Biznes

Zostań eko liderem motoryzacji

2 września, 2021 | Weronika Żelazo

W dobie przemian ekologicznych, przemysł motoryzacyjny postawiony został przed wieloma wyzwaniami. Jednymi z większych jest walka o wizerunek branży, a także o jej pozytywny wpływ na środowisko. Prawda, nie każdemu samochody kojarzą się z byciem eko. My jednak pokażemy Ci, że zmiana takiego nie tylko wizerunku, lecz także realnego wpływu na przyrodę, jest na wyciągnięcie ręki.

Dlaczego motoryzacja zbiera cięgi?

Osobliwym jest fakt, że na niekorzyść branży wpływa jej popularność i powszechność. Przez to, iż każdy z nas ma z nią w pewien sposób do czynienia sprawia, że każdy także ma opinie na jej temat. Duża powszechność samochodów sprawia, że stają się one łatwym, zawsze dostępnym pod ręką przykładem naszego wpływu na środowisko. Co więcej, działa tu także po prostu czynnik wizualny. Samochody widać, ich spaliny czuć, a korki dokuczają wszystkim.  Jednakże rezygnacja ze zdobyczy technologii, takich jak samochód, nie jest rozwiązaniem. Są one znacznie prostsze i przyjemniejsze, zobaczcie sami!

Wyjedź autem, posadź drzewo

A gdyby tak auta nam służyły do pomocy przyrodzie? Jak z samochodu zrobić przyjaciela zieleni i zwierząt? Odpowiedź jest oczywista - niech auta sadzą drzewa! Wiemy, brzmi jak futurystyczna wizja rodem z powieści fantastycznej. Jednak nie o dosłowność tu chodzi.  Wyjeżdżającym z salonu samochodowego swoim nowym wehikułem, daj poczucie dobrze spełnionego eko obowiązku. Nie tylko dlatego, że auta spod igły to mniej spalin i nowocześniejsze rozwiązania. Dlatego też, że teraz każdy nowy samochód na drogach może pracować na rzecz czystego powietrza bez smogu. Posadź z nami 10 drzew za każdy sprzedany samochód. Personalizowany certyfikat można zdobyć w trzech prostych krokach na naszej stronie Posadzimy.pl. Wszystkim naszym biznesowym partnerom oferujemy rozbudowany profesjonalny serwis, dostępny po założeniu swojego konta użytkownika. Otrzymanym certyfikatem możesz się pochwalić na swojej stronie, w swoim salonie motoryzacyjnym, czy też obdarować nim nabywcę. W planach mamy także naklejki na samochód, dzięki którym każdy sadzący z nami drzewa będzie mógł się pochwalić swoim działaniem. 

Stare auto za nowe drzewo

Twój salon oferuje pomoc w wymianie starszego modelu auta na nowy pojazd? Idealnie! Przeciętny wiek samochodów na polskich drogach to aż 14 lat, a wiemy, że im auto starsze, tym bardziej paskudzi. Dlatego taka inicjatywa zasługuje na uznanie i wsparcie. Wypromuj wymianę modelu w swoim salonie na zasadzie 2 za 1. Jedno stare auto = jedno nowe oraz młodziutkie drzewko w naszych lasach. Niech nowoczesność idzie w parze z rozwojem, jakim takie drzewo będzie się cieszyć przez dziesięciolecia. Taka nowa maszyna z podwójną skutecznością zawalczy z gnębiącym nas smogiem. Eko samochód

Przegląd za las(em)

Aby zadbać o jakość naszego powietrza, nie wystarczy wymienić floty samochodowej na nową. Należy także zadbać o te pojazdy, które już na szusują po naszych drogach. Regularne kontrole, przeglądy, naprawy i wymiany to gwarancja niskiego zużycia paliwa, dłuższego bezawaryjnego funkcjonowania auta oraz oczywiście redukcji emisji spalin i płynów.  Dokonując przeglądu w Twoim autoryzowanym salonie, szczęśliwy właściciel może przyczynić się do zwiększenia liczby drzew w naszym kraju. Każdy przegląd czy naprawa to okazja do podziękowania kierowcom, za dbanie nie tylko o samochód, ale też o środowisko naturalne. Podziękuj sadząc drzewa razem z nami, w ten sposób wszyscy zadbamy o to co wspólne - powietrze i przyrodę.

