Sadzenie Wiosna 2022
50000
Liczba drzew
55500m2
Powierzchnia lasu *
33500
Tlen dla osób rocznie *
50000
Liczba drzew
300000kg
Pochłanianie co2/rok *
2900000kg
Ilość zwróconego papieru *
* dane szacunkowe, niepoparte badaniami naukowymi
posadzone

Wiosna 2022

Tej wiosny posadziliśmy aż 50 tysięcy drzew – w 4 miejscach, w różnych zakątkach Polski. A to wszystko nie udałoby się gdyby nie WY! Bardzo dziękujemy i no cóż… zapraszamy na spacery po lesie, do którego powstania dołożyliście swoją cegiełkę 🙂

Arboretum Bramy Morawskiej

Na nasadzenia z Posadzimy.pl wybrano dwa skrajne fragmenty Arboretum, w których drzewostany są na etapie zamierania, a podrost jest słabo wykształcony. Bez wsparcia w postaci nasadzeń gatunków lasotwórczych, fragmenty te nie przetrwają jako las, a ulegną presji człowieka i zniszczeniu.

Liczba posadzonych drzew: 1000
Lokalizacja sadzenia: link
Potwierdzenie posadzenia: link

Gmina Gostynin (mazowieckie)

Działki, które zostały odnowione z Posadzimy.pl, znajdują się w kompleksie leśnym zlokalizowanym w pobliżu szpitala oraz osiedla mieszkaniowego. Teren ten czasowo pozbawiony był roślinności leśnej ponieważ m. in. znajdowały się tam garaże, które zostały przeniesione w inne miejsce. Zaoszczędzone dzięki współpracy środki finansowe pokryją w części koszt „utworzenia infrastruktury terenowej służącej edukacji ekologicznej na terenie Powiatowego Środowiskowego Domu Samopomocy w Gostyninie”.

Liczba posadzonych drzew: 8000
Lokalizacja sadzenia: link
Potwierdzenie posadzenia: link

Ogrodzieniec i okolice

Tereny przeznaczone na sadzenie z Posadzimy.pl w gminie Ogrodzieniec to miejsca zniszczone w wyniku gwałtownej burzy. Las, który jest odnawiany dzięki współpracy z Posadzimy.pl będzie rósł przez dziesiątki lub setki lat.

Liczba posadzonych drzew: 33000
Lokalizacja sadzenia: link
Potwierdzenie posadzenia: link

Kamienna góra

Celem działań Posadzimy.pl w Kamiennej Górze jest odnowienie terenów leśnych zniszczonych przez burze i anomalie pogodowe. Kwota, którą gmina zaoszczędzi dzięki naszej współpracy, zostanie przekazana na odnowienia placu zabaw.

Liczba posadzonych drzew: 8000
Lokalizacja sadzenia: link
Potwierdzenie posadzenia: link

Ranking sadzeń

Sortuj posadzenia: Najnowsze Najwięcej