Projekt „Zwolnieni z Teorii” i działania proekologiczne!

< powrót do listy wpisów

Czym skorupka za młodu nasiąknie, tym na starość trąci. Nie bez powodu zaczynamy dzisiejszy tekst od tego, znanego w całej Polsce przysłowia. Budowanie w młodzieży poczucia wpływu na środowisko, uświadomienie najmłodszym, że świat nie kończy się w promieniu metra od nich, stworzenie pola do podejmowania działań prospołecznych. To wszystko realnie wpływa na to, by całe kolejne pokolenia miały poczucie, że to w ich rękach są losy planety, a każdy z nas ma wpływ na to, czy swoimi działaniami będziemy planetę ratować, czy skażemy ją na upadek. Tym bardziej cieszą nas projekty proekologiczne w ramach olimpiady "Zwolnieni z Teorii"! Poznajcie projekt licealistek z Siemianowic Śląskich.

Ogólnopolska Olimpiada dla licealistów - Zwolnieni z Teorii

Ogromnie ucieszyła nas wiadomość od dwóch uczennic Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Siemianowicach Śląskich. Postanowiły one wziąć udział w olimpiadzie tworząc projekt "Ratuj Planetę z nami". Olimpiada "Zwolnieni z Teorii" to w dużym skrócie możliwość stworzenia własnych projektów społecznych, dzięki którym podejmowane są działania na rzecz danego problemu. 

Dlaczego Natalia i Paulina wzięły na tapet właśnie ratowanie planety? Wystarczyły obserwacja otoczenia, zainteresowanie artykułami oraz wiadomościami, które są przekazywane w mediach. To ukazało jaka jest powaga problemu, jakim jest zanieczyszczenie środowiska.

Jak mówią: "W dzisiejszych czasach nie dostrzega się prawdziwego niebezpieczeństwa, powagi oraz problemu jakim jest zanieczyszczenie naszej planety. W naszym projekcie pragniemy, aby zobrazować efekt degradacji środowiska oraz przekazać jakie działania podejmować, aby zmienić tę sytuację na lepsze. Otaczające nas środowisko, odgrywa ogromną rolę życiu każdego z nas. To dzięki niemu istniejemy i naszym obowiązkiem jest o nie dbać, jak najlepiej potrafimy!  Mamy obowiązek dawać rady, upominać oraz stosować się do przestrzegania działań, które ratują nasz świat."

Drzewa na ratunek!

Jednym z najkorzystniejszych elementów pozytywnego wpływu na ekosystem mają drzewa, które są nieodłącznym i niezbędnym elementem natury. "Zielone płuca Ziemii" są naturalnym skarbem każdego kraju, o których licealistki nie zapominają. Dlaczego warto sadzić drzewa? Przykładów jest wiele, lecz do najważniejszych zaliczamy: oczyszczenie powietrza podnoszące jakość życia człowieka, zatrzymują wody opadowe, przyczyniają się do obniżenia poziomu stresu, zapewniają dom dla dzikich zwierząt mieszkających w lasach.

Sadzenie drzew jest bardzo ważne, dlatego zachęcamy do robienia tego w swoich miastach. Gwarantujemy, że społeczeństwo i środowisko przyrodnicze, które nas otacza zaczerpnie z tego korzyści.

Akcje proekologiczne licealistek śledzić można w social media! Zachęcamy!

Facebook

Instagram

TikTok

Chcesz iść śladem tych niezwykle mądrych i zaradnych dziewczyn? Posadź z nami drzewa, zrób coś dobrego dla planety jeszcze dziś! Sadzenie drzew jeszcze nigdy nie było takie proste :)

Dyskusja

162557
posadzonych przez nas drzew