Kilka słów od Was – opinie o Posadzimy.pl

< powrót do listy wpisów

W Posadzimy.pl stawiamy sobie ważne cele - umożliwienie, a także ułatwienie sadzenia drzew dla osób prywatnych oraz firm, a także zasadzenie tak dużo, jak tylko się da! :) I możemy się pochwalić - uważamy, że całkiem dobrze nam to idzie! Od początku naszego projektu udało nam się posadzić ponad 110 tysięcy drzew! Właśnie tyle nowych drzew pojawi się w naszych polskich lasach - i to dzięki Wam! Uważamy, że zebrał się nam się już naprawdę spory las, z czego naprawdę się cieszymy!

Jednak nie zrobilibyśmy tego bez Was! Dlatego właśnie dziękujemy każdej osobie i każdej firmie, które przyczyniły się do posadzenia tak pięknego lasu! Doceniamy każdą, nawet najmniejszą cegiełkę, którą dokładacie do obudowy naszych lasów! W końcu w wyniku naszej współpracy pojawiają się nowe drzewa - a to przecież samo dobro dla planety! Zarówno dla nas, jak i dla Was! Oprócz Waszego wsparcia w postaci nowych drzewek, widzimy też cudowne słowa o naszym działaniu, które każdego dnia pojawiają się w naszych mediach społecznościowych - zarówno na naszym Facebooku, Instagramie oraz na LinkedInie! Widzimy i doceniamy wszystkie miłe słowa, które kierujecie w naszą stronę - jesteście wspaniali! 

Przed Wami właśnie te kilka miłych słów, które o nas piszecie (tylko kilka, bo uwierzcie - ciężko byłoby nam zmieścić wszystko w jednym wpisie!).

CSR z sadzeniem drzew - czyli jak doceniana jest proekologiczna działalność firm

Jak dobrze widzisz - działania na rzecz ekologii odbijają się szerokim echem wśród użytkowników mediów społecznościowych. To jest jak najbardziej naturalne! Czemu? Konsumenci są bardziej świadomi - podejmują decyzje zakupowe, które są poprzedzone skrupulatnym procesem wyszukiwania marek kierujących się etyką i ekologią w swojej działalności. A co więcej - podjęcie decyzji o zakupie to dopiero pierwszy krok we wsparciu firmy. Przedsiębiorstwa zaangażowane w działania ekologiczne oparte na poprawie stanu naszego środowiska spotykają się także z wszechstronnym wsparciem w postaci wpisów, postów, komentarzy i lajków od społeczności. Zarówno konsumenci, jak i inne firmy chcą pokazać swoją troskę o środowisko. A w obecnych czasach naszym głosem (i to całkiem głośnym) są media społecznościowe! :)

I to właśnie tam - my, jako Posadzimy.pl, a także inne firmy, które z nami współpracują znajdują słowa wsparcia i uznania naszej wspólnej akcji na rzecz ekologii. Takie działanie w mediach społecznościowych możemy uznać za tzw. pocztę pantoflową (dla znawców tematu oficjalny termin: marketing szeptany :) ) - użytkownicy dzielą się swoją pozytywną opinią na temat firmy, a nawet polecają ją wśród wszystkich osób ze swojej listy kontaktów! Co się wtedy dzieje? Jest to reklama dla firmy, o której robi się głośno! I to nie wszystko! Pozytywne opinie, rekomendacje wśród znajomych i innych obserwujących, a do tego ekologiczny aspekt działania firmy składają się na pozytywny wizerunek marki!

Następuje prosta reakcja łańcuchowa:
1. Twoja firma promuje swoje działania na rzecz ekologii w mediach społecznościowych.
2. W tym samym miejscu spotykasz się z pozytywnymi opiniami na temat Twojej troski o środowisko.
3. Zwiększa się zasięg Twojej promocji oraz świadomość konsumentów i potencjalnych klientów na temat firmy. 
4. Wpływa to na zwiększenie liczby pozytywnych opinii oraz rekomendacji Twojej firmy.
5. Wszystkie powyższe działania kreują pozytywny wizerunek Twojej firmy, która stawia na ekologię!
6. Konsumenci świadomi swoich decyzji zakupowych wybierają Twoją markę wśród konkurencji ze względu na dodatkowy aspekt ekologiczny! 

Wniosek jest prosty - bycie odpowiedzialnym społecznie popłaca! 

Chcesz z nami sadzić, ale nie masz pomysłu jak możesz wykorzystać sadzenie drzew w swojej firmie? Posadź drzewka za każdego nowego pracownika, Klienta, wykupioną usługę lub wykorzystaj drzewa w swoim evencie - jako dodatek do pakietów startowych lub nagrody w konkursach.
Szukasz czegoś innego? Przeczytaj nasz wpis na temat sposobów, które mogą Cię zainspirować! 
https://posadzimy.pl/blog/csr-w-twojej-firmie-7-sposobow-na-wykorzystanie-sadzenia-drzew/

Razem możemy więcej!

Jeśli dopiero pierwszy raz o nas słyszysz i także chcesz dołożyć swoją cegiełkę do tej inicjatywy - w naszym systemie jest to niezwykle proste - ty klikasz, my sadzimy! Każde działanie ma znaczenie i każde drzewo robi różnice! Dołącz do tych, dla których polskie lasy mają znaczenie. Drzewa sadzimy dwa razy w roku, zgodnie z naturalnym cyklem wegetacyjnym, ale certyfikaty sadzeń możesz generować cały rok!

I Ty - osobiście, lub firmowo - możesz dołączyć do grona niezwykłych firm i osobistości, które wspierają polskie lasy! Sprawdź, jakie to proste!

 

Dyskusja

162557
posadzonych przez nas drzew