CSR

Zrównoważony rozwój w markach modowych

16 sierpnia, 2022 | Daria Niezabitowska

Destrukcyjny wpływ branży modowej na środowisko zaczyna mieć coraz większe znaczenie wśród konsumentów i ich decyzji zakupowych. Zaczęli oni także coraz częściej dostrzegać i oceniać fast fashion jako negatywną stronę mody. Fast fashion, czyli szybka moda polega na szybkim projektowaniu i wytwarzaniu produktów odzieżowych, które przez bardzo krótki okres czasu stają się modne. Charakteryzuje się niską ceną, słabszą jakością oraz krótkim cyklem życia wyrobów (więcej o tym przeczytasz tutaj)!

Wraz ze wzrostem świadomości na temat wpływu branży modowej powstała potrzeba zmiany - zarówno w decyzjach zakupowych konsumentów, jak również w działaniach firm. Zrównoważony rozwój powoli staje się standardem w branży i jest odpowiedzialnością marki i konsumenta. Jak zatem marka może osiągnąć zrównoważony rozwój w marce modowej?

Marka stawiająca na zrównoważony rozwój

Zrównoważony rozwój w branży modowej obejmuje balans między wpływem na planetę, a sposobami na jej ratowanie. Marki mogą m.in. stawiać na rozwój nowych technologii, wykorzystanie mniej szkodliwych materiałów, zapewnienie dobrych warunków pracy oraz etyczne działanie. Marki także mogą uświadamiać na temat proekologicznych działań, a także podkreślać czemu jest to ważne. Od ogromnych zmian, do małych czynów - droga do zrównoważonego rozwoju może być wyboista, ale jego efekt jest tego warty! Jak marki działają w ramach strategii CSR?

Recykling

Nadmierna produkcja ubrań to wciąż aktualny problem w świecie mody - a obecny recykling jest na naprawdę niskim poziomie. Jednak widoczna jest zmiana - więcej marek zwraca uwagę na marnowanie odzieży. Marki z bielizną zaczęły zachęcać swoich konsumentów do zwrotu niepotrzebnych już staników - w celu odrestaurowania ich i oddania potrzebującym lub przetworzenia ich powtórnie. Firmy namawiają nas do dbania, naprawiania i oddawania produktów, które w innym przypadku mogłyby trafić prosto na wysypisko. Jest to świetna odpowiedź na panujący trend fast fashion. Pozwala to na zmniejszenie ilości zmarnowanych sztuk odzieży, ale także na zwiększenie świadomości Konsumentów na temat panującego problemu. 

Oddaj naturze - posadź drzewo!

Wierzymy, że każde nasze działanie może wpływ na nasze środowisko -  tak, jak sadzenie drzew z Posadzimy.pl ;) Z nami możesz posadzić drzewa w imieniu Twojej firmy, jej pracowników lub dla Klientów. Osiągnięcie zrównoważonego rozwoju może być skomplikowane - jednak sadzenie drzew nigdy nie było łatwiejsze! Możesz oddać naturze to, co zostało jej zabrane. I tak właśnie działa sadzenie drzew! Drzewa działają jak nasz naturalny filtr powietrza, absorbując zanieczyszczenia i dostarczając czyste powietrze. Zasadzenie drzew w ramach swojego wpływu na środowisko jest sposobem wzięcie odpowiedzialności za swoje czyny. 

Ty klikasz – my sadzimy – drzewa zrobią już resztę!
Kliknij i sprawdź, jakie to proste!

Autor wpisu
Daria Niezabitowska

Masz pytania?

Wiadomość wysłana poprawnie

Hej!

Dziękujemy za Twoją wiadomość, odpiszemy najszybciej jak to możliwe! W oczekiwaniu na naszą wiadomość polecamy spacer po lesie, lub zajrzenie na naszego bloga – czeka tam na Ciebie wiele ciekawych inspiracji i pomysłów na to, jak Ty możesz z nami sadzić drzewa! 🙂

Wspaniałego dnia!
Team Posadzimy.pl

Podobne wpisy

Ekologia
21 grudnia, 2021
Cause related marketing – 5 firm, które robią to naprawdę dobrze.

Destrukcyjny wpływ branży modowej na środowisko zaczyna mieć coraz większe...

PRZECZYTAJ WPIS
Ekologia
11 lipca, 2022
Fast-fashion – czy to problem dla środowiska?

Destrukcyjny wpływ branży modowej na środowisko zaczyna mieć coraz większe...

PRZECZYTAJ WPIS
Biznes
28 maja, 2024
Branża deweloperska i Posadzimy.pl

Destrukcyjny wpływ branży modowej na środowisko zaczyna mieć coraz większe...

PRZECZYTAJ WPIS