Case studies

Las Rossmanna. Zobacz, jak marka sadzi drzewa z Posadzimy.pl!

14 czerwca, 2023 | Daria Niezabitowska

Partnerzy Posadzimy.pl to firmy, dla których ekologia i zrównoważony rozwój to ważne elementy w ich działalności. Wspólnie z naszymi Partnerami robimy naprawdę wiele dobrego dla naszej planety. Do tej pory posadziliśmy imponującą liczbę 240 tysięcy drzew - i nie zamierzamy zwalniać tempa! Każda kolejna akcja sadzenia staje się dla nas "rekordowa", a ostatnia wiosenne sadzenia przyniosło aż 75400 nowych sadzonek do pięknych lasów w Ogrodzieńcu, Radomsku i Gostyninie. A to wszystko było możliwe dzięki niesamowitemu zaangażowaniu setek firm, dla których ekologia to nie tylko puste słowa. Sadzenie drzew i inne proekologiczne inicjatywy podejmowane przez naszych Partnerów stanowią ważny krok w kierunku odbudowy ekosystemów oraz są wyrazem troski o środowisko i przyszłe pokolenia.

Ostatnio do naszego zacnego grona firm partnerskich dołączył również Rossmann, który wspólnie z nami aktywnie działa w trosce o środowisko. Chcecie zobaczyć, jak współpracujemy z Rossmannem? Dziś zabierzemy Was za kulisy naszego proekologicznego przedsięwzięcia!

Rossmann - dla przyszłych pokoleń

Las Rossmanna jest coraz większy - wspólnie z Posadzimy.pl udało im się posadzić aż 18 tysięcy drzew, tym samym tworząc niemal 2 hektary nowego lasu podczas naszego wiosennego sadzenia! A jaki był tego powód? Troska o środowisko, naszą przyszłość i... niezwykły jubileusz! Firma dba nie tylko o to, by klienci drogerii znaleźli na półkach dokładnie to czego potrzebują, ale także o planetę. Rossmann wykorzystał obchody 30. rocznicy działalności firmy w Polsce do tego, by zrobić coś dla środowiska, w którym funkcjonuje. 

- 30 lat to piękny jubileusz. Chcieliśmy go uczcić robiąc coś z myślą o środowisku i przyszłych pokoleniach, a jednocześnie wykonać gest w stronę miasta, z którym jesteśmy związani od samego początku naszej historii w Polsce. Las Rossmanna pozwolił na realizację tych dwóch celów przy jednej inicjatywie – mówi Marcin Grabara, prezes zarządu Rossmanna.

Rossmann zwraca uwagę na problem deforestacji - i jako firma odpowiedzialna społecznie nie poprzestaje jedynie na jego obserwacji. Bierze sprawy w swoje ręce i sadzi drzewa w ramach inicjatywy Czujesz Klimat?

- Chcemy, by Las Rossmanna o tych problemie przypominał, przeciwdziałał mu, a jednocześnie był pomnikiem przyrody na długie lata. Oprócz tego, zależy nam na tym, by wspierać dobrostan ludzi, którzy żyją w naszym otoczeniu. Robimy to każdego dnia w naszych drogeriach, ale chcieliśmy zostawić po sobie coś więcej, dodać jakąś trwałą wartość. Umożliwienie odpoczynku od miejskiego zgiełku, zadbania o chwilę dla siebie i bliskich jest bliskie naszemu myśleniu o tym co w życiu człowieka naprawdę ważne. Nie od dziś wiadomo, że przebywanie na łonie natury poprawia naszą odporność, podnosi poziom energii i zmniejsza stres. Do takich kwestii zawsze chętnie będziemy przykładali rękę – dodaje Marcin Grabara.

Dlaczego warto sadzić drzewa w swojej firmie?

Odpowiedź jest prosta - korzyści są nieocenione, a przekonać się o tym możesz na przykładzie Rossmanna i 450 innych naszych firm partnerskich. Rossmann, świadomy swojego wpływu na środowisko, postanowił zacząć działać. W celu minimalizacji ryzyka negatywnego wpływu na środowisko naturalne, firma zdecydowała się na zrównoważony rozwój - w tym także na pomysł z sadzeniem drzew! 

