Jak samemu posadzić drzewa?

< powrót do listy wpisów

O sadzeniu drzew wiemy już bardzo dużo - w końcu drzewa to nasza specjalność! Zasadziliśmy już ponad 100 tysięcy drzew, ale na tym nie koniec! Chcemy, żeby drzew było jak najwięcej - zachęcamy więc do wspólnego sadzenia. Sam lub ze znajomymi, rodziną, czy z pomocą Posadzimy.pl możesz poprawić stan lasów w Polsce! Przeczytaj i dowiedz się jak odpowiednio sadzić drzewa, żeby twoja roślinka wyrosła bez przeszkód! 

Kiedy jest najlepszy czas na sadzenie?

Drzewa, tak jak inne rośliny mają swój naturalny cykl życia. W Posadzimy.pl wzięliśmy to pod uwagę, dlatego nasze drzewa sadzimy dwa razy w roku - wiosną i jesienią! Dlaczego? Właśnie w tych okresach występują najlepsze warunki atmosferyczne dla nowych drzew - umiarkowana temperatura i duża ilość opadów. Dzięki sprzyjającym warunkom sadzonki z odkrytymi korzeniami mogą rozbudować swoje systemy korzeniowe. Drzewa, które posiadają już bryłę korzeniową, można sadzić przez cały okres wegetacyjny, czyli od ostatnich przymrozków wiosennych do pierwszych przymrozków jesiennych. Jednak i tak polecamy wybór optymalnych terminów - dla drzew iglastych: kwiecień-maj oraz październik-listopad, a dla iglastych: wrzesień-październik. Zmniejszy to ryzyko przemarznięcia rośliny lub przesuszenia przy sadzeniu letnim. 

Więcej o naszych terminach sadzenia przeczytasz w wpisie na blogu: Dlaczego sadzimy drzewa dwa razy w roku?

Jak znaleźć idealne miejsce na Twoje drzewo?

Drzewa, w zależności od gatunku potrafią rosnąć bardzo szybko! I jest to świetna wiadomość - no chyba, że drzewo zacznie napierać na nasze ogrodzenie :) Pamiętajmy o uwzględnieniu odpowiedniej i bezpiecznej odległości sadzonki od ogrodzenia, Twojego domu, linii energetycznych, innych drzew, a także rur i przewodów umieszczonych pod ziemią! 

Gleba to podstawa! :)

Mamy już sadzonkę, mamy wybrany termin, więc bierzemy się za łopatę! Drzewa potrzebują dołka odpowiedinej szerokości i głębokości.  Jeśli chodzi o szerokość, zalecamy zrobienie dołka o 2 razy większego od bryły korzeniowej. Natomiast, jeśli chodzi o głębokość - musimy pamiętać, żeby nie zgniatać, ani łamać korzeni, dla których najlepszym rozwiązaniem będzie umieszczenie luźno w dole tak, aby szyjka korzeniowa wciąż pozostała odkryta. Ważne jest także nawodnienie - kilka godzin przed sadzeniem korzenie trzeba umieścić w wodzie! 

Sadzenie z pomocą Posadzimy.pl!

Przyznajemy - drzewa mogą być czasami wymagające. Ale jest na to sposób! Jeśli nie chcecie brudzić sobie rąk lub nie macie miejsca na nową roślinkę - drzewa posadzimy za Was! :) Jak to zrobić? Jest to niezwykle proste - ty klikasz, my sadzimy! Zasadziliśmy już ponad 100 tysięcy drzew w Polsce - i ta liczba ciągle rośnie! W naszym systemie wystarczy wybrać liczbę drzew, które chcesz posadzić, dokonać szybkiej płatności online, a następnie odebrać certyfikat potwierdzający sadzenie! Przygotowujemy sadzonkę, znajdujemy odpowiednie miejsce i sadzimy. Dzięki Tobie wspomagamy polskie lasy!

I Ty - osobiście, lub firmowo - możesz dołączyć do grona niezwykłych firm i osobistości, które wspierają polskie lasy! Drzewa sadzimy dwa razy w roku, zgodnie z naturalnym cyklem wegetacyjnym, ale certyfikaty sadzeń możesz generować cały rok! Sprawdź, jakie to proste!

Dyskusja

305820
posadzonych przez nas drzew