CSR

CSR w Twojej firmie – 7 sposobów na wykorzystanie sadzenia drzew

19 lipca, 2022 | Daria Niezabitowska

Tuż przed naszymi oczami rozwija się i zyskuje popularność idea równoważnego rozwoju. Zarówno konsumenci, jak i przedsiębiorstwa dostrzegają pozytywne efekty z działań na rzecz ekologii. Wyniki badania „CSR w praktyce – barometr Francusko-Polskiej Izby Gospodarczej” wykazują, że aż 80 procent firm podejmuje działania w zakresie społecznej odpowiedzialności biznesu. A około 20% firm posiada w swojej strukturze działy odpowiedzialne za strategię CSR. Dla porównania - 5 lat wcześniej było ich około połowę mniej. Jak widać - działania CSR nabierają coraz większego znaczenia w polityce firm. Oczywiście ma to związek ze zmianą wartości konsumentów, którzy coraz częściej podejmują świadome decyzje zakupowe oraz biorą pod uwagę wpływ firmy na środowisko. Według badania przeprowadzonego przez organizacje Nielsen, 81% ankietowanych z całego świata oczekuje od firm troski o środowisko. Zanieczyszczenie wody, powietrza, marnowanie jedzenia - to tylko niektóre obawy konsumentów. Przez wybór firm odpowiedzialnych społecznie konsumenci bez większej zmiany swoich nawyków zakupowych zaspokajają potrzebę pozytywnego wpływu na środowisko. Tym samym można powiedzieć, że głosem konsumentów w zakresie walki o środowisko stają się ich decyzje zakupowe! (Więcej o tym, dlaczego CSR ma znaczenie przeczytasz tutaj)

W takim razie - czy Twoja firma może być odpowiedzialna społecznie? Oczywiście - jest to łatwiejsze niż Ci się wydaje! Pokażemy Ci, jak w bardzo prosty sposób możesz zrobić wiele dobrego zarówno dla siebie, swojej firmy, Klientów i co najważniejsze - dla planety!

Sadzenie drzew jako działania CSR

Skoro jesteś w tym miejscu pewnie się zastanawiasz - "Dlaczego akurat drzewa"? No właśnie... dlaczego to właśnie drzewa są świetnym narzędziem w działaniach w ramach strategii CSR? Jest to bardzo proste - drzewa dają nam dużo dobrego! Drzewa przede wszystkim są naszym naturalnym filtrem powietrza - absorbują zanieczyszczenia, tym samym zaopatrując nas w czyste powietrze. Lasy są zarówno domem i schronieniem dla wielu zwierząt, a także miejscem do rozwoju bogatej flory. Zadbaj o środowisko poprzez sadzenie drzew! Z Posadzimy.pl jest to niezwykle proste! Dzięki naszemu systemowi sadzenie drzew odbywa się przez kilka kliknięć.
Ty klikasz, my sadzimy! Ty - wybierasz ile drzew chcesz zasadzisz, dokonujesz płatności online, otrzymujesz certyfikat potwierdzający sadzenie! My - zajmujemy się resztą: przygotowujemy sadzonki, znajdujemy teren, załatwiamy pozwolenia, sadzimy drzewa, przedstawiamy dokumentację po sadzeniu!

Sposoby wykorzystania sadzenia drzew w Twojej firmie

🌳 Drzewo za zakupy

Każdy z nas chyba kocha gratisy! :) A jeśli tym gratisem może być cegiełka dołożona na rzecz poprawy stanu naszej planety, tym lepiej! Drzewo jako dodatek za kupno produktu, usługi, specjalnego zestawu? A może jako gratis za pierwsze zamówienie lub za wydanie konkretnej sumy? Sprezentowanie Klientowi drzewa za określone działania w ramach Twojej marki nie tylko pokazuje i podkreśla proekologiczne działania firmy, ale także znacznie zwiększa zadowolenie Twojego Klienta z zakupu! Po zakupach w Twoim sklepie Klient wychodzi z nowym produktem oraz świadomością, że zrobił coś dobrego dla środowiska! I to nie wszystko! Masz może na stanie produkty, które nie chcą się sprzedawać? Może chcesz zmienić kolekcję i wyprzedać resztę towaru? Zachęć Klienta do zakupu przez zaoferowanie mu świetnego dodatku - drzewa! :)

🌳 Drzewo za każdego pracownika

Jak zwiększyć swoją atrakcyjność na rynku pracy? Pokaż swoje zaangażowanie w działania proekologiczne! W trakcie aktywnej rekrutacji kandydaci szukają informacji na temat firmy na każdym możliwym kanale. A odpowiedzialność społeczna jest jednym z ważniejszych elementów, na które zwracamy uwagę! Firma, która pokazuje swoją troskę o środowisko tworzy swój pozytywny wizerunek nie tylko wśród nowych kandydatów, ale także podnosi morale osób pracujących już w przedsiębiorstwie. Możesz podkreślić swoje działania ekologiczne i docenić osoby, które tworzą Twoją firmę! Posadź drzewo za każdego nowego pracownika, za wszystkich pracowników, za wyjątkowe osiągnięcia np. osiągnięcie określonej sprzedaży, podpisanie nowych umów lub pozyskanie nowych klientów! Wyjątkowo sympatycznym gestem jest także prezent z okazji jubileuszu w pracy - np. 1, 2, czy 5 rok w firmie! :)

🌳 Drzewo jako prezent dla Twojego Partnera

Wiesz co jest doceniane na rynku B2B? Wzajemna sympatia i docenienie pracy Partnerów! Wasze wspólne działanie może generować nie tylko korzyści dla obu stron, ale także mieć swój pozytywny wpływ na środowisko! Podaruj drzewo swojemu Partnerowi Biznesowemu za każdy przeprowadzony projekt, wspólne działania, każdy osiągnięty kamień milowy w Waszych działaniach, a także z okazji okrągłej rocznicy Waszej współpracy! 

