Biznes

Dlaczego warto postawić na CSR w Twojej Firmie jeszcze w 2023 roku?

21 lipca, 2023 | Weronika Błaszczyńska

Ponad połowa roku za nami, wiele firm już planuje swoje działania na 2024 rok - i tu pojawia się pytanie: czy warto czekać, czy lepiej podjąć CSR'owe działania jeszcze w tym roku? Otóż - zadziałaj nawet dziś! Mały spoiler - okazje do działań społecznie odpowiedzialnych są teraz bardziej dostępne, niewymagające i bardziej efektywne niż kiedykolwiek wcześniej - ale o tym później. :) Wróćmy do zalet wdrożenia CSR w Twojej firmie. Jesteście gotowi? 

 

Pozytywny wpływ na wizerunek firmy

 

Raczej żadna firma nie chce być postrzegana jako nieetyczna lub bierna w obliczu środowiska. W dzisiejszym światowym rynku, reputacja i wizerunek firmy mają kluczowe znaczenie dla jej sukcesu. Według badań Sage Journals “How does corporate social responsibility transform brand reputation into brand equity?” 42% wizerunku firmy wynika z jej działań CSR [1]. Co to oznacza? Otóż to, że CSR odgrywa ogromną rolę w budowaniu reputacji na rynku - pozwala przedsiębiorstwu zdobyć zaufanie konsumentów, inwestorów i pracowników. Klienci chętniej wybierają produkty i usługi od firm, które angażują się w działania społecznie odpowiedzialne i dbają o środowisko. Dobre praktyki CSR przekładają się na lojalność klientów i mogą wpłynąć na zwiększenie zysków firmy. Jest to dodatnia wartość - zarówno dla firm, jak i dla klientów. 

Według badania przeprowadzonego przez organizacje Nielsen, 81% ankietowanych z całego świata oczekuje od firm troski o środowisko [2]. Zachowania konsumenckie zmieniły się - konsumenci są bardziej świadomi, edukują się na temat wpływu na naszą planetę, zwracają uwagę na to, skąd ich produkty pochodzą. Na podstawie zebranych informacji dokonują, jak najbardziej optymalnej i zrównoważonej decyzji zakupowej. Jedno jest pewne - przez swoje wybory klienci chcą być częścią pozytywnej zmiany, którą firma może im zapewnić przez działanie dla dobra środowiska. 

 

Konkurencyjność na rynku

 

Firmy, które wdrażają CSR, zyskują przewagę konkurencyjną na rynku. Klienci coraz bardziej doceniają przedsiębiorstwa, które podejmują działania na rzecz społeczeństwa i środowiska. Firmy, które wdrażają odpowiedzialność społeczną w swoją strategię, mogą przyciągać nowych i lojalnych klientów. W ten sposób, CSR może stać się kluczowym elementem przewagi konkurencyjnej w dynamicznym biznesowym środowisku.

 

Wzrost zaangażowania pracowników

 

Wprowadzenie CSR w firmie może mieć pozytywny wpływ na zaangażowanie pracowników. Rekrutujesz? Miej na uwadze, że ludzie coraz częściej szukają pracy w miejscach, które zgadzają się z ich wartościami i ideologią. Pracownicy, którzy czują, że firma jest zaangażowana społecznie, z większą chęcią angażują się w swoje obowiązki i pozostają lojalni wobec pracodawcy.

 

Współpraca z interesariuszami

 

CSR w Twojej firmie będzie też sprzyjać w kooperacji z różnymi interesariuszami, takimi jak społeczność lokalna, organizacje pozarządowe i instytucje publiczne. Poprzez dialog i współdziałanie z tymi podmiotami, firma może lepiej zrozumieć potrzeby i oczekiwania społeczności, w której działa - a wspólne inicjatywy przynoszą korzyści zarówno przedsiębiorstwu, jak i całemu społeczeństwu, co przyczynia się do budowania trwalszych i pozytywnych relacji z interesariuszami.

 

W roku 2023, postawienie na CSR nie tylko jest etyczne, ale także ma wielorakie korzyści dla firm, ich interesariuszy oraz dla świata, w którym funkcjonujemy.

