CSR

200 tysięcy posadzonych drzew!

23 marca, 2023 | Daria Niezabitowska

Nadszedł właśnie TEN MOMENT, który wyczekiwaliśmy od dawna... Minęliśmy kolejny kamień milowy w Posadzimy.pl - i jest on zdecydowanie wyjątkowy. Udało nam się osiągnąć ogromną liczbę 200 tysięcy posadzonych drzew! Dobrze widzicie - dzięki Wam do lasów trafiło dokładnie 200 tysięcy drzew. Całe 200 000! Taki  świetny początek wiosny, to my rozumiemy :) A nie udałoby się to nam, gdyby nie WY! Czy to nie cudowne uczucie? Wspólnie przyczyniliśmy się do zalesienia ponad 240000 mterenów i zdecydowanie na tym nie kończymy :)

Od 1 sadzonki do 200 tysięcy drzew 

Posadzimy.pl powstało 4 lata temu i właśnie wtedy też udało nam się posadzić naszą pierwszą sadzonkę. Akcja Jesień 2019 to pierwsze sadzenie Posadzimy.pl, w którym dołożyliśmy swoją małą cegiełkę do odbudowy stanu naszych lasów. Wtedy posadziliśmy 1680 drzewek - teraz nasze kolejne wiosenne sadzenie to ponad 40 tysięcy nowych sadzonek. Brzmi świetnie, prawda? Wspólnie z Wami prawie każdego roku udaje nam się pobić rekordy kolejnych posadzeń. Dzięki Waszemu zaangażowaniu nasz zapał nie gaśnie, a lasy wzbogacają się o nowe drzewka :)

Posadziliśmy drzewa z 448 firmami

Tyle właśnie firm dołączyło do grona naszych Partnerów, dla których środowisko nie jest obojętne. To właśnie tyle firm przyczyniło się do posadzenia niesamowitej liczby 200 tysięcy drzew w polskich lasach. Dziękujemy każdemu z Was za niezwykłe zaangażowanie - wspólnie zrobiliśmy naprawdę wiele dobrego! Poznaj nasz ranking posadzeń. Znajdziesz tam firmy, które posadziły najwięcej drzew z Posadzimy.pl.

Posadziliśmy w 6 cudownych miejscach w Polsce

Jednym z ważniejszych etapów każdej akcji sadzenia jest wybór terenu, na którym umieścimy Wasze drzewka. Tereny, na które się decydujemy spełniają szereg określonych przez nas wymagań. Jest to niezwykle istotne - ponieważ dzięki temu mamy pewność, że nasze lasy są w odpowiednich rękach, a opieka nad sadzonkami nie kończy się chwilę po ich zasadzeniu. Od początku naszej działalności zorganizowaliśmy siedem akcji posadzeń i właśnie pełną parą przygotowujemy się na ósme - wiosenne sadzenie 2023. W trakcie naszych posadzeń znaleźliśmy łącznie 6 cudownych miejsc w Polsce, do których trafiły nasze drzewka. Sadzimy najczęściej w miejscach, które zostały zniszczone przez anomalie pogodowe i na których bez naszego wsparcia lasy nie zostałyby odbudowane. Wspólnie sadzimy lasy w miejscach, gdzie nie miałyby szansy urosnąć. Poznaj bliżej zieloną mapę Posadzimy.pl!

Arboretum Bramy Morawskiej 

Pojawiliśmy się tu z naszymi drzewkami wiosną 2022 roku! Na nasadzenia z Posadzimy.pl wybrano dwa skrajne fragmenty Arboretum, w których drzewostany były na etapie zamierania, a podrost był słabo wykształcony. Bez wsparcia w postaci nasadzeń gatunków lasotwórczych, fragmenty te nie przetrwałyby jako las, a uległyby presji człowieka i zniszczeniu. Nowe drzewa posadzili profesjonaliści, którzy na co dzień dbają o to niezwykłe miejsce. I nie zostali z tym sami! Na pomoc nadciągnęli im uczniowie z raciborskiego liceum, którzy zbierali śmieci w lesie, podlewali nowe sadzonki, a pod czujnym okiem specjalistów nawet trochę posadzili :) 

Chojnice

W Chojnicach pojawiliśmy się jesienią 2022 roku. Na terenach, które zostały zniszczone w wyniku wichur, zasadziliśmy aż 14 210 drzew! W rezultacie wspólnie odnowiliśmy około 1,65 ha lasu powalonego przez pamiętną dla mieszkańców tragiczną nawałnicę w nocy z 11 na 12 sierpnia 2017 r. Co więcej, środki zaoszczędzone przez gminę zostaną spożytkowane na inne cele służące mieszkańcom Gminy Chojnice. 

Radomsko

Radomsko to nowość na mapie Posadzimy.pl i jedno z miejsc naszego wiosennego sadzenia 2023 roku! Dzięki pomocy lokalnego starostwa udało nam się dotrzeć do właścicieli lasów, które uległy zniszczeniu w wyniku działań nawałnicy, która przeszła w pasie obejmującym część gminy Przedbórz, Żytno i Kobiele Wielkie w lipcu 2021. Posadzimy tam z Waszą pomocą co najmniej 20 tys. drzew - głównie sosen i brzóz. Zniszczenia lasów wywołane przez nawałnicę są na tyle rozległe, że podczas następnych akcji możecie być pewni, że wrócimy tam z kolejnymi drzewami do posadzenia.

