Projekt

PoznajMY się!

30 marca, 2021 | Weronika Żelazo

Cześć! Fajnie, że tu jesteś, teraz możemy poznać się nieco lepiej. Przegląd naszej strony internetowej pewnie masz już za sobą, jednak możliwe, że nadal kilka pytań pozostaje bez odpowiedzi. Pewnie zastanawiasz się, czym dokładnie się zajmujemy i jak Twoja Firma może się zatroszczyć o nasze środowisko. Zostań na chwilę, a przedstawimy Ci się i pokażemy, jak łatwo można samemu stać się eko-bohaterem.

Ty klikasz, my sadzimy

Tak, jest to aż tak proste. Siedząc wieczorem wygodnie pod kocem na kanapie, gdzieś w trakcie codziennych obowiązków w biurze, a może w poczekalni ze smartfonem w ręku. Nieważne gdzie i kiedy, razem z nami możesz szybko i łatwo zadbać o polskie lasy. Na stronie Posadzimy.pl wybierzesz ile drzew chcesz posadzić, dokonasz szybkiej płatności online, a my zajmiemy się resztą. Łatwe? Bardzo!

Jak to działa?

To bardzo proste. Ty klikasz, my sadzimy, a środowisko korzysta. No dobrze, to oczywiście w ogromnym skrócie, lecz praktyka nie jest wiele bardziej skomplikowana. Na naszej stronie znajdziesz zakładki dedykowane osobom prywatnym, jak również firmom chcącym skorzystać z możliwości posadzenia własnego lasu. Jeśli jesteś osobą prywatną, wystarczy, że wybierzesz liczbę drzew, które chcesz z nami posadzisz. Jeśli reprezentujesz firmę, koniecznie będzie założenie swojego konta na naszej stronie. Cała reszta to działań pozostaje w naszych rękach. Wybór lokalizacji oraz gatunków drzew pozostawiamy leśnikom, których wiedzy i doświadczenia nie da się przecenić. Oczywiście, fajnie móc samemu dokonać wyboru, ale uwierz nam, warto zaufać specjalistom, którzy najlepiej znają swój las i jego potrzeby. Jednak bez obaw, po sadzeniu dostajesz maila z lokalizacją Twoich drzew, które możesz w każdej chwili odwiedzić, oraz certyfikat nadleśnictwa potwierdzający ich legalność. Zależnie do gatunku, posadzone drzewa są prawnie chronione przed wycinką przez 80-110 lat. By jednak efekty naszych działań były jak najbardziej długotrwałe, tereny dobieramy tak, by nie były one przeznaczone pod wycinkę w następnych dekadach. Posadzimy.pl to projekt, który będzie nie tylko dawał Ci radość i satysfakcję, lecz także inspirował następne pokolenia.

PosadziMY dla Twojej firmy

Chcesz zaangażować swoją firmę w działania na rzecz społeczności i środowiska? Świetnie! My damy Ci taką możliwość, a Ty wykorzystaj ją w swoich działaniach marketingowych. Wybierając nasz serwis, wysyłasz w świat jasny sygnał, jakie wartości są cenione w Twojej firmie. Możesz posadzić drzewa w imieniu swoich pracowników, którzy z dumą będą pracować dla firmy dbającej o środowisko. Wyróżnisz się na tle konkurencji, przekazując certyfikat posadzenia drzew swoim klientam i kontrahentom. Zrobisz to łatwością, gdyż dajemy Ci certyfikat, potwierdzający posadzenie danej liczby drzew, a na stronie odnajdziesz zbiorczy certyfikat wydawany przez nadleśnictwa po każdym nasadzeniu. Poza tym dostajesz widget Posadzimy.pl do umieszczenia na swojej stronie oraz dedykowaną podstronę w naszym serwisie. Jedna sadzonka to tylko 9,90 zł netto, w której to kwocie zawiera się także przygotowanie miejsca, posadzenie sadzonki oraz nasze usługi dodatkowe (certyfikat, podstrona na Posadzimy.pl oraz widget na własną stronę) a za wszystko wystawiamy fakturę z informacją o wykupionej usłudze.


Jak drzewa pracują dla Twojej firmy?