 

Jakie działania firma może wprowadzić w duchu strategii CSR?

 

Przede wszystkim firma powinna być świadoma - swoich działań, wpływu na środowisko i własne otoczenie. Wiesz skąd pochodzą Twoje materiały, ile energii zużywasz? Używasz dużo papieru lub plastiku? Czy opakowanie Twoich produktów jest ekologicznie-optymalne? 

Jak już znasz wpływ Twojej firmy na środowisko - postaraj się oddać naturze, to co jej zabierasz. Niektóre działania CSR wymagają większego przygotowania i poświęconego czasu, ale są też takie, które możesz wprowadzić w kilka chwil - dlatego idź z duchem czasu, bądź na bieżąco i zacznij działać już teraz, wprowadź strategię CSR jeszcze w 2023 roku! Wiele firm w ramach swoich ekologicznych działań decyduje się na sadzenie drzew. W Posadzimy.pl zaufało nam już ponad 500 firm - sadzą drzewa w prosty i zautomatyzowany sposób - dosłownie Ty klikasz, a my sadzimy i zajmujemy się całą resztą! Dbanie o ekologię jeszcze nigdy nie było takie proste :)

 

Posadź z nami firmowy las! 

 

Wyróżnij się na tle konkurencji, postaw na innowacyjne i ekologiczne rozwiązania - sadź drzewa w imieniu Twojej Firmy i wspólnie z Posadzimy.pl powiększaj polskie lasy!

Z nami możesz posadzić drzewa w imieniu Twojej firmy, jej pracowników, dla klientów lub za cokolwiek chcesz! U nas sky is the limit :) Pokaż zaangażowanie swojego przedsiębiorstwa w działania proekologiczne.

Sadzenie drzew w naszym systemie jest niezwykle proste - dosłownie Ty klikasz, my sadzimy. Dbanie o ekologię jeszcze nigdy nie było takie proste :) Zarejestruj się bezpłatnie na www.Posadzimy.pl już teraz, posadź pierwsze firmowe drzewka i otrzymaj certyfikat potwierdzający sadzenie w kilka minut!

Psst! Po rejestracji czeka na Ciebie niespodzianka - sprawdź i przekonaj się :)

Umów się z nami na bezpłatną konsultację - na spotkaniu porozmawiamy o korzyściach z wdrożenia sadzenia drzew w Twojej Firmie, dopasujemy akcję drzew pod Twoje potrzeby - a także chętnie odpowiemy na wszystkie pytania :)

Skontaktuj się z nami i zobacz, ile dobrego możemy zrobić dla Twojej firmy - i polskich lasów :)

kontakt@posadzimy.pl

Źródła:
[1] https://journals.sagepub.com/doi/10.1177/1847979020927547 
[2] https://www.nielsen.com/us/en/insights/article/2018/global-consumers-seek-companies-that-care-about-environmental-issues/ 
Autor wpisu
Weronika Błaszczyńska

Masz pytania?

Wiadomość wysłana poprawnie

Hej!

Dziękujemy za Twoją wiadomość, odpiszemy najszybciej jak to możliwe! W oczekiwaniu na naszą wiadomość polecamy spacer po lesie, lub zajrzenie na naszego bloga – czeka tam na Ciebie wiele ciekawych inspiracji i pomysłów na to, jak Ty możesz z nami sadzić drzewa! 🙂

Wspaniałego dnia!
Team Posadzimy.pl

Podobne wpisy

CSR
27 października, 2022
Jak wykorzystać zimowe okazje do sadzenia drzew w Twojej firmie?

Ponad połowa roku za nami, wiele firm już planuje swoje działania na 2024 rok...

PRZECZYTAJ WPIS
CSR
2 marca, 2022
Sadzenie drzew w Posadzimy.pl

Ponad połowa roku za nami, wiele firm już planuje swoje działania na 2024 rok...

PRZECZYTAJ WPIS
CSR
29 sierpnia, 2022
Społeczna odpowiedzialność biznesu a pracownicy

Ponad połowa roku za nami, wiele firm już planuje swoje działania na 2024 rok...

PRZECZYTAJ WPIS