Czas wolny

Jak samemu posadzić drzewa?

21 czerwca, 2022 | Daria Niezabitowska

O sadzeniu drzew wiemy już bardzo dużo - w końcu drzewa to nasza specjalność! Zasadziliśmy już ponad 100 tysięcy drzew, ale na tym nie koniec! Chcemy, żeby drzew było jak najwięcej - zachęcamy więc do wspólnego sadzenia. Sam lub ze znajomymi, rodziną, czy z pomocą Posadzimy.pl możesz poprawić stan lasów w Polsce! Przeczytaj i dowiedz się jak odpowiednio sadzić drzewa, żeby twoja roślinka wyrosła bez przeszkód! 

Kiedy jest najlepszy czas na sadzenie?

Drzewa, tak jak inne rośliny mają swój naturalny cykl życia. W Posadzimy.pl wzięliśmy to pod uwagę, dlatego nasze drzewa sadzimy dwa razy w roku - wiosną i jesienią! Dlaczego? Właśnie w tych okresach występują najlepsze warunki atmosferyczne dla nowych drzew - umiarkowana temperatura i duża ilość opadów. Dzięki sprzyjającym warunkom sadzonki z odkrytymi korzeniami mogą rozbudować swoje systemy korzeniowe. Drzewa, które posiadają już bryłę korzeniową, można sadzić przez cały okres wegetacyjny, czyli od ostatnich przymrozków wiosennych do pierwszych przymrozków jesiennych. Jednak i tak polecamy wybór optymalnych terminów - dla drzew iglastych: kwiecień-maj oraz październik-listopad, a dla iglastych: wrzesień-październik. Zmniejszy to ryzyko przemarznięcia rośliny lub przesuszenia przy sadzeniu letnim. 

Więcej o naszych terminach sadzenia przeczytasz w wpisie na blogu: Dlaczego sadzimy drzewa dwa razy w roku?

Jak znaleźć idealne miejsce na Twoje drzewo?

Drzewa, w zależności od gatunku potrafią rosnąć bardzo szybko! I jest to świetna wiadomość - no chyba, że drzewo zacznie napierać na nasze ogrodzenie :) Pamiętajmy o uwzględnieniu odpowiedniej i bezpiecznej odległości sadzonki od ogrodzenia, Twojego domu, linii energetycznych, innych drzew, a także rur i przewodów umieszczonych pod ziemią! 

Gleba to podstawa! :)

Mamy już sadzonkę, mamy wybrany termin, więc bierzemy się za łopatę! Drzewa potrzebują dołka odpowiedinej szerokości i głębokości.  Jeśli chodzi o szerokość, zalecamy zrobienie dołka o 2 razy większego od bryły korzeniowej. Natomiast, jeśli chodzi o głębokość - musimy pamiętać, żeby nie zgniatać, ani łamać korzeni, dla których najlepszym rozwiązaniem będzie umieszczenie luźno w dole tak, aby szyjka korzeniowa wciąż pozostała odkryta. Ważne jest także nawodnienie - kilka godzin przed sadzeniem korzenie trzeba umieścić w wodzie! 

Sadzenie z pomocą Posadzimy.pl!

Przyznajemy - drzewa mogą być czasami wymagające. Ale jest na to sposób! Jeśli nie chcecie brudzić sobie rąk lub nie macie miejsca na nową roślinkę - drzewa posadzimy za Was! :) Jak to zrobić? Jest to niezwykle proste - ty klikasz, my sadzimy! Zasadziliśmy już ponad 100 tysięcy drzew w Polsce - i ta liczba ciągle rośnie! W naszym systemie wystarczy wybrać liczbę drzew, które chcesz posadzić, dokonać szybkiej płatności online, a następnie odebrać certyfikat potwierdzający sadzenie! Przygotowujemy sadzonkę, znajdujemy odpowiednie miejsce i sadzimy. Dzięki Tobie wspomagamy polskie lasy!

I Ty - osobiście, lub firmowo - możesz dołączyć do grona niezwykłych firm i osobistości, które wspierają polskie lasy! Drzewa sadzimy dwa razy w roku, zgodnie z naturalnym cyklem wegetacyjnym, ale certyfikaty sadzeń możesz generować cały rok! Sprawdź, jakie to proste!

Autor wpisu
Daria Niezabitowska

Masz pytania?

Wiadomość wysłana poprawnie

Hej!

Dziękujemy za Twoją wiadomość, odpiszemy najszybciej jak to możliwe! W oczekiwaniu na naszą wiadomość polecamy spacer po lesie, lub zajrzenie na naszego bloga – czeka tam na Ciebie wiele ciekawych inspiracji i pomysłów na to, jak Ty możesz z nami sadzić drzewa! 🙂

Wspaniałego dnia!
Team Posadzimy.pl

Podobne wpisy

CSR
28 września, 2022
Sadzenie drzew w branży marketingowej

O sadzeniu drzew wiemy już bardzo dużo - w końcu drzewa to nasza specjalnoś...

PRZECZYTAJ WPIS
Branża
21 listopada, 2023
5 pomysłów dla e-commerce na Black Friday

O sadzeniu drzew wiemy już bardzo dużo - w końcu drzewa to nasza specjalnoś...

PRZECZYTAJ WPIS
Case studies
14 czerwca, 2023
Las Rossmanna. Zobacz, jak marka sadzi drzewa z Posadzimy.pl!

O sadzeniu drzew wiemy już bardzo dużo - w końcu drzewa to nasza specjalnoś...

PRZECZYTAJ WPIS