200 tysięcy posadzonych drzew!

< powrót do listy wpisów

Nadszedł właśnie TEN MOMENT, który wyczekiwaliśmy od dawna... Minęliśmy kolejny kamień milowy w Posadzimy.pl - i jest on zdecydowanie wyjątkowy. Udało nam się osiągnąć ogromną liczbę 200 tysięcy posadzonych drzew! Dobrze widzicie - dzięki Wam do lasów trafiło dokładnie 200 tysięcy drzew. Całe 200 000! Taki  świetny początek wiosny, to my rozumiemy :) A nie udałoby się to nam, gdyby nie WY! Czy to nie cudowne uczucie? Wspólnie przyczyniliśmy się do zalesienia ponad 240000 mterenów i zdecydowanie na tym nie kończymy :)

Od 1 sadzonki do 200 tysięcy drzew 

Posadzimy.pl powstało 4 lata temu i właśnie wtedy też udało nam się posadzić naszą pierwszą sadzonkę. Akcja Jesień 2019 to pierwsze sadzenie Posadzimy.pl, w którym dołożyliśmy swoją małą cegiełkę do odbudowy stanu naszych lasów. Wtedy posadziliśmy 1680 drzewek - teraz nasze kolejne wiosenne sadzenie to ponad 40 tysięcy nowych sadzonek. Brzmi świetnie, prawda? Wspólnie z Wami prawie każdego roku udaje nam się pobić rekordy kolejnych posadzeń. Dzięki Waszemu zaangażowaniu nasz zapał nie gaśnie, a lasy wzbogacają się o nowe drzewka :)

Posadziliśmy drzewa z 448 firmami

Tyle właśnie firm dołączyło do grona naszych Partnerów, dla których środowisko nie jest obojętne. To właśnie tyle firm przyczyniło się do posadzenia niesamowitej liczby 200 tysięcy drzew w polskich lasach. Dziękujemy każdemu z Was za niezwykłe zaangażowanie - wspólnie zrobiliśmy naprawdę wiele dobrego! Poznaj nasz ranking posadzeń. Znajdziesz tam firmy, które posadziły najwięcej drzew z Posadzimy.pl.

Posadziliśmy w 6 cudownych miejscach w Polsce

Jednym z ważniejszych etapów każdej akcji sadzenia jest wybór terenu, na którym umieścimy Wasze drzewka. Tereny, na które się decydujemy spełniają szereg określonych przez nas wymagań. Jest to niezwykle istotne - ponieważ dzięki temu mamy pewność, że nasze lasy są w odpowiednich rękach, a opieka nad sadzonkami nie kończy się chwilę po ich zasadzeniu. Od początku naszej działalności zorganizowaliśmy siedem akcji posadzeń i właśnie pełną parą przygotowujemy się na ósme - wiosenne sadzenie 2023. W trakcie naszych posadzeń znaleźliśmy łącznie 6 cudownych miejsc w Polsce, do których trafiły nasze drzewka. Sadzimy najczęściej w miejscach, które zostały zniszczone przez anomalie pogodowe i na których bez naszego wsparcia lasy nie zostałyby odbudowane. Wspólnie sadzimy lasy w miejscach, gdzie nie miałyby szansy urosnąć. Poznaj bliżej zieloną mapę Posadzimy.pl!

Arboretum Bramy Morawskiej 

Pojawiliśmy się tu z naszymi drzewkami wiosną 2022 roku! Na nasadzenia z Posadzimy.pl wybrano dwa skrajne fragmenty Arboretum, w których drzewostany były na etapie zamierania, a podrost był słabo wykształcony. Bez wsparcia w postaci nasadzeń gatunków lasotwórczych, fragmenty te nie przetrwałyby jako las, a uległyby presji człowieka i zniszczeniu. Nowe drzewa posadzili profesjonaliści, którzy na co dzień dbają o to niezwykłe miejsce. I nie zostali z tym sami! Na pomoc nadciągnęli im uczniowie z raciborskiego liceum, którzy zbierali śmieci w lesie, podlewali nowe sadzonki, a pod czujnym okiem specjalistów nawet trochę posadzili :) 

Chojnice

W Chojnicach pojawiliśmy się jesienią 2022 roku. Na terenach, które zostały zniszczone w wyniku wichur, zasadziliśmy aż 14 210 drzew! W rezultacie wspólnie odnowiliśmy około 1,65 ha lasu powalonego przez pamiętną dla mieszkańców tragiczną nawałnicę w nocy z 11 na 12 sierpnia 2017 r. Co więcej, środki zaoszczędzone przez gminę zostaną spożytkowane na inne cele służące mieszkańcom Gminy Chojnice. 

