Społeczna odpowiedzialność biznesu a pracownicy

< powrót do listy wpisów

Wiele mówimy o tym, jak zaangażowanie firmy w działania proekologiczne jest korzystne dla firmy. Z pewnością pomaga m.in. w pozyskiwaniu nowych Klientów i zatrzymywania obecnych. Według badania przeprowadzonego przez organizacje Nielsen, 81% ankietowanych z całego świata oczekuje od firm troski o środowisko. Społeczna odpowiedzialność biznesu zatem jest oczekiwana i chętnie wyszukiwana zarówno przez Klientów, jak i przez inne podmioty znajdujące się w otoczeniu firmy. Czy także przez pracowników? Co z pracownikami firmy, która troszczy się o środowisko? Czy firma, która wdraża strategię CSR - czyli biznes odpowiedzialny społecznie ma pozytywny wpływ na swoich pracowników? Sprawdź!

Dbaj o odpowiedzialność społeczną - tak, jak Twoi pracownicy

Udowodnienie faktu, że firma troszczy się o środowisko, jest dla pracowników elementem wzmacniającym ich poczucie tożsamości z firmą. To, jak mocno pracownicy identyfikują się z firmą, a także jej działaniami przekłada się na lepszą relację ze swoją pracą i większe zaangażowanie w wykonywane czynności. 

Stwórz pozytywne środowisko pracy

Dbanie o nasze wspólne środowisko naturalne przekłada się na budowanie pozytywnego środowiska pracy dla Twoich pracowników. Bycie proekologicznym może zwiększyć intencje pracowników do pozostania z pracodawcą. Bo firma, która działa nie tylko dla swojego zysku, ale także dla naszej planety to coś świetnego na rynku pracy. Mimo że takich firm jest coraz więcej to wyrażenie ,,takiego pracodawcy ze świecą szukać" wciąż pasuje do obecnej sytuacji na rynku. :)

Motywacja i większe zaangażowanie pracowników

Pracownicy są bardziej chętni do pracy, gdy identyfikują się z firmą i jej działaniami. Pozytywny wpływ na nasze środowisko naturalne, który firma może osiągnąć zastosowaniem strategii społecznej odpowiedzialności biznesu jest sposobem na podniesienie morale osób pracujących. Działania ekologiczne to dodatkowa korzyść dla pracowników, którzy mogą poczuć, że ich praca to nie tylko sukces firmy, a także coś dobrego dla naszej planety.

Zwiększ swoją atrakcyjność na rynku pracy

Jak zwiększyć swoją atrakcyjność na rynku pracy? Pokaż swoje zaangażowanie w działania proekologiczne. W trakcie aktywnej rekrutacji kandydaci szukają informacji na temat firmy na każdym możliwym kanale. A odpowiedzialność społeczna jest jednym z ważniejszych elementów, na które zwracamy uwagę. Firma, która pokazuje swoją troskę o środowisko tworzy swój pozytywny wizerunek wśród nowych kandydatów i potencjalnych pracowników.

Zadbaj o swoich pracowników i CSR w Twojej firmie - z pomocą drzew!

Firma, która pokazuje swoją troskę o środowisko tworzy swój pozytywny wizerunek nie tylko wśród nowych kandydatów, ale także podnosi morale osób pracujących już w przedsiębiorstwie. Możesz podkreślić swoje działania ekologiczne i docenić osoby, które tworzą Twoją firmę. Posadź drzewo za każdego nowego pracownika, za wszystkich pracowników, za wyjątkowe osiągnięcia np. osiągnięcie określonej sprzedaży, podpisanie nowych umów lub pozyskanie nowych klientów. Wyjątkowo sympatycznym gestem jest także prezent z okazji jubileuszu w pracy - np. 1, 2, czy 5 rok w firmie. :)

W systemie Posadzimy.pl jest to niezwykle proste - i w 100% zautomatyzowane. Sprawdź, jak możesz sadzić drzewa dla Twojej firmy, Klientów i pracowników.

https://www.nielsen.com/us/en/insights/article/2018/global-consumers-seek-companies-that-care-about-environmental-issues/

Dyskusja

347942
posadzonych przez nas drzew