Las na prąd

Nie zapominajmy o samochodach elektrycznych, które już same w sobie są bardziej przyjazne środowisku naturalnemu. Czy jednak należy zatrzymać się na redukcji spalin? My zawsze wolimy iść o krok do przodu! Faktem jest, że do samej produkcji samochodu elektrycznego zużywa się zasoby naturalne. Dlatego właśnie także i te pojazdy fajnie jest zneutralizować, dając sobie szansę na bycie podwójnie eko. Przecież każdy by chciał podjechać samochodem z zielonymi tablicami rejestracyjnymi pod zielony las, który pomógł posadzić. Zielone sadzonki za zielone tablice? Nam to wygląda na dobry układ, który pomożemy Ci zrealizować.

Po co autom drzewa?

Jeśli zastanawiasz się, czy sadzenie drzew w imieniu branży motoryzacyjnej ma w ogóle sens, popatrz na liczby. W ciągu godziny jeden samochód zamienia w spaliny tyle tlenu, ile zużywa do oddychania w tym samym czasie 800 osób. Jedno drzewo produkuje w ciągu roku tyle tlenu, ile zużywa człowiek w ciągu 2 lat. Od lat walczymy ze smogiem, którego w Warszawie głównym sprawcą są samochody osobowe. Co więcej, wg. wyliczeń Fundacji Aeris Futuro, codzienny dojazd do pracy samochodem to koszt posadzenia trzech drzew.  Jak widać, każde drzewo to minimalizacja wpływu samochodów na środowisko. Oczywiście cała branża ma wiele do zrobienia w tej kwestii. Problemów takich jak recykling akumulatorów czy zrównoważone pozyskiwanie surowców dla przemysłu nie rozwiążemy tutaj. Jednakże możemy wspólnie zrobić pierwszy krok w kierunku bardziej zielonej przyszłości, w której nie musimy rezygnować z frajdy i wygody podróży samochodem. Autem dla przyrody

Jeździmy i sadzimy razem

Wybierając nasze rozwiązania dla biznesu, podejmujesz niezbędne działania na rzecz przywrócenia równowagi środowiskowej. Dzięki Tobie, każde nowe auto na drogach może oznaczać kolejne drzewa pracujące na jakość naszego powietrza. Bądź eco dealerem i daj znać swoim klientom, że jeżdżąc z Tobą, dba o środowisko!  
Autor wpisu
Weronika Żelazo

Masz pytania?

Wiadomość wysłana poprawnie

Hej!

Dziękujemy za Twoją wiadomość, odpiszemy najszybciej jak to możliwe! W oczekiwaniu na naszą wiadomość polecamy spacer po lesie, lub zajrzenie na naszego bloga – czeka tam na Ciebie wiele ciekawych inspiracji i pomysłów na to, jak Ty możesz z nami sadzić drzewa! 🙂

Wspaniałego dnia!
Team Posadzimy.pl

Podobne wpisy

Biznes
21 lipca, 2023
Dlaczego warto postawić na CSR w Twojej Firmie jeszcze w 2023 roku?

W dobie przemian ekologicznych, przemysł motoryzacyjny postawiony został przed...

PRZECZYTAJ WPIS
Ekologia
6 września, 2022
Smog w polskich miastach – wpływ na nasze zdrowie

W dobie przemian ekologicznych, przemysł motoryzacyjny postawiony został przed...

PRZECZYTAJ WPIS
CSR
5 października, 2022
Czy zrównoważony rozwój firmy jest istotny?

W dobie przemian ekologicznych, przemysł motoryzacyjny postawiony został przed...

PRZECZYTAJ WPIS