Gmina Gostynin

Posadziliśmy tu drzewka wiosną 2022 roku i wracamy tu z nowymi sadzonkami na nasze kolejne - ósme sadzenie :) Działki, które zostały odnowione w 2022 roku, znajdują się w kompleksie leśnym zlokalizowanym w pobliżu szpitala oraz osiedla mieszkaniowego. Teren ten czasowo pozbawiony był roślinności leśnej ponieważ m. in. znajdowały się tam garaże, które zostały przeniesione w inne miejsce. Zaoszczędzone dzięki współpracy środki finansowe pokryją w części koszt „utworzenia infrastruktury terenowej służącej edukacji ekologicznej na terenie Powiatowego Środowiskowego Domu Samopomocy w Gostyninie”. Wiosną 2023 wracamy tu w celu odnowienia terenów należących do osób prywatnych - małżeństwa emerytów, którzy nie posiadają środków na odnowienie swojego lasu zniszczonego w trakcie nawałnicy, która przeszła w tych okolicach w lipcu 2022 roku. 

Ogrodzieniec

Ogrodzieniec to zdecydowanie stały bywalec na mapie Posadzimy.pl - za nami są już 4 akcje sadzenia z Ogrodzieńcem i aktualnie przygotowujemy się na kolejną - 5 akcję :) Posadziliśmy już tutaj ponad 100 tysięcy drzewek i na tym nie kończymy. Tereny, które odnawiamy w Ogrodzieńcu to lasy, które uległy zniszczeniu przez anomalie pogodowe.

Kamienna Góra

Kamienna Góra to piękne miejsce, które odwiedziliśmy w ramach naszych akcji sadzenia - Jesień 2022 i Wiosna 2022 :) Celem działań Posadzimy.pl w Kamiennej Górze jest odnowienie terenów leśnych zniszczonych przez burze i anomalie pogodowe. Co więcej i nawet lepiej - kwota, którą gmina zaoszczędzi dzięki naszej współpracy, zostanie przekazana na odnowienia placu zabaw.

Posadź z nami firmowy las! 

Wyróżnij się na tle konkurencji, postaw na innowacyjne i ekologiczne rozwiązania - sadź drzewa w imieniu Twojej Firmy i wspólnie z Posadzimy.pl powiększaj polskie lasy!

Z nami możesz posadzić drzewa w imieniu Twojej firmy, jej pracowników, dla klientów lub za cokolwiek chcesz! U nas sky is the limit :) Pokaż zaangażowanie swojego przedsiębiorstwa w działania proekologiczne.

Sadzenie drzew w naszym systemie jest niezwykle proste - dosłownie Ty klikasz, my sadzimy. Dbanie o ekologię jeszcze nigdy nie było takie proste :) Zarejestruj się bezpłatnie na www.Posadzimy.pl już teraz, posadź pierwsze firmowe drzewka i otrzymaj certyfikat potwierdzający sadzenie w kilka minut!

Psst! Po rejestracji czeka na Ciebie niespodzianka - sprawdź i przekonaj się :)

Umów się z nami na bezpłatną konsultację - na spotkaniu porozmawiamy o korzyściach z wdrożenia sadzenia drzew w Twojej Firmie, dopasujemy akcję drzew pod Twoje potrzeby - a także chętnie odpowiemy na wszystkie pytania :)

Skontaktuj się z nami i zobacz, ile dobrego możemy zrobić dla Twojej firmy - i polskich lasów :)

kontakt@posadzimy.pl

Autor wpisu
Daria Niezabitowska

Masz pytania?

Wiadomość wysłana poprawnie

Hej!

Dziękujemy za Twoją wiadomość, odpiszemy najszybciej jak to możliwe! W oczekiwaniu na naszą wiadomość polecamy spacer po lesie, lub zajrzenie na naszego bloga – czeka tam na Ciebie wiele ciekawych inspiracji i pomysłów na to, jak Ty możesz z nami sadzić drzewa! 🙂

Wspaniałego dnia!
Team Posadzimy.pl

Podobne wpisy

Biznes
23 maja, 2021
Nasze rozwiązania CSR dla biznesu

Nadszedł właśnie TEN MOMENT, który wyczekiwaliśmy od dawna... Minęliśmy k...

PRZECZYTAJ WPIS
Case studies
24 marca, 2022
Jak wykorzystać sadzenie drzew w Hotelach?

Nadszedł właśnie TEN MOMENT, który wyczekiwaliśmy od dawna... Minęliśmy k...

PRZECZYTAJ WPIS
Akcja sadzenia drzew
28 sierpnia, 2023
Jesienne sadzenie drzew 2023 z Posadzimy.pl

Nadszedł właśnie TEN MOMENT, który wyczekiwaliśmy od dawna... Minęliśmy k...

PRZECZYTAJ WPIS