Sadzenie Wiosna 2023
75400
Liczba drzew
83694m2
Powierzchnia lasu *
50518
Tlen dla osób rocznie *
75400
Liczba drzew
452400kg
Pochłanianie co2/rok *
4373200kg
Ilość zwróconego papieru *
* dane szacunkowe, niepoparte badaniami naukowymi
posadzone

Wiosna 2023

Dziękujemy, że sadzisz z nami! Wiosną posadziliśmy nasze wspólne drzewa w trzech fantastycznych miejscach, w różnych zakątkach Polski. Do naszej zielonej mapy dołączyło nowe miejsce – Radomsko. Poznaj lepiej miejsca, w których powstał nasz kolejny wspólny las 🙂

Radomsko

Dzięki pomocy lokalnego starostwa udało nam się dotrzeć do właścicieli lasów, które uległy zniszczeniu w wyniku działań nawałnicy, która przeszła w pasie obejmującym część gminy Przedbórz, Żytno i Kobiele Wielkie w lipcu 2021. Zniszczenia lasów wywołane przez nawałnicę są na tyle rozległe, że podczas następnych akcji możecie być pewni, że wrócimy tam z kolejnymi drzewami do posadzenia.

Wiosną posadziliśmy w Radomsku 29 400 brzóz, sosen, dębów i buków.
Lokalizacja sadzenia: link
Potwierdzenie posadzenia: link

Gostynin

Nawałnica z lipca 2022 w gminie Szczawin Kościelny, powiecie gostynińskim doszczętnie zniszczyła tereny leśne należące do osób prywatnych – bez naszego wsparcia nie byliby w stanie ich odnowić. Po kontakcie ze starostwem powiatowym i analizą terenu wiedzieliśmy, że grunt spełnia wszystkie nasze wymagania – dlatego to tu trafiła część sadzonek z naszego wiosennego sadzenia.

Wiosną posadziliśmy w Gostyninie 26 000 brzóz oraz sosen.
Lokalizacja sadzenia: link
Potwierdzenie posadzenia: link

Ogrodzieniec

Tereny przeznaczone na sadzenie z Posadzimy.pl w gminie Ogrodzieniec to miejsca zniszczone w wyniku gwałtownej burzy. Las, który od lat rośnie w siłę dzięki naszej współpracy, w tym roku zyskał kolejne dziesiątki tysięcy drzew. Sadzenie, które zorganizowaliśmy w gminie Ogrodzieniec przeprowadziliśmy na terenie prywatnym, w ścisłej współpracy ze starostwem powiatowym w Zawierciu.

Wiosną posadziliśmy w Ogrodzieńcu 20 000 olszy oraz sosen.
Lokalizacja sadzenia: link
Potwierdzenie posadzenia: link

Ranking sadzeń

Sortuj posadzenia: Najnowsze Najwięcej