Ekotechnologie w Twoim domu

< powrót do listy wpisów

Czy wiesz, że Twój dom także może być EKO? Te większe, ale nawet te mniejsze zmiany w Twoim domu mogą pozytywnie wpłynąć nie tylko na naszą planetę, ale także na Ciebie! Ekotechnologie mają świetną moc - wpływają na zmniejszenie zużycia zarówno wody, jak i prądu! Wiesz co to oznacza? Niższe rachunki! Ekologicznie, a do tego opłacalnie? Żal nie skorzystać! ;)

Filtry antysmogowe

Chcesz zadbać o jakość powietrza w Twoim domu, a co za tym idzie - zdrowie Twoje i Twoich bliskich? Uchroń się przed smogiem w domu dzięki filtrom antysmogowym! Nawiewniki w oknach wyposażone w filtry mogą doprowadzać czyste powietrze do Twojego mieszkania i chronić Cię przed zanieczyszczeniami!

Panele fotowoltaiczne

Komisja Europejska niedawno zaprezentowała program REPower EU, który ma stopniowo wprowadzać obowiązek paneli fotowoltaicznych - do 2027 roku na budynkach publicznych i komercyjnych, a do 2029 na wszystkich nowo wybudowanych domach. Wraz z tymi założeniami ma ruszyć szereg programów w krajach członkowskich, które mają jak najlepiej usprawnić i ułatwić proces przejścia na energię solarną. Obecnie stosowane technologie wytwarzania paneli na szczęście pozwalają na bezpieczną dla naszego środowiska produkcję. A Ty już dziś przejść na odnawialne źródła energii, które zasilą Twój dom w energię elektryczną i cieplną! ;) 

A jak nie panele to... ładowarki słoneczne!

Założenie paneli słonecznych to zbyt inwazyjne i kosztowne działanie? A może mieszkasz w bloku? Wciąż możesz korzystać z energii słonecznej! Ładowarki słoneczne to sposób na ładowanie małych urządzeń typu telefon, tablet, czy komputer bez wykorzystania prądu! Jest to taka mini wersja paneli słonecznych, która pomoże Ci w bardziej ekologicznych życiu!

Własny kompostownik

Zamiast na wysypisko - wrzuć odpady do kompostownika! W pomocy w skutecznym kompostowaniu przychodzą nam bakterie (EMami) lub dżdżownice! Wrzucenie odpadków do kompostownika to nie tylko ekologiczne rozwiązanie! Jest to również sposób na pozyskanie wartościowego nawozu do Twoich balkonowych lub domowych upraw ;)

Zbiornik na wodę deszczową

Po co tak naprawdę nam zbiornik na wodę deszczową? Jest to ekologiczne rozwiązanie, które pozwoli zaoszczędzić Ci pieniądze! A czemu ekologiczne? Dlatego, że zebrana deszczówka wykorzystywana jest w domu ograniczając znacznie zużycie wody z instalacji wodociągowej!

Jak nie zbiornik - to filtr na wodę!

W jaki inny sposób możemy oszczędzać wodę? Przez zastosowanie filtra! Niezależnie czy to będzie filtr w dzbanku, czy nakładany bezpośrednio na nasz kran - jest to sposób na czystą wodę do picia! Zmniejsz zużycie plastiku - woda dostępna jest w każdym domu, a filtry dają Ci pewność, że jest ona zdatna do picia!

Dołóż cegiełkę w postaci drzewka! ;)

Jak już mówimy o wprowadzeniu odrobiny ekologii w naszym życiu - nie możemy pominąć możliwości sadzenia drzew z Posadzimy.pl! :) W naszym systemie jest to niezwykle proste - ty klikasz, my sadzimy! W rzeczywistości każde działanie ma znaczenie i każde drzewo robi różnice! Dołącz do tych, dla których polskie lasy mają znaczenie. Drzewa sadzimy dwa razy w roku - zgodnie z naturalnym cyklem wegetacyjnym. Jednak nie jest to przeszkodą! Mianowicie certyfikaty sadzeń możesz generować cały rok!

I Ty - osobiście, lub firmowo - możesz dołączyć do grona niezwykłych firm i osobistości, które wspierają polskie lasy! Sprawdź, jakie to proste!

Dyskusja

115453
posadzonych przez nas drzew