🌳 Drzewo za rejestrację 

Masz swoją aplikację? A może prowadzisz newsletter lub organizujesz event? Chcesz zwiększyć liczbę użytkowników na Twojej stronie? Wszystkie te działanie wymagają rejestracji! :) A jak przekonać do tego twoich Klientów? Najlepiej przez pokazanie, że dzięki jego działaniu Twoja firma posadzi las! :)

🌳 Drzewka na Twoim evencie

Jak szybko zamienić zwykły event w świetną, ekologiczną inicjatywę? Połącz imprezę z Twoją chęcią do troski o naszą planetę! Drzewo w postaci dodatku do pakietów startowych i akredytacyjnych konferencji, zjazdów, eventów, jako nagrody w konkursach, prezenty dla uczestników, dodatek za uczestnictwo w badaniach, wypełnienie ankiety lub prezent za zakup produktu lub usługi! Pomysłów mamy wiele - to od Ciebie zależy, w jaki sposób chcesz pokazać swoją ekologiczną postawę!

Więcej o tym, jak wykorzystać sadzenie w Twoim evencie przeczytasz tutaj!

🌳 Drzewa za każdy kamień milowy w Twojej firmie

Wspólne świętowanie tych dużych oraz mniejszych osiągnieć firmy integruje i mobilizuje pracowników do większego zaangażowania w sprawy przedsiębiorstwa! Jest to także forma okazania uznania dla zespołu i sposób na podniesienie morali! Drzewo za każdy osiągnięty cel w projekcie, a może z okazji efektywnego skończenia całej inicjatywy? Okrągły jubileusz działalności Twojej firmy także może być świetną okazją do posadzenia lasu! 

🌳 Drzewa w ramach swojego wpływu na środowisko

Jesteś świadomy wpływu Twojej firmy na środowisko? Wykorzystujesz papier, pakujesz paczki z użyciem plastiku, a może Twoja firma głównie opiera się na transporcie? Oddaj naturze to, co z czego korzystasz - z pomocą drzew! Drzewa oczyszczają i filtrują zanieczyszczone powietrze. Masz firmę, która zajmuje się usługami transportowymi? Posadź drzewa za przejechane kilometry, za liczbę przejazdów, przewiezionych osób lub samochodów, z których korzystasz! A może Twoja firma opiera się na wykorzystaniu papieru? Zwróć tyle papieru ile wykorzystałeś - sadząc drzewa! :)

Wprowadź strategię CSR z pomocą Posadzimy.pl! 

Bycie odpowiedzialnym społecznie to nie tylko pozytywny wizerunek marki w świadomości Klientów, inwestorów i partnerów biznesowych! Wdrażanie strategii CSR to także zaangażowanie pracowników, wartość dodatnia firmy, przewaga konkurencyjna, a przede wszystkim - pozytywny wpływ na nasze środowisko! Brzmi, jak sytuacja win-win, prawda? :) W Posadzimy.pl wiemy o tym najlepiej, dlatego z nami możesz posadzić drzewa w imieniu Twojej firmy, jej pracowników lub dla Klientów. Posadź drzewka za każdego nowego pracownika, Klienta, wykupioną usługę lub wykorzystaj drzewa w swoim evencie - jako dodatek do pakietów startowych lub nagrody w konkursach. W zamian dostaniesz specjalny certyfikat potwierdzający sadzenie, zadowolonych pracowników, Klientów i świadomość o realnej odpowiedzialności społecznej Twojego przedsiębiorstwa! :)

Prowadzisz sklep e-commerce? Sprawdź, jakie pomysły ma wykorzystanie drzew przygotowaliśmy dla Ciebie! 
A może nie znalazłeś pomysłu dla siebie? Skontaktuj się z nami - jesteśmy pewni, że razem wymyślimy najlepszy sposób na wykorzystanie sadzenia drzew w Twojej firmie! :)

 

Autor wpisu
Daria Niezabitowska

Masz pytania?

Wiadomość wysłana poprawnie

Hej!

Dziękujemy za Twoją wiadomość, odpiszemy najszybciej jak to możliwe! W oczekiwaniu na naszą wiadomość polecamy spacer po lesie, lub zajrzenie na naszego bloga – czeka tam na Ciebie wiele ciekawych inspiracji i pomysłów na to, jak Ty możesz z nami sadzić drzewa! 🙂

Wspaniałego dnia!
Team Posadzimy.pl

Podobne wpisy

Projekt
2 kwietnia, 2021
Odtwarzamy zniszczony las w gminie Ogrodzieniec

Tuż przed naszymi oczami rozwija się i zyskuje popularność idea równoważne...

PRZECZYTAJ WPIS
CSR
2 stycznia, 2023
Nowe drzewka na nowy rok!

Tuż przed naszymi oczami rozwija się i zyskuje popularność idea równoważne...

PRZECZYTAJ WPIS
Akcja sadzenia drzew
1 czerwca, 2023
Radomsko – nowość na mapie posadzeń Posadzimy!

Tuż przed naszymi oczami rozwija się i zyskuje popularność idea równoważne...

PRZECZYTAJ WPIS