Las Rossmann to również jeden z punktów realizacji naszej Polityki środowiskowej, zgodnie z którym staramy się neutralizować nasz wpływ na środowisko, a przede wszystkim to 15 punkt realizacji Celów Zrównoważonego Rozwoju ONZ oraz naszej Agendy 2030 – mówi Joanna Wojtasik, kierownik sekcji ds. zrównoważonego rozwoju w Rossmannie.

Sadzenie drzew w firmach przyczynia się odbudowany ekosystemów, wpływa na jakość powietrza, pomaga w walce ze zmianami klimatycznymi - ale to nie wszystko! To także doskonały sposób na budowanie pozytywnego wizerunku marki, przyciąganie ekologicznie świadomych Klientów i zaangażowanie pracowników. Firmy poprzez sadzenie drzew mogą nie tylko robić wiele dobrego dla samej planety, ale także dla samej organizacji. Badanie Open Research wykazało, że aż co piąty Polak dba o środowisko i myśli o ekologii. Z roku na rok coraz więcej osób bierze pod uwagę aspekty środowiskowe w swoim codziennym życiu - także w zakresie marek, których produkty kupujemy. Klienci dokonujący zakupu, czy korzystający z usługi chcą mieć świadomość, że firma, którą wybierają w swoich działaniach kieruje się etyką, troską o społeczeństwo i środowisko. Jest to dodatnia wartość - zarówno dla firm, jak i dla klientów. 

Firma, która dba o środowisko, kreuje swój pozytywny wizerunek w świadomości zarówno klientów, jak i inwestorów, partnerów biznesowych. Angażuje także pracowników i przyciąga utalentowanych kandydatów, zdobywa przewagę konkurencyjną, a przede wszystkim robi coś dobrego dla naszej planety!

Ty też chcesz zrobić coś dobrego dla świata - i swojej firmy?

Posadź drzewa z Posadzimy.pl i zobacz korzyści z CSR w swojej firmie! W systemie Posadzimy.pl sadzenie jest niezwykle proste i odbywa się w 100% automatycznie. Możesz sadzić za konkretne działania wykonywane przez Twoich Klientów lub z okazji większych lub mniejszych sukcesów firmy. Możesz celebrować w wyjątkowy sposób zatrudnienie nowych pracowników, rekordy sprzedaży lub jubileusze firmowe - tak, jak zrobił to Rossmann. Pomysłów mamy wiele - a sky is the limit. Skontaktuj się z nami i zobacz, co możemy zrobić dobrego - dla Twojej firmy i naszych lasów.

Autor wpisu
Daria Niezabitowska

Masz pytania?

Wiadomość wysłana poprawnie

Hej!

Dziękujemy za Twoją wiadomość, odpiszemy najszybciej jak to możliwe! W oczekiwaniu na naszą wiadomość polecamy spacer po lesie, lub zajrzenie na naszego bloga – czeka tam na Ciebie wiele ciekawych inspiracji i pomysłów na to, jak Ty możesz z nami sadzić drzewa! 🙂

Wspaniałego dnia!
Team Posadzimy.pl

Podobne wpisy

Case studies
24 marca, 2022
Ekologia w hotelarstwie – jak wykorzystać sadzenie drzew w hotelach?

Partnerzy Posadzimy.pl to firmy, dla których ekologia i zrównoważony rozwój...

PRZECZYTAJ WPIS
Biznes
25 lutego, 2022
Jak wykorzystać sadzenie drzew w e-commerce?

Partnerzy Posadzimy.pl to firmy, dla których ekologia i zrównoważony rozwój...

PRZECZYTAJ WPIS
Ekologia
11 sierpnia, 2022
Śmieci w lesie – złe wspomnienie czy aktualny problem?

Partnerzy Posadzimy.pl to firmy, dla których ekologia i zrównoważony rozwój...

PRZECZYTAJ WPIS