stanie odnowić tak sprawnie tych powierzchni. Drzewa zostały uszkodzone podczas nawałnicy w lipcu 2022 r. Dzięki wsparciu naszych Partnerów odnowimy tam 3,35 ha lasu, sadzący przy tym 31 000 drzew – sosen brzóz i modrzewi.

Powiat tucholski

Podobnie jak w przypadku Akcji Jesień 2023 będziemy odnawiać tereny leśne w powiecie tucholskim, które zostały zniszczone w wyniku tragicznej w skutkach nawałnicy w sierpniu 2017 r. Dzięki pomocy pracowników Wydziału Geodezji, Gospodarki Nieruchomościami i Zasobami Przyrody Starostwa Powiatowego w Tucholi udało nam się dotrzeć do właścicieli zniszczonych powierzchni leśnych. Dzięki temu podczas najbliższej akcji odnowimy tam ok. 2,25 ha lasu, wprowadzając przy tym do ekosystemu łącznie 18 900 sosen, dębów, buków, brzóz i gatunków biocenotycznych.

Gmina Żary

Położona w woj. lubuskim gmina Żary, to kolejne miejsce, gdzie dzięki wsparciu naszych Partnerów posadzimy tej wiosny drzewa – 10 300 sosen i brzóz. Dzięki współpracy z właścicielem działki, gminą Żary, zalesimy działkę o powierzchni 1,12 ha, kończąc w ten sposób trwający ponad 20 lat proces rekultywacji terenu, na którym znajdowało się wysypisko śmieci. Na mocy współpracy z gminą Żary zaoszczędzone przez gminę środki posłużą do doposażenia placu zabaw zlokalizowanego w jednej z miejscowości na terenie gminy.

Powiat poznański

Kolejne, nowe miejsce na zielonej mapie Posadzimy.pl. Tej wiosny nasze sadzonki trafią też pod Poznań. Posadzimy tu aż 21 100 drzew na działce wymagającej odnowienia o powierzchni wynoszącej 2,81 ha. Teren, na którym będziemy sadzić to działka należąca do osoby prywatnej, na której  2,61 ha lasu zostało dotknięte posuszem, a pozostałe 0,20 ha zniszczył pożar. Cały teren musiał więc zostać oczyszczony z martwych drzew, a teraz należy go odnowić. Posadzimy tu: sosny, dęby szypułkowe, brzozy, wiązy szypułkowe i klony jawor.

Powiat lubaczowski

Nasze sadzonki trafią do kolejnego nowego miejsca: powiatu lubaczowskiego w woj. podkarpackim. Nasze drzewka urosną w gminach Wielkie Oczy i Horyniec Zdrój. 13 880 posadzonych przez nas drzew odnowi tamtejsze lasy, które w 2022 r. uległy uszkodzeniu w wyniku wichury.

Zdjęcia z sadzenia

Zobacz więcej zdjęć

Liderzy akcji Wiosna 2024

Poznaj naszych wspaniałych Partnerów i zobacz dzięki komu możemy zazielenić Polskę

Sortuj posadzenia: Najwięcej Najnowsze
POKAŻ WIĘCEJ

Wszystkie nasze dotychczasowe akcje sadzenia drzew

Masz pytania?

Wysyłająć zapytanie potwierdzasz, że zapoznałeś się z polityką prywatności Posadzimy.pl oraz akceptujesz jej warunki.

Wiadomość wysłana poprawnie

Hej!

Dziękujemy za Twoją wiadomość, odpiszemy najszybciej jak to możliwe! W oczekiwaniu na naszą wiadomość polecamy spacer po lesie, lub zajrzenie na naszego bloga – czeka tam na Ciebie wiele ciekawych inspiracji i pomysłów na to, jak Ty możesz z nami sadzić drzewa! 🙂

Wspaniałego dnia!
Team Posadzimy.pl