Radomsko

Radomsko to nowość na mapie Posadzimy.pl i jedno z miejsc naszego wiosennego sadzenia 2023 roku! Dzięki pomocy lokalnego starostwa udało nam się dotrzeć do właścicieli lasów, które uległy zniszczeniu w wyniku działań nawałnicy, która przeszła w pasie obejmującym część gminy Przedbórz, Żytno i Kobiele Wielkie w lipcu 2021. Posadzimy tam z Waszą pomocą co najmniej 20 tys. drzew - głównie sosen i brzóz. Zniszczenia lasów wywołane przez nawałnicę są na tyle rozległe, że podczas następnych akcji możecie być pewni, że wrócimy tam z kolejnymi drzewami do posadzenia.

Gmina Gostynin

Posadziliśmy tu drzewka wiosną 2022 roku i wracamy tu z nowymi sadzonkami na nasze kolejne - ósme sadzenie :) Działki, które zostały odnowione w 2022 roku, znajdują się w kompleksie leśnym zlokalizowanym w pobliżu szpitala oraz osiedla mieszkaniowego. Teren ten czasowo pozbawiony był roślinności leśnej ponieważ m. in. znajdowały się tam garaże, które zostały przeniesione w inne miejsce. Zaoszczędzone dzięki współpracy środki finansowe pokryją w części koszt „utworzenia infrastruktury terenowej służącej edukacji ekologicznej na terenie Powiatowego Środowiskowego Domu Samopomocy w Gostyninie”. Wiosną 2023 wracamy tu w celu odnowienia terenów należących do osób prywatnych - małżeństwa emerytów, którzy nie posiadają środków na odnowienie swojego lasu zniszczonego w trakcie nawałnicy, która przeszła w tych okolicach w lipcu 2022 roku. 

Ogrodzieniec

Ogrodzieniec to zdecydowanie stały bywalec na mapie Posadzimy.pl - za nami są już 4 akcje sadzenia z Ogrodzieńcem i aktualnie przygotowujemy się na kolejną - 5 akcję :) Posadziliśmy już tutaj ponad 100 tysięcy drzewek i na tym nie kończymy. Tereny, które odnawiamy w Ogrodzieńcu to lasy, które uległy zniszczeniu przez anomalie pogodowe.

Kamienna Góra

Kamienna Góra to piękne miejsce, które odwiedziliśmy w ramach naszych akcji sadzenia - Jesień 2022 i Wiosna 2022 :) Celem działań Posadzimy.pl w Kamiennej Górze jest odnowienie terenów leśnych zniszczonych przez burze i anomalie pogodowe. Co więcej i nawet lepiej - kwota, którą gmina zaoszczędzi dzięki naszej współpracy, zostanie przekazana na odnowienia placu zabaw.

Wiosenne sadzenie już za chwilę - posadź z nami!

Nasze ósme sadzenie już za chwilę! Chcesz dołączyć do grona niesamowitych osób i firm, które posadziły drzewa i zrobiły coś świetnego dla naszego środowiska? Przejdź z nami na zieloną stronę biznesu i posadź drzewa już na wiosnę. Dołóż swoją cegiełkę, lub bardziej drzewo - do naszego wspólnego lasu. W naszym systemie jest to niezwykle proste. Ty klikasz, my sadzimy :) A później - cieszysz się swoim firmowy lasem. Pamiętaj, że każde działanie ma znaczenie i każde drzewo robi różnicę. Tylko do końca marca zbieramy sadzonki, które na wiosnę trafią do lasu. Chcesz, żeby Twoje sadzonki już za chwilę zaczęły rosnąć? Posadź je teraz i ciesz się z Twojego firmowego lasu. Skontaktuj się z nami i dołącz do tych, dla których polskie lasy mają znaczenie. 

Dyskusja

242636
posadzonych przez nas drzew