Jasne, drzewa produkują nam niezbędny tlen, dają cień i po prostu fajnie wyglądają. Co jednak powiesz na to, żeby te same drzewa pracowały dla Ciebie jak najlepszy marketingowiec? Brzmi przekornie, ale dlaczego nie zmonetyzować swojego wkładu w środowisko naturalne? Sadzenie drzew jest świetnym sposobem na pokazanie światu, że Twój biznes jest odpowiedzialny społecznie, a świat, w którym funkcjonuje, nie jest mu obojętny. Dzięki coraz większej świadomości ekologicznej, firmy inwestujące swoje zasoby w odnowę naturalną są chętniej wybierane przez potencjalnych klientów oraz cieszą się dobrą renomą na rynku. Posadź z nami drzewa dla siebie, swojej firmy, ale także w imieniu swoich pracowników czy klientów. W ten sposób docenisz ich wkład w rozwój Twojego biznesu, podzielisz się swoim sukcesem, a także przyczynisz się do poszerzania wiedzy o potrzebie odnawiania naszych lasów. Trzy pieczenie bez żadnego ognia.

Małe zmiany dają duże efekty

Wróćmy jednak do wątpliwości, które pojawiają się w odniesieniu do sensu inwestowania w sadzonki. Na pierwszy rzut oka może się wydawać, że taki wkład jest zbyt mały, aby mieć realny wpływ na stan naszego środowiska. Jednakże tak jak nasza planeta potrzebowała miliardów lat, by stać się tym zielonym rajem, jakim jest dzisiaj, tak nasze działania to proces zaplanowany na długie lata. Sadzonka po sadzonce, razem ze wszystkimi członkami naszej społeczności, zmieniamy polską przyrodę na lepsze. Liczby mówią same za siebie! Na jesień 2019 wspólnie posadziliśmy 1680 drzew, natomiast już rok później było to aż 3105 sadzonek. Dziś suma wszystkich posadzonych drzew to 7288 sztuk. Daje nam to 26 893 m2 lasu, czyli tlen dla aż 4883 osób. Te liczby już pokazują wkład naszego projektu w ochronę środowiska, a to dopiero początek. Patrzymy daleko w przyszłość, a nasze plany zakładają przekroczenie liczby 100 tysięcy drzew posadzonych w następnym roku. Odważnie, lecz wiemy, że razem możemy tego dokonać. Dzięki zaangażowaniu osób prywatnych oraz odpowiedzialnych społecznie biznesów, osiągniemy nasze cele, dla wspólnego dobra. Każda sadzonka, każdy członek naszej społeczności to krok w stronę lepszego powietrza, zrównoważonego środowiska naturalnego i zdrowej, zielonej planety.

Bądź eko-odpowiedzialny, dołącz do nas!

Już wiesz, jak to działa i dlaczego warto wziąć udział w naszym projekcie. Teraz wystarczy, że po prostu klikniesz, a my posadzimy Twoje firmowe drzewa. Certyfikat, jaki otrzymujesz po wysadzeniu własnego kawałka lasu, który możesz odwiedzać z rodziną czy współpracownikami, a także informacja o Twoim udziale w projekcie na naszej stronie to wspaniałe powody do dumy. Jako osoba prywatna, czy jako firma inwestująca w działania CSR, pochwal się swoim wkładem w odnawianie lasów. Pokaż, jak łatwo można zostać eko-bohaterem!

Dołącz do nas, by wspierać polskie lasy. Odwiedzaj naszą stronę i blog, by dowiadywać się więcej o projekcie, ekologii i rodzimej przyrodzie. Widzimy się wkrótce!

kontakt@posadzimy.pl

Autor wpisu
Weronika Żelazo

Masz pytania?

Wiadomość wysłana poprawnie

Hej!

Dziękujemy za Twoją wiadomość, odpiszemy najszybciej jak to możliwe! W oczekiwaniu na naszą wiadomość polecamy spacer po lesie, lub zajrzenie na naszego bloga – czeka tam na Ciebie wiele ciekawych inspiracji i pomysłów na to, jak Ty możesz z nami sadzić drzewa! 🙂

Wspaniałego dnia!
Team Posadzimy.pl

Podobne wpisy

Case studies
14 czerwca, 2023
Las Rossmanna. Zobacz, jak marka sadzi drzewa z Posadzimy.pl!

Cześć! Fajnie, że tu jesteś, teraz możemy poznać się nieco lepiej. Przegl...

PRZECZYTAJ WPIS
Ekologia
22 czerwca, 2022
Leśny savoir-vivre, czyli jak zachowywać się w lesie

Cześć! Fajnie, że tu jesteś, teraz możemy poznać się nieco lepiej. Przegl...

PRZECZYTAJ WPIS
Czas wolny
21 czerwca, 2022
Jak samemu posadzić drzewa?

Cześć! Fajnie, że tu jesteś, teraz możemy poznać się nieco lepiej. Przegl...

PRZECZYTAJ WPIS