Posadzimy.pl – jesienne sadzenie drzew 2022

< powrót do listy wpisów
Często pytacie nas, gdzie zostaną posadzone wspólnie z Wami drzewa i czy będziecie mogli pospacerować po wspólnie posadzonym z nami lesie. Otóż - zachęcamy! W końcu spacery po lesie to samo dobro :) Żebyście mogli łatwiej trafić, przybliżamy Wam miejsca na jesienne sadzenie drzew! W Posadzimy.pl nie wyręczamy Lasów Państwowych, które z założenia zajmują się opieką i zakładaniem nowych lasów. Szukamy takich miejsc, w których bez naszej działalności drzewa nie miałyby możliwości rosnąć. Czasem gminy nie mają środków na posadzenie lasów, lub dzięki naszym działaniom te środki mogą zostać przekazane na inne, ważne społecznie cele. Działamy niezależnie, a wybrane przez nas miejsca muszą spełnić szereg wymagań. Chcecie wiedzieć gdzie sadzimy drzewa? Poznajcie te magiczne miejsca, to właśnie tu posadzimy drzewa jeszcze tej jesieni!
 

Jesienne sadzenie drzew - gdzie sadzimy drzewa?

Chojnice (woj. pomorskie) - nowość na zielonej mapie Posadzimy.pl, która na pewno ucieszy naszych wspaniałych Partnerów z Pomorza :) W Chojnicach, na terenach, które zostały zniszczone w wyniku wichur zasadzimy w tym roku około 14 tysięcy drzew. Wspólnie odnowimy około 1,65 ha lasu powalonego przez pamiętną dla mieszkańców nawałnicę w nocy z 11 na 12 sierpnia 2017r. Środki zaoszczędzone przez gminę zostaną spożytkowane na inne cele służące mieszkańcom Gminy Chojnice. Dzięki Wam urosną tu: sosny, dęby, brzozy, jarzębie oraz graby.
 
"Głównym powodem naszej współpracy jest możliwość zaoszczędzenia funduszy z budżetu Gminy Chojnice, które przeznaczylibyśmy na odnowienie 1,65 ha lasu powalonego przez nawałnicę w nocy z 11 na 12 sierpnia 2017r. oraz na założenie zadrzewienia o charakterze lasu na pow. 0,30 ha a które będziemy mogli spożytkować na inne cele służące mieszkańcom Gminy Chojnice. Na powierzchniach wytypowanych do odnowienia w ramach „Porozumienia” wiatr powalił drzewostan sosnowy w wieku 56 lat (1,40 ha) oraz 46 lat (0,25 ha). Jednocześnie nasza współpraca pozwoli zareklamować Gminę Chojnice w nowych środowiskach powiązanych z Waszą aktywnością i będzie stanowić formę
promocji naszej gminy." - Maciej Drozd, Inspektor Wydziału Rolnictwa, Środowiska i Gospodarki Nieruchomościami. 
 
 
Kamienna Góra - po wiosennym sadzeniu wracamy ponownie do znakomitej Kamiennej Góry! Odnowimy tu tereny leśne zniszczone przez burze i anomalie pogodowe. Kwota, którą gmina zaoszczędzi dzięki naszej współpracy, zostanie przeznaczona na inne, ważne społecznie cele. W Kamiennej Górze posadzimy około 3-5 tysięcy nowych drzew. Dzięki Wam urosną tu przede wszystkim nowe buki. 
 
Ogrodzieniec - Tereny przeznaczone na sadzenie z Posadzimy.pl w gminie Ogrodzieniec to miejsca zniszczone w wyniku gwałtownej burzy. Las, który od lat rośnie w siłę dzięki naszej współpracy, w tym roku zyska kolejne, nowe 38 500 drzew. Co więcej, w tym roku dodatkowo dosadzimy w Ogrodzieńcu sadzonki, które nie przyjęły się po zeszłorocznym sadzeniu. Dzięki Wam wyrosną tu nowe sosny oraz brzozy!

Jak wybieramy miejsca do sadzenia drzew? 

Gdzie sadzimy drzewa i dlaczego akurat tam? Wybierane przez nas miejsca zasadzeń muszą spełnić szereg wymagań. Dlaczego? Ponieważ nie chcemy wyręczać instytucji państwowych, które mają środki na zalesianie terenów i po to zostały powołane. Co więcej nie chcemy pozwolić na to, by posadzone wspólnie z Wami drzewa zostały przeznaczone na wycinkę za kilkanaście lat! Naszym celem jest to, by służyły nam jak najdłużej. Dlatego obszary, które skrupulatnie wybieramy to miejsca, w których bez nas drzewa nie zostałyby posadzone . Może być tak, bo np. gminy nie miałyby na to środków, lub dzięki naszym działaniom gminy mogą środki przygotowane na posadzenie drzew przeznaczyć na inne ważne społecznie cele. Jeśli znasz takie miejsca, lub jesteś ich przedstawicielem - daj znać! Może wspólnie zasadzimy wiele drzew! :) 

Jeśli chcesz posadzić swoje drzewa - sprawdź, jakie to proste! 

To już ostatni moment, by posadzić drzewa na tę jesień! Drzewa posadzone do końca września, trafią do leśnego ekosystemu już w październiku i listopadzie!

Dyskusja

175581
posadzonych przez nas drzew