SADZENIE

Wiosna 2022

posadzone
Drzewko
50 000 Posadzonych drzew
Tlen dla osób rocznie
33 500
Tlen dla osób *
Ilość zwróconego papieru
2 900 000 kg
Ilość zwróconego papieru *
Powierzchnia lasu
55 500 m2
Powierzchnia lasu *
Pochłanianie CO2/rok
300 000 kg
Pochłanianie CO2/rok *
* dane szacunkowe, niepoparte badaniami naukowymi.

Dziękujemy, że sadzisz z nami!

Tej wiosny posadziliśmy aż 50 tysięcy drzew – w 4 miejscach, w różnych zakątkach Polski. A to wszystko nie udałoby się gdyby nie WY! Bardzo dziękujemy i no cóż… zapraszamy na spacery po lesie, do którego powstania dołożyliście swoją cegiełkę 🙂

Zaświadczenia potwierdzające sadzenia:

Lokalizacje sadzeń w tej akcji

Arboretum Bramy Morawskiej

Na nasadzenia z Posadzimy.pl wybrano dwa skrajne fragmenty Arboretum, w których drzewostany są na etapie zamierania, a podrost jest słabo wykształcony. Bez wsparcia w postaci nasadzeń gatunków lasotwórczych, fragmenty te nie przetrwają jako las, a ulegną presji człowieka i zniszczeniu.

Liczba posadzonych drzew: 1 000

Gmina Gostynin (mazowieckie)

Działki, które zostały odnowione z Posadzimy.pl, znajdują się w kompleksie leśnym zlokalizowanym w pobliżu szpitala oraz osiedla mieszkaniowego. Teren ten czasowo pozbawiony był roślinności leśnej ponieważ m. in. znajdowały się tam garaże, które zostały przeniesione w inne miejsce. Zaoszczędzone dzięki współpracy środki finansowe pokryją w części koszt „utworzenia infrastruktury terenowej służącej edukacji ekologicznej na terenie Powiatowego Środowiskowego Domu Samopomocy w Gostyninie”.

Liczba posadzonych drzew: 8 000

Ogrodzieniec i okolice

Tereny przeznaczone na sadzenie z Posadzimy.pl w gminie Ogrodzieniec to miejsca zniszczone w wyniku gwałtownej burzy. Las, który jest odnawiany dzięki współpracy z Posadzimy.pl będzie rósł przez dziesiątki lub setki lat.

Liczba posadzonych drzew: 33 000

Kamienna góra

Celem działań Posadzimy.pl w Kamiennej Górze jest odnowienie terenów leśnych zniszczonych przez burze i anomalie pogodowe. Kwota, którą gmina zaoszczędzi dzięki naszej współpracy, zostanie przekazana na odnowienia placu zabaw.

Liczba posadzonych drzew: 8000

Zdjęcia z sadzenia

Zobacz więcej zdjęć

Liderzy akcji Wiosna 2022

Poznaj naszych wspaniałych Partnerów i zobacz dzięki komu możemy zazielenić Polskę

Sortuj posadzenia: Najwięcej Najnowsze
POKAŻ WIĘCEJ

Wszystkie nasze dotychczasowe akcje sadzenia drzew

Masz pytania?

Wysyłająć zapytanie potwierdzasz, że zapoznałeś się z polityką prywatności Posadzimy.pl oraz akceptujesz jej warunki.

Wiadomość wysłana poprawnie

Hej!

Dziękujemy za Twoją wiadomość, odpiszemy najszybciej jak to możliwe! W oczekiwaniu na naszą wiadomość polecamy spacer po lesie, lub zajrzenie na naszego bloga – czeka tam na Ciebie wiele ciekawych inspiracji i pomysłów na to, jak Ty możesz z nami sadzić drzewa! 🙂

Wspaniałego dnia!
Team Posadzimy.pl