5 korzyści ze strategii zrównoważonego rozwoju i CSR w Twojej firmie

< powrót do listy wpisów

CSR i zrównoważony rozwój to pojęcia, które w obecnym czasie często goszczą w słownikach rozwijających się firm. Czynnikiem wpływającym na tak ogromne znaczenie tych strategii w rozwoju firm są zmieniające się potrzeby konsumentów, zwiększająca się świadomość i potrzeba zminimalizowania swojego wpływu na środowisko. Klienci oczekują od firmy odpowiedzialności społecznej. Pracownicy poszukują firm, dla których środowisko ma znaczenie. Natomiast firmy szukają sposobów na zintegrowanie swoich działań z aspektem ekologicznym. Dołącz do firm, dla których środowisko nie jest obojętne i poznaj korzyści z wprowadzenia CSR (społecznej odpowiedzialność biznesu) i strategii zrównoważonego rozwoju w Twojej firmie.

Polityka zrównoważonego rozwoju i CSR 

Polityka zrównoważonego rozwoju w firmie to strategia, w której dalszy wzrost przedsiębiorstwa jest przeprowadzony przy zachowaniu równowagi ekologicznej. Aktualne potrzeby firmy są zaspokajane w taki sposób, aby nie zagrażały środowisku - i zapewniały zaspokojenie potrzeb przyszłych pokoleń. Więcej o tym przeczytasz w naszym wpisie: Czy zrównoważony rozwój firmy jest istotny?

Idea CSR pojawiła się w momencie, gdy nastąpiła zmiana w wartościach konsumentów. Zaczęli oni wymagać od firm i organizacji odpowiedzialności za to, że ich działania mają duży wpływ na środowisko, czy społeczeństwo. Firmy w odpowiedzi na to przyjęły strategię CSR, której celem jest pozytywny wpływ na społeczeństwo, środowisko i konsumentów! Więcej o tym przeczytasz w naszym wpisie: Dlaczego CSR ma znaczenie

Wizerunek odpowiedzialnego biznesu

Według badań 42% wizerunku firmy wynika z jej działań CSR. Co to oznacza? Otóż to, że CSR ma ogromne znaczenie w budowaniu reputacji na rynku. Firmy prześcigają się w wymyślaniu najlepszych sposobów na zintegrowanie swoich działań z aspektami ekologicznymi, budując tym samym swoją przewagę konkurencyjną. Ta przewaga stwarza w świadomości konsumentów wizerunek firmy - przyjaznej, odpowiedzialnej, nieobojętnej na swoich Klientów, tym samym budując długoterminową relację opartą na zaufaniu i lojalności.

Utrzymanie pracowników i zwiększenie ich zaangażowania

Troska o środowisko w firmach to także troska o pracowników. To właśnie oni widząc starania firmy nieobojętnej na losy planety - bardziej utożsamiają się z jej działaniami oraz celem, tym samym zwiększając swoje zaangażowanie w rozwój firmy. Zobacz, jak motywacja Twoich pracowników wzrośnie wraz z Twoim zaangażowaniem w ekologię. Badania wykazały, że CSR wpływa na postawy w miejscu pracy, gdzie pracownicy wykazują dumę z pracy w firmie odpowiedzialnej społecznie, a nawet stają się ambasadorami marki.

Przyciąganie nowych talentów

Badania mówią jasno - kandydat poszukuje firmy odpowiedzialnej społecznie. Według raportu Corporate Social Responsibility and Employee Engagement: Making the Connection aż 80% respondentów wolałoby pracować w firmie, która ma reputację firmy odpowiedzialnej za środowisko. Jest to dodatkowa przewaga konkurencyjna, dzięki której zwiększać swoją atrakcyjność na rynku pracy. Kolejne badanie Cone Communications  także potwierdza ten wniosek i udowadnia, że 76% millenialsów podczas poszukiwania pracy bierze pod uwagę zaangażowanie firmy w kwestie społeczne i środowiskowe. 

Działania ekologiczne zwiększają możliwości promocyjne 

CSR i działania na rzecz ekologii mogą być Twoją drogą wejścia do mediów społecznościowych. Jest to ciekawy element promocyjny w kampaniach reklamowych i szansa na zwiększenie świadomości na temat Twojej firmy. Autentyczne działania zgodne z misją i wartościami Twojej firmy mogą stać się nietypowym elementem, który wyróżni cię wśród konkurencji. 

Poprawa wyników finansowych

CSR i zrównoważony rozwój niosą za sobą wiele dobrego - zarówno w zakresie wizerunkowym, employer brandingowym, a także finansowym. Zaangażowanie w aspekty środowiskowe przede wszystkim przyciąga więcej Klientów. Zwiększa także ich poziom lojalności w stosunku do firmy i zachęca do skorzystania z jej usług. Według Double the Donation Research aż 77% konsumentów chce kupować od firm, które czynią świat lepszym miejscem. Natomiast raport firmy Hewitt and Associates pokazuje, że „społeczna odpowiedzialność biznesu może poprawić wyniki finansowe, po części dając najbardziej zaangażowanym pracownikom powód do pozostania i cięższej pracy”.

Jak wprowadzić CSR i zrównoważony rozwój w Twojej firmie?

Jak wcześniej wspomnieliśmy - firmy prześcigają się w wymyśleniu pomysłów na ciekawą integrację aspektów ekologicznych ze swoimi działaniami. W odpowiedzi na to przychodzimy do Ciebie z gotowym rozwiązaniem! Posadź drzewa z Posadzimy.pl i zobacz korzyści z CSR w swojej firmie. W systemie Posadzimy.pl sadzenie jest niezwykle proste i odbywa się w 100% automatycznie. Możesz sadzić za konkretne działania wykonywane przez Twoich Klientów lub z okazji większych lub mniejszych sukcesów firmy. Możesz celebrować w wyjątkowy sposób zatrudnienie nowych pracowników, rekordy sprzedaży lub jubileusze firmowe. Pomysłów mamy wiele - a sky is the limit. Skontaktuj się z nami i zobacz, co możemy zrobić dobrego - dla Twojej firmy i naszych lasów. 

 

Dyskusja

347934
posadzonych przez nas drzew