Sadzenie drzew w branży marketingowej

< powrót do listy wpisów

Branża marketingowa jest wyjątkowa. Czemu? Bo właśnie w tym sektorze eksperci dokładnie wiedzą, jak dużo znaczy wizerunek marki dla rozwoju firmy.  Przykładają zatem wszelkich starań do tego, żeby pokazać swoją firmę lub markę Klienta w jak najlepszym świetle i aby w ten sposób trafiła także do świadomości konsumentów. Agencje marketingowe i reklamowe są świadome ogromnego wpływu proekologicznych postaw firmy na ocenę Konsumenta - dlatego właśnie starają się wprowadzić wątek ekologiczny do działań zarówno własnych, jak i ich Klientów. Od wykorzystania ekologicznych produktów, zmniejszenia zużycia plastiku i papieru przez edukowanie i szerzenie dobrych postaw, aż po sadzenie drzew! Firmy uwielbiają wykorzystywać ekologiczne rozwiązania w każdym obszarze swoich działań - oraz uwielbiają zachęcać do tego swoich Klientów! 

Drzewka jako sposób na budowanie wizerunku marki

Zrównoważony rozwój biznesu to wartość, jaką obecni konsumenci oczekują od firm. Klienci są coraz bardziej świadomi swojego wpływu na zanieczyszczenie środowiska i tego, jakie przykre skutki może mieć zaniedbanie tego obszaru w swoim życiu. Zatem, jeśli Klient chce wprowadzić do swojego życia bardziej ekologiczne rozwiązania – marka, która oferuje mu je wraz z korzystaniem jej usług jest jak gwiazdka z nieba! Spełnianie potrzeb Klienta – tym samym dbając o nasze środowisko jest idealny połączeniem, które tworzy pozytywny wizerunek marki.

Marce, której zależy na naszej planecie – zależy też na jej Klientach, Pracownikach i Partnerach Biznesowych! Jest to marka bliska Konsumentom, a także świadoma swojego wpływu na środowisko. Ważne w działaniach firmy jest wzięcie odpowiedzialności za swoje działania, które tworzą zanieczyszczenie. Drzewa są świetnym sposobem na oddanie tego, co zabiera się środowisku! To właśnie one m.in. tworzą dom dla wielu zwierząt i gatunków roślin, filtrują powietrze, zacieniają miasta. Twoja firma wykorzystuje dużo papieru w swojej działalności? Oczywiście wiąże się to z wycinką drzew - oddaj tyle drzew, ile papieru wykorzystujesz! Nasza planeta i Twoi Klienci mówią "lubię to"! 

Drzewo jako zielony dodatek do eventu

Eventy też mogą być ekologiczne – i to w bardzo prosty sposób! Dodanie drzewa jako elementu pakietu startowego to sposób na wprowadzenie wątku ekologicznego do eventu Twojego Klienta! Drzewa mogą być małym dodatkiem uzupełniającym imprezę, ale mogą także grać główną rolę! Podaruj uczestnikom drzewa lub zachęć ich do sadzenia! Przyjemne z pożytecznym!

Wsparcie CSR klientów 

Często do agencji marketingowych trafiają Klienci, którzy chcą zacząć strategię CSR, ale tak naprawdę nie wiedzą z czym to się je! Rozwiej ich wątpliwości, pokaż, jakie to proste i zaproponuj im firmowy las! Drzewa posadzone w imieniu firmy trafią do lasów, a firma do serc swoich Klientów – za troskę o nasze środowisko!

Każda kampania = nowe drzewo!

Agencja marketingowa może nie tylko zachęcać swoich Klientów do ekologii, ale także sama ma możliwość działania zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju! Jak? Przez sadzenie drzew za każdy wykonany projekt, każdą wykupioną przez Klientów kampanię lub za wewnętrzne sukcesy! Zatrudnienie nowego pracownika lub  specjalny jubileusz firmy :)

Zadbaj o zrównoważony rozwój z Posadzimy.pl

Pomysłów na wykorzystanie drzew w strategii społecznie odpowiedzialnego biznesu jest mnóstwo – sky is the limit! Nie masz jeszcze idealnego pomysłu dla Twojej firmy? Nic nie szkodzi! W Posadzimy.pl głowy mamy pełne świetnych sposobów! Skontaktuj się z nami, a dopasujemy do Ciebie idealne rozwiązanie, które zachwyci Ciebie i Twoich Klientów! Razem zróbmy coś dobrego dla środowiska i Twojej firmy!

Dyskusja

162557
posadzonych przez nas drzew