Branża SaaS a świadoma odpowiedzialność biznesu

< powrót do listy wpisów

Kto powiedział, że firma działająca w chmurze nie musi działać społecznie odpowiedzialnie? Czy przedsiębiorstwo działa stacjonarnie, w chmurze lub internetowo - o wizerunek firmy warto dbać. Według badań Sage Journals “How does corporate social responsibility transform brand reputation into brand equity?” 42% wizerunku firmy wynika z jej działań CSR. W dzisiejszym artykule przybliżymy Ci więcej o świadomej odpowiedzialności biznesu w branży SaaS i dowiesz się, jak w prosty sposób wdrożyć te działania do swojej strategii.

 

A czym właściwie jest CSR?

 

Społeczna Odpowiedzialność Biznesu (CSR) to podejście w zarządzaniu firmą, które skłania przedsiębiorstwa do podejmowania działań, mających pozytywny wpływ na społeczeństwo, środowisko naturalne i relacje z różnymi zaangażowanymi grupami, takimi jak pracownicy, klienci, społeczności lokalne czy partnerzy biznesowi.

W ramach CSR firmy nie ograniczają się wyłącznie do osiągania zysków, lecz aktywnie angażują się w inicjatywy społeczne, ekologiczne i społecznościowe, z myślą o tworzeniu wartości dla szerokiego spektrum odbiorców.

A o tym, dlaczego warto postawić na CSR jeszcze w 2023 roku znajdziesz w tym artykule

Zdajemy sobie sprawę, że niektóre działania CSR wymagają większego przygotowania i poświęconego czasu, ale są też takie, które możesz wprowadzić w kilka chwil. W Posadzimy.pl pokazujemy jak wykorzystać CSR w prosty i zautomatyzowany sposób - umożliwiając sadzenie drzew firmom - na najróżniejsze okazje :)

Za co możesz sadzić drzewa w branży SaaS?

 

- rejestrację w Twoim systemie,
- wybór konkretnego pakietu,
- okrągłą liczbę klientów,
- rocznicę współpracy z klientem,
- za co tylko chcesz :)

To jedynie kilka pomysłów, ale jesteśmy pewni, że czujesz się zainspirowany. Teraz do Ciebie należy decyzja, czy chcesz zrobić coś więcej dla swoich klientów i tym samym wyprzedzić konkurencję :) A może zastanawiasz się, jak sadzą drzewa nasi Partnerzy?

Transition Technologies MS jako firma świadoma swojego wpływu na środowisko, kładzie ogromny nacisk na ochronę przyrody i klimatu. Z tego powodu, część swoich zysków przeznacza na projekty ekologiczne, np. sadzenie drzew w naszych, polskich lasach :) I robią to doskonale! W końcu w naszym rankingu wiosennego sadzenia zajęli miejsce na podium z imponującą liczbą 3500 drzewek.

W Oferteo.pl znajdziecie nie tylko oferty różnych usług - ale też świadomą odpowiedzialność w swoich biznesowych działaniach. W trosce o środowisko postawili na firmową eko-zbiórkę - całość przychodów została przeznaczona na sadzenie drzew, a firma dołożyła drugie tyle do puli drzewek - Efekt? Udało się zasadzić 174 drzewka, które już pięknie rosną w naszych lasach.

TRAFFIT stworzył system, który usprawnia proces zatrudniania pracowników. Korzystają z każdej możliwej okazji do sadzenia drzew w ramach swoich działań CSR - za rejestrację nowych użytkowników, wykupienie kursu, a nawet za… udział w HRowym teleturnieju! Na swoim koncie mają już 4058 posadzonych drzewek. Jak widzicie, pomysłów na sadzenie w firmie może być wiele - a Traffit wie, jak przejść na zieloną stronę biznesowej mocy. :)

Just Join IT i RocketJobs.pl w ramach celebrowania wiosny postawili na ekologię. Za każde opublikowane lub kupione ogłoszenie o pracę na ich portalach, posadzili drzewka w imieniu swoich klientów. Efekty tej inicjatywy? Udało się zasadzić aż 5620 drzew, tworząc powierzchnię 6238.2 m2 nowego lasu.

Bycie świadomie odpowiedzialną firmą jeszcze nigdy nie było takie proste - dlatego idź z duchem czasu, bądź na bieżąco i zacznij działać już teraz.

 

Potrzebujesz więcej informacji? Sprawdź naszą podstronę przeznaczoną branży SaaS.

 

Posadź z nami firmowy las!

Szykujemy się na nasze jesienne sadzenie 2023 - już nie możemy się doczekać! Chcesz dołączyć do naszej akcji sadzenia drzew i posadzić swój firmowy las - tak, jak ponad 600 naszych Partnerów?

Z Posadzimy.pl jest to niezwykle proste - wystarczy kilka kliknięć i bez wychodzenia z biura możesz zasadzić swoje własne drzewa. Dostaniesz także specjalny certyfikat potwierdzający sadzenie, a przede wszystkim świadomość o realnej odpowiedzialności społecznej Twojego przedsiębiorstwa.

Skontaktuj się z nami i zobacz, ile dobrego możemy zrobić dla Twojej firmy - i polskich lasów :)

kontakt@posadzimy.pl

305822
posadzonych przez nas drzew